Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
1 792 196 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    540 651 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    P.O.M.iU.D. Security Office Sp. z o.o.· Rzeszów
    Wartość umowy
    718 420 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    ARMA Sp. z o.o.· Warszawa
    Wartość umowy
    533 125 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona osób i mienia, monitorowanie oraz konserwacja systemów alarmowych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Ochrona osób i mienia, monitorowanie oraz konserwacja systemów alarmowych w obiektach…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 792 196 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w RzeszowieRzeszów, Podkarpackieopublikowano 13 kwietnia 2022
Łączna wartość umów
1 792 196 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KARABELA” Sp. z o. o. (część 1); P.O.M.iU.D. Security Office Sp. z o.o. (część 2); ARMA Sp. z o.o. (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 792 195,52 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001023003

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Geodetów 1

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-959

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.400000@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.podkarpackie.kas.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5d096e0d-4090-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona osób i mienia, monitorowanie oraz konserwacja systemów alarmowych w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d096e0d-4090-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00121440

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-04-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00015208/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Ochrona osób i mienia, monitoring i konserwacja systemów alarmowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00272885/04

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1801-ILZ.260.80.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1462964,12

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, użytkowanych przez poszczególne jednostki wyszczególnione w Załączniku nr 2/I do SWZ po zmianie z dnia 25.11.2021 r., polegających na:
1.1. bezpośredniej ochronie fizycznej,
1.2. monitoringu systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oraz systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP),
1.3. konserwacji systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP), systemów oddymiania, systemów telewizji przemysłowej (CCTV).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający rodzaj i zakres usług, opisy i adresy chronionych obiektów, okres świadczenia usług oraz wymagania wobec wykonawców świadczących usługi objęte zamówieniem, został zawarty w Załącznikach nr 2/I po zmianie z dnia 25.11.2021 r., 2/A, 2/B, 2/C do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50324100-3 - Usługi w zakresie konserwacji systemu

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

79715000-9 - Usługi patrolowe

4.5.5.)Wartość części

433545,80 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, użytkowanych przez poszczególne jednostki wyszczególnione w Załączniku nr 2/II do SWZ po zmianie z dnia 25.11.2021 r., polegających na:
1.1. bezpośredniej ochronie fizycznej,
1.2. monitoringu systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oraz systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP),
1.3. konserwacji systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP), systemów oddymiania, systemów telewizji przemysłowej (CCTV).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający rodzaj i zakres usług, opisy i adresy chronionych obiektów, okres świadczenia usług oraz wymagania wobec wykonawców świadczących usługi objęte zamówieniem, został zawarty w Załącznikach nr 2/II po zmianie z dnia 25.11.2021 r., 2/A, 2/B, 2/C do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50324100-3 - Usługi w zakresie konserwacji systemu

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

79715000-9 - Usługi patrolowe

4.5.5.)Wartość części

592043,56 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia w obiektach Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, użytkowanych przez poszczególne jednostki wyszczególnione w Załączniku nr 2/III po zmianie z dnia 25.11.2021 r. do SWZ, polegających na:
1.1. bezpośredniej ochronie fizycznej,
1.2. monitoringu systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), oraz systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP),
1.3. konserwacji systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), systemów sygnalizacji alarmu pożarowego (SAP), systemów oddymiania, systemów telewizji przemysłowej (CCTV).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający rodzaj i zakres usług, opisy i adresy chronionych obiektów, okres świadczenia usług oraz wymagania wobec wykonawców świadczących usługi objęte zamówieniem, został zawarty w Załącznikach nr 2/III po zmianie z dnia 25.11.2021 r., 2/A, 2/B, 2/C do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50324100-3 - Usługi w zakresie konserwacji systemu

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

79715000-9 - Usługi patrolowe

4.5.5.)Wartość części

437374,76 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

540650,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

540650,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

540650,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KARABELA” Sp. z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Karabela - Serwis Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

830170656

7.3.3)Ulica

Sokola 14

7.3.4)Miejscowość

Tarnobrzeg

7.3.5)Kod pocztowy

39-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1. Sap – Poż. Sp. j, ul. Wspólna 1a, 35 – 205 Rzeszów - usługa konserwacji p. poż. i systemu oddymiania;
2. P.O.M.i U.D. Security Office Sp. z o.o., ul. ks. Jałowego 29, 35 – 010 Rzeszów - Podjazd Grupy Interwencyjnej.

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

540650,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

718419,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

718419,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

718419,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.O.M.iU.D. Security Office Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

008184117

7.3.3)Ulica

Ks. Jałowego 29

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.5)Kod pocztowy

35-010

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" Sp. z o.o., ul. Sokola 14, 39-400 Tarnobrzeg - ochrona fizyczna;
2. Guard Team Agencja Ochrony Piotr Łabisz, ul. Pruchnicka 1 BB, 37-500 Jarosław - Podjazd Grupy Interwencyjnej.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

718419,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

533124,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

553785,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

533124,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
ARMA Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych SECURITY OFFICE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

370383796

7.3.3)Ulica

Aleja Jana Pawła II 80 lok. 5

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-175

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-02-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

533124,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 792 196 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KARABELA” Sp. z o. o. (Tarnobrzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.