Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
676 008 zł
Umowa zawarta
3 stycznia 2022
Okres realizacji
od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2022
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Koszt20%Czas reakcji na przystąpienie do naprawy awarii niekrytycznej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wsparcie techniczne dla obsługi systemu zbierania danych DACSYSTEM Enviro w 2022 r.

Zamawiający Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wsparcie techniczne dla obsługi systemu zbierania danych DACSYSTEM Enviro w 2022 r”, wybierając ofertę wykonawcy DACSYSTEM sp. z o.o. Wartość umowy: 676 008 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Główny Inspektorat Ochrony ŚrodowiskaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 stycznia 2022
Wartość umowy
676 008 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DACSYSTEM sp. z o.o. (Gdańsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 676 008,00 zł (umowę zawarto 3 stycznia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000861593

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bitwy Warszawskiej 1920 roku nr 3

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-362

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gios.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gios.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia-gios.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wsparcie techniczne dla obsługi systemu zbierania danych
DACSYSTEM Enviro w 2022 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2d3e6492-5e49-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00022598

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-01-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00012198/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.23 Wsparcie techniczne dla obsługi systemu zbierania danych DACSYSTEM Enviro na rok 2022

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00318110/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/220-76/21/AO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

550000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie przez Wykonawcę poprawnej pracy systemu informatycznego monitoringu powietrza poprzez administrowanie systemem informatycznym, łącznością i oprogramowaniem „DACSYSTEM Enviro” do gromadzenia, transmisji, weryfikacji i wizualizacji danych ze stacji monitoringu powietrza na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, a także systemem stosowanym w KLRP, oraz sieci poborników pyłu zawieszonego w województwach mazowieckim oraz łódzkim w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2022 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

676008 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

676008 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

676008 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DACSYSTEM sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5833163639

7.3.3)Ulica

Okulickiego 2c1

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-041

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-01-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

676008 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-01-01 do 2022-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72000000-5Usługi informatyczne: konsultacyjne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 372 677 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
416 928 zł3 102 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 685 199 zł
Źródło próbki
CPV 72000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
416 928 zł
Mediana
1 372 677 zł
Górny kwartyl
3 102 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 676 008 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DACSYSTEM sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.