Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 140 678 zł
Umowa zawarta
31 marca 2022
Okres realizacji
19 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 7 140 678 zł – 8 682 620 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwrancja na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i przebudowa stadionu miejskiego w Sławnie – obiekt certyfikowany

Zamawiający Miasto Sławno (Sławno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i przebudowa stadionu miejskiego w Sławnie – obiekt certyfikowany”, wybierając ofertę wykonawcy PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o. Wartość umowy: 7 140 678 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto SławnoSławno, Zachodniopomorskie (powiat Sławieński →)opublikowano 1 kwietnia 2022
Wartość umowy
7 140 678 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o. (Piaseczno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 140 677,67 zł (umowę zawarto 31 marca 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 7 140 677,67 zł do 8 682 620,06 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 19 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO SŁAWNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979884

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9

1.5.2.)Miejscowość

Sławno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-100

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

598100081

1.5.8.)Numer faksu

598103340

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

malgorzata.lasek@slawno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://um.slawno.ibip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://um.slawno.ibip.pl/public/catalog/?id=228685&idCatalog=392068

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i przebudowa stadionu miejskiego w Sławnie – obiekt certyfikowany

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e5545048-4d16-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00107277

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-04-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00002834/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Remont i przebudowa stadionu miejskiego w Sławnie – obiekt certyfikowany

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00282249/06

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZW.271.5.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4196249,41 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Remont i przebudowa stadionu miejskiego w Sławnie – obiekt certyfikowany”. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in

1) remont boiska piłkarskiego o wymiarach 105,0x68,0 m polegający na wymianie murawy na murawę z trawy naturalnej, 2) przebudowę bieżni okrężnej 400 metrowej o promieniu konstrukcyjnym łuku 36,5m i promieniu pomiarowym 36,8m wokół głównej płyty stadionu. Bieżnia 4 torowa na bieżni okrężnej oraz 6 torów bieżni prostej o dł. 110m. 3) Oznakowanie bieżni (malowanie stadionu) wykonać wg zasad ustalonych przez Komisję Obiektów i Urządzeń PZLA, tj. należy oprzeć się na schemacie „Oznakowanie standardowej bieżni 400 m” z grudnia 2020 r. oraz na zasadach oznakowania zawartych w pliku „Malowanie stadionu” z listopada 2020 r., dostępnym na stronie www.pzla. następnie Obiekty/Informacje dla Inwestorów/Malowanie stadionu. 4) wykonanie areny lekkoatletycznej posiadającej: a) dwuścieżkową skocznię do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem dwukierunkowym, b) rzutnię do rzutu oszczepem z polem rzutu na murawę, c) skocznię do skoku wzwyż i dwukierunkową skocznię do skoku o tyczce, d) rzutnię do pchnięcia kulą, e) rów z wodą do biegu z przeszkodami, 4) wykonanie kanalizacji deszczowej i odwodnienia bieżni, 5) wykonanie instalacji zraszania boiska i zasilania w wodę, 6) wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia boiska i bieżni, 7) remont trybun i montaż siedzeń PCV, 8) dostawę i montaż zadaszenia ławek rezerwowych, 9) dostawę i montaż tablicy wyników, 10) dostawę i montaż kontenera kasowego, 11) dostawę i montaż ogrodzenia panelowego, 12) utwardzenie nawierzchni dojść, dojazdów, 13) wykonanie zielni wokół wykonanych obiektów, 14) zagospodarowanie terenu, 15) sporządzenie dokumentacji powykonawczej - powykonawczego operatu kolaudacyjnego – 2 egz. w formie papierowej oraz zarchiwizowane na płytach CD lub DVD w pliku pdf, 16) opracowanie i przekazanie ogólnej i szczegółowej instrukcji użytkowania nawierzchni z trawy naturalnej oraz nawierzchni o nawierzchni poliuretanowej posiadającą certyfikat WA (World Athletics) – po 3 egz. w formie papierowej oraz zarchiwizowane na płytach CD lub DVD w pliku pdf 17) uzyskanie świadectwa PZLA na kat. VB oraz wykonanie badania odbiorczego wykonanej nawierzchni, tzw. badania obiektowe wymienione w normie PN-EN-14877:2014 przez specjalistyczne laboratorium. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 6a do SWZ. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym w dokumentacji projektowej za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy. 3. W niniejszym przetargu przewidziano rozliczenie ryczałtowe, stąd załączone do SWZ, jako załącznika nr 6b przedmiary robót pełnią rolę pomocniczą. W świetle powyższego obowiązkiem Wykonawcy jest uwzględnienie w cenie ryczałtowej wszystkich kosztów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia opisanego w ust. 1 SWZ, w tym wynikających z załączonej dokumentacji projektowej. Zamawiający dopuszcza zastosowanie nawierzchni o parametrach równoważnych względem parametrów określonych w dokumentacji projektowej, lecz spełniających następujące kryteria: 1) Nawierzchnia musi spełniać parametry: 1) całkowita grubość systemu min. 13 mm 2) redukcja siły w temp. 23°C: 36-38 % 3) odkształcenie pionowe w temp. 23°C: 1,9 – 2,1 mm 4) wytrzymałość na rozciąganie: 0,56 - 0,99 MPa 5) wydłużenie podczas zerwania 43 – 64 % 6) tarcie TRRL: 50 - 60 2) Granulat gumowy EPDM winien być barwiony na wskroś w masie. Nie dopuszcza się granulatu EPDM z recyklingu ani malowanego granulatu), 3) Kolor nawierzchni RAL 3016 lub 3020.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7140677,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

8682620,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7140677,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7831693297

7.3.3)Ulica

Puławska 38

7.3.4)Miejscowość

Piaseczno

7.3.5)Kod pocztowy

05-500

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty ziemne, sanitarne, podbudowa, elektryczne, zagospodarowanie terenu

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7140677,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

19 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212221-1Roboty budowlane związane z obiekta…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Sławno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 140 678 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PANORAMA OBIEKTY SPORTOWE Sp. z o.o. (Piaseczno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.