Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
272 102 zł
Umowa zawarta
5 września 2022
Okres realizacji
od 5 września 2022 do 5 września 2023
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 272 102 zł – 294 719 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności za dostawę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej (Pelplin, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie”, wybierając ofertę wykonawcy FIRMA "MARIT" JULITA LAGA. Wartość umowy: 272 102 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Dom Pomocy SpołecznejPelplin, Pomorskie (powiat Tczewski →)opublikowano 13 września 2022
Wartość umowy
272 102 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FIRMA "MARIT" JULITA LAGA (Starzyński Dwór), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 272 102,45 zł (umowę zawarto 5 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 272 102,45 zł do 294 718,65 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 5 września 2022 r. do 5 września 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

1.3.)Oddział zamawiającego

DPS

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000296093

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

SZPITALNA, 2

1.5.2.)Miejscowość

Pelplin

1.5.3.)Kod pocztowy

83-130

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mgrenc@dpspelplin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpspelplin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dpspelplin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Dom Pomocy Społecznej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-26b3e940-18b7-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00346409

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00075874/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00301074/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DAO.271.7.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

275985,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

15320000-7 - Soki owocowe i warzywne

15331400-1 - Warzywa konserwowane i/lub puszkowane

15332200-6 - Dżemy i marmolady, galaretki owocowe, przeciery z owoców i orzechów oraz pasty do smarowania

15400000-2 - Oleje i tłuszcze zwierzęce lub roślinne

15600000-4 - Produkty przemiału ziarna, skrobi i produktów skrobiowych

15860000-4 - Kawa, herbata i podobne produkty

15871000-4 - Ocet; sosy; mieszanki przypraw; mąka i mączka z gorczycy; gotowa musztarda

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

272102,45 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

294718,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

272102,45 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FIRMA "MARIT" JULITA LAGA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

587-12-38-931

7.3.4)Miejscowość

Starzyński Dwór

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

272102,45 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-09-05 do 2023-09-05

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15000000-8Żywność, napoje, tytoń i produkty p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
304 373 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 467 zł564 482 zł
Rozstęp międzykwartylowy
364 016 zł
Źródło próbki
CPV 15000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 467 zł
Mediana
304 373 zł
Górny kwartyl
564 482 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pelplin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 272 102 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15000000-8 (Żywność. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FIRMA "MARIT" JULITA LAGA (Starzyński Dwór). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.