Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
148 597 zł
Umowa zawarta
8 lipca 2022
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 148 597 zł – 403 719 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, wywóz i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych.

Zamawiający Centrum Medyczne "Żelazna" sp. z o. o. (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, wywóz i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych”, wybierając ofertę wykonawcy PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o. Wartość umowy: 148 597 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Centrum Medyczne "Żelazna" sp. z o. o.Warszawa, Mazowieckieopublikowano 27 lipca 2022
Wartość umowy
148 597 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 czerwca 2022

    Termin ofert: 21 czerwca 2022 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 lipca 2022

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 148 597,20 zł (umowę zawarto 8 lipca 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 148 597,20 zł do 403 719,12 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Medyczne "Żelazna" sp. z o. o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012103423

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żelazna 90

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-004

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

r.wojciechowska@szpitalzelazna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalzelazna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://szpitalzelazna.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, wywóz i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6eccc3ed-eaeb-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00278512

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

36-W-U-06-2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie dotyczy odbioru, wywozu i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych, z Centrum Medycznego „Żelazna” sp. z o.o. zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego. Wykaz odpadów znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ – „Formularz Cenowy. Opis przedmiotu Zamówienia.”
1. Odbiór, wywóz i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych pochodzących z Centrum Medycznego „Żelazna” sp. z o.o. w Warszawie, odbywać się będzie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – (Dz. U. z 2019r. Poz. 2010), zapisami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2019 r. poz.2028).
2. Wykonawca oświadcza, że posiada wpis do rejestru działalności regulowanej oraz wszelkie uprawnienia do prowadzenia działalności w zakresie odbioru wywozu, transportu i zagospodarowania (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości niezamieszkałych.
3. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia oznaczonych pojemników z pokrywą do odpadów w ilościach wskazywanych przez Zamawiającego w tabeli w załączniku nr 2 „Formularz Cenowy. Opis przedmiotu Zamówienia.”, prócz prasokontenera, w którego posiadaniu jest Zamawiający.
4. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania porządku i czystości wokół pojemników podczas odbioru odpadów komunalnych.
5. Częstotliwość odbioru odpadów z podziałem na rodzaje odpadów będzie dokonywana zgodnie z danymi zawartymi w załączniku nr 2 „Formularz Cenowy. Opis przedmiotu Zamówienia.”.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do harmonogramu oraz możliwość zmiany katalogu kodów.
7. Wykonawca jest zobowiązany naprawić wszystkie szkody wyrządzone podczas wykonywania usługi związanej z odbiorem odpadów komunalnych, w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojemnika na odpady z własnej winy, dostarczyć Zamawiającemu nowy pojemnik.
8. Wykonawca zapewnia pomoc w zakresie BDO - generowanie KPO poprzez dostosowaną aplikację.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

148597,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

403719,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

148597,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9512371649

7.3.3)Ulica

ul. Zawodzie 5,

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-981

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-07-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

148597,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Medyczne "Żelazna" sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 148 597 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PreZero Bałtycka Energia Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.