Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa obwodnicy Krzydłowic (projekt)

Zamawiający Gmina Grębocice (Grębocice, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Budowa obwodnicy Krzydłowic (projekt)”. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina GrębociceGrębocice, Dolnośląskie (powiat Polkowicki →)opublikowano 21 lutego 2022
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 225 500 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 3 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Grębocice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647601

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Głogowska 3

1.5.2.)Miejscowość

Grębocice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-150

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@grebocice.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.grebocice.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.grebocice.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa obwodnicy Krzydłowic (projekt)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5380c160-7516-11ec-83b1-bea871b78b5b

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00062830

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-02-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00016029/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Budowa obwodnicy Krzydłowic (projekt)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00018767/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

250000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla wszystkich niezbędnych branż w tym uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji pozwalających na wykonanie obwodnicy miejscowości Krzydłowice.
Dokumentację należy wykonać na podstawie zamieszczonej koncepcji stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ oraz po wstępnej konsultacji z Zamawiającym.
Zakres opracowania obejmuje wykonanie drogi (w tym połączenia z drogą powiatową nr 1201D oraz 1133D), ścieżki rowerowej, odwodnienia drogi, budowę kanałów technologicznych, usunięcie kolizji, jeśli będzie to wymagane.
Zakres opracowania nie obejmuje ronda ujętego w koncepcji. Rondo stanowi odrębne opracowanie.
2. Zakres prac obejmuje :
1) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej;
2) uzyskanie w niezbędnym zakresie i na swój koszt opinii, map do celów projektowych, dokonanie podziałów geodezyjnych, uzgodnień w zakresie kolizji z sieciami;
3) inwentaryzację zieleni;
4) opracowanie operatu wodno-prawnego;
5) uzyskanie decyzji środowiskowej (w tym w razie konieczności raportu oddziaływania na środowisko);
6) opracowanie projektu budowlanego – 5 egzemplarzy;
7) opracowanie projektu wykonawczego - 5 egzemplarzy, projekty wykonawcze powinny stanowić uszczegółowienie projektu budowlanego z uwzględnieniem wszystkich uwag zawartych w uzyskanych opiniach i uzgodnieniach, zawierać niezbędne szczegóły techniczne i opisy (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury);
8) opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas budowy wraz z zatwierdzeniem – 3 egzemplarze;
9) opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem – 3 egzemplarze;
10) uzyskanie w niezbędnym zakresie i na swój koszt opinii, map, uzgodnień;
11) opracowanie dokumentacji geotechnicznej - 3 egzemplarze (dotyczy badań geotechnicznych podłoża gruntowego, min. 1 odwiert na 150 mb);
12) przygotowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - 3 egzemplarze);
13) przygotowanie przedmiarów robót - po 2 egzemplarze dla każdej z branż;
14) przygotowanie kosztorysów inwestorskich - po 2 egzemplarze dla każdej z branż;
15) przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia;
16) uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, decyzji pozwolenia na budowę w Wydziale Administracji Budowlanej Starostwa Powiatowego w Polkowicach zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego lub decyzji ZRID;
17) uzyskanie warunków z kopalni dotyczących wpływów eksploatacji górniczej (IWEG);

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęło pięć ofert. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 166 000,00 zł. Najkorzystniejszą ofertą, w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, gwarancja 40%), spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez konsorcjum: MG BC Sp. z o.o. ul. Metalowa 3, 10-603 Olsztyn oraz SIGMA TRANSFER Sp. z o.o. ul. Wodnika 34, 11-034 Tomaszkowo. Wykonawca zaoferował wykonanie całości przedmiotu zamówienia za cenę 318 201,00 zł. Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty 318 201,00 zł.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

318201,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

404670,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grębocice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grębocice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.