Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
17 374 445 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2022
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 17 374 445 zł – 19 700 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim.

Zamawiający Miasto Wodzisław Śląski (Wodzisław Śląski, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z o.o. Wartość umowy: 17 374 445 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
17 374 445 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z o.o. (Racibórz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 17 374 445,33 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 17 374 445,33 zł do 19 700 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Wodzisław Śląski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6471277603

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bogumińska 4

1.5.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

44-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@wodzislaw-slaski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wodzislaw-slaski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/zapytania_email,80499,970457cbb97508ef7dd348b6f987498d.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14c41dd3-b0ec-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00314119

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-08-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00027159/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00128622/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IM.271.5.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres I: Budowa drogi dojazdowej do akwenu ,,Balaton” wraz z parkingiem, oświetleniem oraz rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim
- wykonanie robót rozbiórkowych (frezowanie nawierzchni asfaltowych jezdni i parkingów, rozbiórkę krawężników i obrzeży, słupów żelbetowych)
- wytyczenie elementów drogi,
- wykonanie robót ziemnych – korytowanie,
- przebudowę nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją podbudowy drogi od ul. Brackiej do Ośrodka rekreacyjnego Balaton dł. 651 m,
- budowa miejsc postojowych wzdłuż drogi,
- budowa wzmocnień skarp drogowych w postaci muru oporowego gabionowego,
- przebudowa miejsc postojowych – parkingów,
- odwodnienie korpusu drogowego i miejsc postojowych poprzez zastosowanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych zgodnie z dokumentacją projektową,
- budowa oświetlenia ulicznego,
- budowa przepompowni ścieków wraz z instalacją odprowadzającą i odprowadzającą ścieki,
- przebudowa przyłącza wody do budynku: „Syrenka”,
- przebudowa kabla zasilającego w instalacji elektrycznej,
- budowa infrastruktury teletechnicznej – punkty kamerowe,
- wykonanie utwardzenia pod punkt zbiórki odpadów,
- montaż elementów małej architektury (kosze na śmieci, ławki itp.),
- zabezpieczenie i przebudowę kolidujących urządzeń obcych,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
- wycinka drzew,
- nasadzenia zieleni urządzonej.

Zakres II: Zagospodarowanie terenu Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Wodzisławiu
Śląskim wraz z czyszczeniem zbiornika wodnego
- wykonanie robót rozbiórkowych budynków istniejących, demontaż istniejących nawierzchni utwardzonych, demontaż istniejących schodów terenowych,
- budowa budynku rekreacyjno-socjalnego,
- budowa budynku – magazyn sprzętu pływackiego,
- budowa obiektu - kręgu ogniskowego,
- budowa budynku – budynek ratowników,
- budowa drewnianego pomostu rekreacyjnego,
- rozbudowa istniejącego placu zabaw,
- budowa strefy street workout,
- budowa 2 boisk do siatki plażowej,
- przebudowa oraz budowa nawierzchni utwardzonych w tym ciągów pieszych, placów dróg wewnętrznych,
- montaż pomostów pływających,
- budowa oświetlenia zewnętrznego terenu wraz z instalacją elektroenergetyczną,
- budowę systemu nagłośnienia i monitoringu terenu,
- budowa instalacji poza budynkowej kanalizacji sanitarnej,
- budowę instalacji poza budynkowej wodociągowej,
- montaż małej architektury (między innymi: ławek, koszy, stojaków dla rowerów, tablic ogłoszeniowych),
- wycinka drzew,
- nasadzenia zieleni urządzonej,
- czyszczenie zbiornika wodnego.
Zbiornik wodny mieści się w centrum parku leśnego ma powierzchnię 3,5 ha. Linia brzegowa jest nieregularna. Zalew zbiornika jest mocno zamulony. Zbiornik posiada wiele niewielkich naturalnych dopływów, w tym zasilany jest podziemnymi źródłami, co oznacza słaby przepływ wody. Zbiornik jest intensywnie wykorzystywany w sezonie letnim do celów rekreacyjnych. W okresie tym występuje również intensywny zakwit sinic i glonów oraz zamulenie. W efekcie wpływa to na zabarwienie wody oraz nieprzyjemny zapach.
Zamawiający wymaga prace polegające na biologicznym oczyszczeniu wody i odmulaniu dna wraz z napowietrzeniem całej powierzchni zbiornika. Przyczyni się to między innymi do poprawy jakości wody, likwidacji lub ograniczeniu zakwitów glonów i sinic.

Uwagi do organizacji ruchu dla całości zamierzenia inwestycyjnego:
1. Wykonawca dokona aktualizacji projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót z dokonaniem jej zatwierdzenia na własny koszt,
2. Wykonawca dokona aktualizacji projektu docelowej organizacji ruchu wraz z jej zatwierdzeniem na własny kosztorys
3. W opracowaniu docelowej organizacji ruchu wykonawca dokona aktualizacji i uwzględni wprowadzone w opracowaniu ścieżek rowerowych.

Uwagi do robót:
1. Zaleca się prowadzanie robót budowlanych równorzędnie zakresu I i II oraz prowadzanie prac z czyszczeniem biologicznym zbiornika wodnego.
2. Zamawiający wymaga biologicznego oczyszczenia wody i odmulaniu dna wraz z napowietrzeniem całej powierzchni zbiornika.

Uwagi do projektu:
Projekt wykonawczy, SIWZ oraz przedmiar robót dla Zakresu II stanowią podstawę do wyceny.
Wykonanie robót budowlanych da całego zamierzenia inwestycyjnego na podstawie wykonanych dokumentacji projektowych w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie wybudowanych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.

1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają dokumentacje projektowe stanowiące Załączniki do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17374445,33 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

19700000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17374445,33 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

639-100-52-45

7.3.3)Ulica

Adamczyka 12

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17374445,33 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 374 445 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z o.o. (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.