Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 199 000 zł
Umowa zawarta
24 czerwca 2022
Okres realizacji
do 30 września 2022
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa łącznika budynków i rewitalizacja terenu DPS w Sosnówce

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej (Sosnówka, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa łącznika budynków i rewitalizacja terenu DPS w Sosnówce”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A. Wartość umowy: 1 199 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Dom Pomocy SpołecznejSosnówka, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 7 lipca 2022
Wartość umowy
1 199 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    07 lipca 2022

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 199 000,00 zł (umowę zawarto 24 czerwca 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001242521

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Liczyrzepy 87

1.5.2.)Miejscowość

Sosnówka

1.5.3.)Kod pocztowy

58-564

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrektor@dpssosnowka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://powiat.jeleniogorski.sisco.info/?id=440

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa łącznika budynków i rewitalizacja terenu DPS w Sosnówce

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7acf0733-fdc7-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00243273

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W prowadzonym poprzednio postępowaniu w trybie podstawowym bez negocjacji nie złożono żadnej oferty

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-c54412a6-ba2d-11ec-97c7-b646b0ba23df

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa łącznika 3 budynków DPS, konstrukcja murowana zgodnie z załączonym projektem budowlanym. Łącznik, który powstanie ma łączyć trzy istniejące budynki: Zameczek, Pawilon, Senior, oraz zniwelować istniejące bariery komunikacyjne w postaci schodów, za pomocą zainstalowanych wewnątrz łącznika wind schodowych dla osób niepełnosprawnych. Projektowany łącznik ma wymiary 24,31x7,16m. Nowo powstała budowla musi spełniać przepisy p-poż. zgodnie ze szczególną specyfiką przeznaczenia obiektów. Ponadto inwestycja obejmuję rozbiórkę i wymianę lub naprawę w zakresie nawierzchni i odwodnienia wszystkich ciągów komunikacyjnych dla ruchu kołowego i pieszego znajdujących się na ternie DPS. Wszystkie pozostające ciągi komunikacyjne muszą zostać wymienione na nowe lub odremontowane z zastosowaniem nowych obrzeży. Zamawiający pozostawia wykonawcy wybór, co do rodzaju zastosowanej technologii odbudowy istniejących ciągów komunikacyjnych. (np. kostka betonowa lub nawierzchnia asfaltowa). W zakres robót wchodzi także budowa na terenie nowych ciągów komunikacyjnych przystosowanych pod potrzeby osób niepełnosprawnych wskazanych w projekcie budowlanym. Projekt zawiera również budowę 2 parkingów, budowę infrastruktury do rekreacji i wypoczynku w postaci 1 altany, 6 ławek i 4 elementów siłowni na świeżym powietrzu. Ponadto zaplanowano wymianę ogrodzenia całości terenu wraz z bramą wjazdową i furtką (w tym przesunięcie granicy północno-wschodniej na wyznaczone przez geodetę poprawne miejsce) oraz wymianę oświetlenia na całym terenie (latarnie LED z własnym panelem fotowoltaicznym- po zmianie 16szt).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1199000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1199000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1199000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525-000-25-86

7.3.3)Ulica

Modlińska 17

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

03-199

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

SPEC MAR Mariusz Caputa

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-06-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1199000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sosnówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 199 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego w Warszawie S.A (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.