Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
JWP RZECZNICY PATENTOWI DOROTA RZĄŻEWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA· Warszawaśrednia firma
Cena wybranej oferty
18 444 zł
Umowa zawarta
13 lipca 2022
Okres realizacji
48 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 18 444 zł – 25 879 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena40%Doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia w negocjacjach z podmiotami gospoda20%Skuteczność w skuteczność osób wskazanych do realizacji zamówienia w patentowaniu wynalazk40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie doradztwa i ochrony własności przemysłowej w obszarze biochemii, biotechnologii, biologii molekularnej, neurobiologii, farmakologii, chemii medycznej, nauk medycznych

Zamawiający Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie doradztwa i ochrony własności przemysłowej w obszarze…”, wybierając ofertę wykonawcy JWP RZECZNICY PATENTOWI DOROTA RZĄŻEWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Cena wybranej oferty: 18 444 zł. Złożono 2 oferty.

Cena wybranej oferty
18 444 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JWP RZECZNICY PATENTOWI DOROTA RZĄŻEWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 18 443,85 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 18 443,85 zł do 25 879,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT BIOLOGII DOŚWIADCZALNEJ IM. MARCELEGO NENCKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000325825

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ludwika Pasteura 3

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-093

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@nencki.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nencki.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.nencki.edu.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


badawczo-edukacyjna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie doradztwa i ochrony własności przemysłowej w obszarze biochemii, biotechnologii, biologii molekularnej, neurobiologii, farmakologii, chemii medycznej, nauk medycznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5039cf44-dbfc-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00259739

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00010975/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Usługi rzecznika patentowego polskiego i europejskiego (wynalazki biotechnologiczne)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

MAB/2018/10

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00176598/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AZP-261-08/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

600000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności zadania:
1) opracowywanie zgłoszeń patentowych i ich składanie w imieniu Zamawiającego do Urzędu Patentowego RP (UPRP), w tym prowadzenie poszukiwań patentowych, badań w literaturze patentowej i bazach danych (badanie na nowość), doradztwo dotyczące uzyskania ochrony patentowej dla rozwiązań będących przedmiotem zgłoszenia oraz prowadzenie spraw dotyczących zgłoszenia patentowego przed UPRP oraz koordynacja procedury do czasu wydania decyzji o udzieleniu lub odmowie udzielenia patentu, w tym:
a) kompleksowe opracowywanie wniosków zgłoszeniowych oraz dokonywanie zgłoszeń patentowych w imieniu Zamawiającego do UPRP, w tym prowadzenie poszukiwań patentowych, badań w literaturze patentowej i bazach danych (badanie na nowość);
b) przygotowywanie i udzielanie odpowiedzi na pisma z UPRP w wymaganych terminach;
c) przeredagowywanie opisów i zastrzeżeń w odpowiedzi na postępowanie UPRP w związku z oceną zdolności patentowej wynalazków na tle zidentyfikowanego stanu techniki, monitorowanie terminów wnoszenia opłat urzędowych, przekazywanie Zamawiającemu pisemnych informacji o terminie i wysokości niezbędnych do wniesienia opłat wraz z ich wnoszeniem w ramach toczącego się postępowania oraz wszelkie czynności związane z udzieleniem patentu w tym dostosowywanie opisu, weryfikacja tekstu, na który udzielany jest patent oraz zawiadamianie o wydanej przez UPRP decyzji;
d) weryfikację i doręczenie Zamawiającemu dokumentu patentowego i zawiadamianie o publikacji;
2) opracowywanie zgłoszeń patentowych i ich składanie w imieniu Zamawiającego do WIPO lub EPO w ramach procedury międzynarodowej Układu o Współpracy Patentowej (PCT) lub procedury prowadzonej zgodnie z Konwencją o udzielaniu patentów europejskich (Konwencja o patencie europejskim, EPC), w tym prowadzenie poszukiwań patentowych, badań w literaturze patentowej i bazach danych (badanie na nowość), doradztwo dotyczące uzyskania ochrony patentowej dla rozwiązań będących przedmiotem zgłoszenia oraz koordynacja procedury do czasu wydania decyzji o udzieleniu lub odmowie udzielenia patentu, w tym:
a) kompleksowe opracowywanie wniosków zgłoszeniowych oraz dokonywanie zgłoszeń patentowych w imieniu Zamawiającego do WIPO/ EPO, w tym prowadzenie poszukiwań patentowych, badań w literaturze patentowej i bazach danych (badanie na nowość);
b) przygotowywanie, wówczas, gdy to konieczne, tłumaczenia zgłoszeń patentowych na język postępowania przed WIPO/EPO oraz, tłumaczenia zastrzeżeń patentowych jak wstępnie zaakceptowane na pozostałe dwa języki postępowania przed EPO;
c) przygotowywanie i udzielanie odpowiedzi na pisma z Urzędów krajowych, regionalnych i międzynarodowych w wymaganych terminach, przeredagowywanie opisów i zastrzeżeń w odpowiedzi na postępowanie przed WIPO, Urzędami krajowymi innymi niż UPRP lub EPO w związku z oceną zdolności patentowej wynalazków na tle zidentyfikowanego stanu techniki, monitorowanie terminów wnoszenia opłat urzędowych, przekazywanie Zamawiającemu pisemnych informacji o terminie i wysokości niezbędnych do wniesienia opłat wraz z ich wnoszeniem w ramach prowadzonych postępowań oraz wszelkie czynności związane z udzieleniem patentu w tym dostosowanie opisu, weryfikacja tekstu, na który udzielany jest patent i zawiadomienie o decyzji;
d) informowanie Zamawiającego o konieczności podjęcia decyzji o wejściu w kolejną fazę międzynarodowej procedury patentowej, w tym, w szczególności w fazy krajowe i/albo regionalne procedury wraz ze wskazaniem terminów i możliwych do wybrania opcji oraz z ich interpretacją, a także podaniem wysokości opłat urzędowych z tym związanych;
e) przeprowadzenie procesu wejścia w fazy krajowe i/albo regionalne zgłoszenia międzynarodowego w wybranych przez Zamawiającego krajach, wraz z koordynacją pełnomocników zagranicznych w tym procesie;
f) przeprowadzenie walidacji patentu europejskiego w wybranych przez Zamawiającego krajach;
g) weryfikacja i doręczenie dokumentu patentowego i zawiadomienie o publikacji;
3) monitorowanie i obsługa opłat urzędowych za ochronę praw własności intelektualnej w UPRP i innych urzędach krajowych oraz regionalnych;
4) świadczenie usług doradztwa w zakresie ochrony praw własności intelektualnej, w tym ścisła współpraca z przedstawicielami Zamawiającego i twórcami wynalazków;
5) weryfikacja lub sporządzanie projektów umów, m.in. o wspólności prawa do patentu, umów o przeniesieniu prawa do patentu, umów komercjalizacji, umów licencyjnych;
6) sporządzanie projektów lub współudział w sporządzaniu projektów wewnętrznych regulacji dotyczących korzystania z wyników prac badawczych powstałych u Zamawiającego i trybu postępowania w sprawach z zakresu własności intelektualnej;
7) tłumaczenie zgłoszeń patentowych z języka polskiego na angielski, z angielskiego na polski, francuski i niemiecki.

Wymagania dotyczące sposobu realizacji przedmiotu zamówienia oraz Informacje przydatne przy sporządzaniu oferty zostały zawarte w Rozdziale III ust. 1 SWZ.
Opis sposobu wykonania zamówienia zawarty jest w Rozdziale XVII SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79120000-1 - Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18443,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

25879,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18443,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JWP RZECZNICY PATENTOWI DOROTA RZĄŻEWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010532597

7.3.3)Ulica

ul. ŻELAZNA nr 28/30

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-833

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-07-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

738000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79120000-1Usługi doradztwa w zakresie patentó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 18 444 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79120000-1 (Usługi doradztwa w zakresie patentów i praw autorskich). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JWP RZECZNICY PATENTOWI DOROTA RZĄŻEWSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.