Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
313 373 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2022
Okres realizacji
186 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 313 373 zł – 335 470 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do szkół z terenu Gminy Jabłonka w roku szkolnym 2022/2023.

Zamawiający Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce (Jabłonka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do szkół z terenu Gminy Jabłonka w roku szkolnym 2022/2023”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM HENRYK ZBELA. Wartość umowy: 313 373 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
313 373 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM HENRYK ZBELA (Chyżne 124), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 313 372,80 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 313 372,80 zł do 335 469,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 186 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 492902313

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

3-go Maja 1

1.5.2.)Miejscowość

Jabłonka

1.5.3.)Kod pocztowy

34-480

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182611130

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@cuwjablonka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cuwjablonka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.cuwjablonka.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


obsługa administracyjna, finansowa i organizacyjna obsługiwanych jednostek oświatowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do szkół z terenu Gminy Jabłonka w roku szkolnym 2022/2023.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-05711ff0-0350-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00300932

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-08-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00016868/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów do szkół z terenu Gminy Jabłonka w roku szkolnym 2022/2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00254790/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.26.5.1.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

535648,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do szkół z terenu Gminy Jabłonka w roku szkolnym 2022/2023. 2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie przewozu uczniów na trasie

2.1. Wykaz przystanków 2.1.1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Zubrzycy Górnej (SP nr 2 w Zubrzycy Górnej): a/ przystanek pierwszy na trasie: Zubrzyca Dolna – Zawrat (zabierane dziecko niepełnosprawne) Przystanek drugi: Zubrzyca Górna – parking przy Kościele - SP nr 1 w Zubrzycy Górnej (wysiada dziecko niepełnosprawne) Przystanek trzeci – Zubrzyca Górna - Ochlipów Przystanek ostatni Zubrzyca Górna - SP nr 2 w Zubrzycy Górnej b/ do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) c/ 1 kurs około 5,5km d/ przewóz około 13 uczniów (w tym 1 dziecko na wózku inwalidzkim. Pojazd do przewozu winien być wyposażony dodatkowo w urządzenie umożliwiające wprowadzenie wózka do pojazdu (platforma najazdowa) oraz mocowanie dla wózka na czas trwania przewozu) + 1 opiekun; wg harmonogramu zajęć lekcyjnych e/ dowóz uczniów na godz. 8.00, powrót między godz. 13.00-16.00 – zgodnie z harmonogramem zajęć lekcyjnych 2.1.2. Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce: a/ przystanek pierwszy: dowóz uczniów klas 0-IV z ulic: Biszczaków, Urocza, Zacisze, Jodłowa, Pierogów w miejscowości Jabłonka przystanek ostatni: Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce b/ do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) c/ 1 kurs - 3,5 km w Jabłonce d/ przewóz 23 uczniów + 1 opiekun, e/ dowóz uczniów na godz. 7.30, powrót między godz. 13.00-15.00 – zgodnie z harmonogramem zajęć lekcyjnych 2.1.3. Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce: a/ przystanek pierwszy: dowóz uczniów klas 0-IV z ulic: Olejarska, Kurzaków, Bolesława Prusa w miejscowości Jabłonka przystanek ostatni: Szkoła Podstawowa Nr 1 i Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce b/ do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) c/ 1 kurs - 3,5 km w Jabłonce d/ przewóz 46 uczniów + 1 opiekun, e/ dowóz uczniów na godz. 7.30, powrót między godz. 13.00-15.00 – zgodnie z harmonogramem zajęć lekcyjnych 2.1.4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce (SP nr 1 w Jabłonce) a/ przystanek pierwszy: Jabłonka Dziołek – Kościół przystanek drugi SP nr 1 w Jabłonce w Jabłonce b/ do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) c/ 1 kurs – 3,5 km (Jabłonka Bory – SP nr 1 w Jabłonce – 3,5 km) d/ przewóz 26 uczniów + 1 opiekun, e/ dowóz uczniów na godz. 7.30, powrót między godz. 13.00 – 15.00 – zgodnie z harmonogramem zajęć lekcyjnych 2.1.5. Szkoła Podstawowa w Orawce: a/ przystanek pierwszy: dowóz uczniów klas 0-IV z miejscowości Orawka (osiedle Studzionki) przystanek ostatni: Szkoła Podstawowa w Orawce b/ do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) c/ 1 kurs – 3,5 km w Orawce d/ przewóz 16 uczniów + 1 opiekun, e/ dowóz uczniów na godz. 8.00, powrót między godz. 13.00-14.00 – zgodnie z harmonogramem zajęć lekcyjnych 2.1.6. Uwaga: Istnieje możliwość wykonania usługi wskazanej w pkt. 2.1.3 i 2.1.5 jednym środkiem komunikacji. 2.2. Do wykonania 2 kursy dziennie (1- rano, 1- popołudniu) a) 1 kurs około 19,5 km, szacunkowa ilość kilometrów dowozów w dniach nauki szkolnej – ok 39 km/dziennie x 186 dni = 7254,00 km; b) Dni dowozów w roku szkolnym 2022/2023 w okresie 1 września 2022 roku do 23 czerwca 2023 roku – 186 dni przy czym gwarantowana ilość dni w których będzie świadczona usługa dowozu/odwozu, wynosi 93 dni; c) Dzienną liczbę przejechanych kilometrów w ramach wykonywania przedmiotu zamówienia ustal się na około 39 km. Liczba kilometrów, o której mowa wyżej może ulec zmianie ze względu na zmianę przebiegu trasy w przypadku zgłoszenia (bądź rezygnacji) przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci do dowozu; d) Koszty dojazdu Wykonawcy do miejsca rozpoczęcia trasy i zjazdu po zakończeniu dowozu nie mogą obciążać Zamawiającego. e) W przypadku wystąpienia silnych opadów śniegu lub innych zjawisk atmosferycznych uniemożliwiających dojazd, w porozumieniu z Zamawiającym oraz Dyrektorem szkoły mogą nastąpić przesunięcia godzin dowozu i odwozu dzieci. f) W przypadku remontów, awarii, uszkodzeń mostów, dróg lub innych obiektów czego skutkiem będzie zmiana lub konieczność zmiany trasy przewozowych (w tym także wydłużenie trasy lub skrócenie trasy ze względu na zmianę ilości dowożonych dzieci), Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy i należnego (tak zwiększenia jak i zmniejszenia) wynagrodzenia na podstawie ceny ofertowej Wykonawcy za 1 km. 2.3. Przewóz 124 uczniów (+ 5 opiekunów); wg harmonogramu zajęć lekcyjnych a) Podana liczba uczniów ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia (może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu). b) Opcja zwiększenia ilości dowożonych dzieci będzie miała zastosowanie w przypadku zgłoszenia przez rodziców/opiekunów prawnych nowych dzieci do dowozu. c) Liczba osób objętych dowozem na dzień zawarcia umowy to 124 uczniów + 5 opiekunów. Liczba osób objętych dowozem może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wielkość pojazdu dostosować do uwarunkowań przedmiotowej usługi. 2.4. Usługi przewozowe należy wykonywać zgodnie z ustalonym harmonogramem dostosowanym do planu nauczania danej placówki oświatowej. 2.5. Cena oferty powinna uwzględniać koszt dojazdu do miejsca rozpoczęcia wykonywania usługi. 2.6. Wskazano przystanki najdalsze – dzieci zabierane są na odcinkach pomiędzy przystankami. 2.7. Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi w taki sposób, aby czas przebywania uczniów w podróży był jak najkrótszy, a nadto winien uwzględnić to, aby przewożeniu uczniowie mogli punktualnie rozpocząć zajęcia lekcyjne i bez zbędnego oczekiwania na nie, a nadto aby po ich zakończeniu byli odwożeni bez zbędnego oczekiwania. Usługi przewozowe będą odbywać się najkrótszą trasą z domu do szkoły i po skończonych zajęciach lekcyjnych ze szkoły do domu. 2.8. Dostosowanie pojazdów do przewozu osób oraz ich oznaczenie musi być zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi. Pojazdy, którymi przewożone będą dzieci muszą być w pełni sprawne technicznie, dostosowane do ilości przewożonych dzieci i posiadającymi świadectwo dopuszczenia do ruchu – wydane zgodnie z Prawem o ruchu drogowym. Pojazdy mają być oznaczone zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych (Dz.U. z 2017 r., poz. 2355 z późn. zm.). Każdy pojazd ma posiadać ubezpieczenie OC i NNW, ma być utrzymany w czystości, sprawny technicznie. W zimie każdy pojazd ma być ogrzewany, odśnieżony, a wejścia do niego oczyszczone z ewentualnego oblodzenia, tak by były one bezpieczne. 2.9. Pojazd, którym będą świadczone usługi winien być dostosowany do ilości przewożonych pasażerów (ilość miejsc siedzących). 2.10. Pojazd do przewozu dzieci na trasie SP Zubrzyca Dolna (Zawrat) – SP Nr 1 Zubrzyca Górna (koło kościoła) winien być wyposażony dodatkowo w urządzenie umożliwiające wprowadzenie wózka do pojazdu (platforma najazdowa) oraz mocowanie dla wózka na czas trwania przewozu; 2.11. W przypadku wystąpienia awarii pojazdu lub w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego lub policję niesprawności pojazdu, która zagraża bezpieczeństwu osób przewożonych Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego podstawienia pojazdu zastępczego do dalszej realizacji zamówienia. Pojazd zastępczy winien być podstawiony w czasie zgodnym z czasem podanym przez Wykonawcę w ofercie przetargowej. W przypadku przekroczenia tego terminu Wykonawcy zostaną naliczone kary umowne za nieprzestrzeganie warunków umowy. 2.12. Wykonawca zobowiązany jest posiadać w gotowości pojazd zastępczy, który może zostać użyty w przypadku wystąpienia awarii innego pojazdu, którym świadczona jest usługa dowozu. 2.13. Zamawiający wymaga aby z każdym pojazdem zachowana była łączność telefoniczna. 3.Wykonawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zapoznanie się z należytą starannością z treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia dostępną na stronie internetowej Zamawiającego. 4. Przewóz uczniów do placówek szkolnych odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 z 2002 r. z późn. zm.) z wyłączeniem przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć wynikających z organizacji roku szkolnego. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić transport również w dni, w które uczniowie będą odrabiali inne dni zwolnione z nauki szkolnej. Zakładana ilość dni nauki szkolnej wynosi 186 dni. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz uczniów zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym z Zamawiającym. Dowóz nie będzie realizowany w czasie ferii. Zaś w dni wolne od zajęć dydaktycznych dowóz będzie organizowany na życzenie rodziców (np. sprawdzianów, egzaminów oraz w inne dodatkowe wolne dni od zajęć szkolnych, itp.). 5. CPV przedmiot główny: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego przedmioty dodatkowe: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

313372,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

335469,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

313372,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM HENRYK ZBELA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7351010973

7.3.4)Miejscowość

Chyżne 124

7.3.5)Kod pocztowy

34-481

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

313372,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

186 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin rozpoczęcia realizacji świadczenia usługi: od dnia rozpoczęcia zajęć szkolnych w roku 2022 , tj. od 01.09.2022r.
Termin zakończenia realizacji świadczenia usługi: do dnia zakończenia zajęć szkolnych w roku 2023, tj. do 23.06.2023 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jabłonka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 313 373 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEWÓZ OSÓB AUTOBUSEM HENRYK ZBELA (Chyżne 124). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.