Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
472 819 zł
Umowa zawarta
15 listopada 2021
Okres realizacji
od 1 stycznia 2022 do 31 grudnia 2023
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup usługi dystrybucji energii elektrycznej na okres 01.01.2022 r. - 31.12.2023 r. dla placówek oświatowych w Knurowie”

Zamawiający Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup usługi dystrybucji energii elektrycznej na okres 01.01.2022 r. - 31.12.2023 r. dla…”, wybierając ofertę wykonawcy TAURON Dystrybucja S.A. Wartość umowy: 472 819 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
472 819 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

13 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAURON Dystrybucja S.A. (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 472 818,97 zł (umowę zawarto 15 listopada 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271078118

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

aleja Lipowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-196

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-45

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-45

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

msp9@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

sp9.knurow.edu.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-417

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

A. Słoniny 1

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32)235-27-16

1.5.8.)Numer faksu

(32)235-27-16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

msp1@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mspnr1knurow.edupage.org/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-423

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wilsona 22

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-25

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

msp2@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://msp2knurow.edupage.org

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejska Szkoła Podstawowa Nr 7 w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jedności Narodowej 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-194

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-40

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-40

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

msp7@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.sp7knurow.eu/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Feliksa Michalskiego w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-16-06-849

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Feliksa Michalskiego 27

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-193

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32)235-27-79

1.5.8.)Numer faksu

(32)235-27-79

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zsp@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zspknurow.szkolna.net

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-16-38-714

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

J. Kilińskiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-193

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 330-41-20

1.5.8.)Numer faksu

(32) 330-41-20

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zsp2@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zsp2.knurow.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-16-43-106

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 7

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-194

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-35

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zsp3@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zsp3.knurow.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-535

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lotników 3

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-196

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32)235-27-72

1.5.8.)Numer faksu

(32)235-27-72

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mp2@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.przedszkolenr2.edupage.org

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-529

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

dr. Floriana Ogana 2

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32)235-27-83

1.5.8.)Numer faksu

(32)235-27-83

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mp7@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www: www.mp7.knurow.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-363

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-194

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-85

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-85

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mp12@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mp12knurow.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-00-33-392

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudczyków 4

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-196

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 235-27-88

1.5.8.)Numer faksu

(32) 235-27-88

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mp13@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mp13knurow.edupage.org.pl

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Żłobek “Kraina Maluszka” w Knurowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

969-13-13-917

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wiosenna 1

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-196

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 441-97-43

1.5.8.)Numer faksu

32 441-97-43

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zm@knurow.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zlobek.knurow.edu.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup usługi dystrybucji energii elektrycznej na okres 01.01.2022 r. - 31.12.2023 r. dla placówek oświatowych w Knurowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-136c3bf7-2116-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00308948

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-12-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00053038/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 „Zakup usługi dystrybucji energii elektrycznej na okres 01.01.2022 r. - 31.12.2023 r. dla placówek oświatowych w Knurowie”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00196676/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Usługę dystrybucji energii elektrycznej na danym terenie może wykonać tylko lokalny dystrybutor (OSD) będący właścicielem sieci elektroenergetycznej, do której przyłączone są obiekty odbiorców. Na terenie, na którym znajdują się punkty poboru energii elektrycznej lokalnym dystrybutorem jest: TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą przy ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków - który może wykonywać usługę dystrybucji energii elektrycznej. W związku z powyższym spełniona jest przesłanka do udzielenia zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki – zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) Pzp, tj. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MCE/26/82/2021/DW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

384405,67 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dystrybucyjnej energii elektrycznej obejmującej korzystanie przez Odbiorców z Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, w tym
w szczególności:
4.1. transport energii elektrycznej siecią dystrybucyjną w celu dostarczenia energii elektrycznej do miejsc wskazanych w załączniku nr 1 do zaproszenia do negocjacji,
4.2. utrzymanie ciągłości dostarczania energii elektrycznej oraz niezawodności jej dostarczania,
4.3. utrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

472818,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

472818,97 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAURON Dystrybucja S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

230179216

7.3.3)Ulica

Podgórska 25A

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-035

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-11-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

472818,97 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-01-01 do 2023-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie – działa jako pełnomocnik zamawiającego, tj. Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie reprezentującej następujących Zamawiających, z którymi zostały zawarte następujące umowy:
1. Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Knurowie – umowy zawarto 27.10.2021 r. na kwotę 33141,53 zł,
2. Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie – umowy zawarto 02.11.2021 r. na kwotę 32299,94 zł,
3. Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie - umowę zawarto 15.11.2021 r. na kwotę 38203,47 zł,
4. Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie- umowę zawarto 29.10.2021 r. na kwotę 80976,15 zł,
5.Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Feliksa Michalskiego w Knurowie- umowy zawarto 27.10.2021 r. na kwotę 62832,23 zł,
6. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Knurowie- umowy zawarto 14.10.2021 r. na kwotę 38109,63 zł,
7.Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Knurowie- umowy zawarto 14.10.2021 r. i 15.11.2021 r. na kwotę 115979,28 zł,
8. Miejskie Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie- umowę zawarto 27.10..2021 r. na kwotę 9256,78 zł,
9. Miejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie- umowy zawarto 27.10.2021 r. na kwotę 22642,53 zł,
10. Miejskie Przedszkole nr 12 im. Janusza Korczaka w Knurowie- umowę zawarto 27.10.2021 r. na kwotę 14819,49 zł,
11. Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie- umowę zawarto 27.10.2021 r. na kwotę 9885,94 zł,
12. Miejski Żłobek „Kraina Maluszka” w Knurowie- umowę zawarto 26.10.2021 r. na kwotę 14672,00 zł.
W związku z tym, iż ww. umowy nie zawierają wartości, kwoty podane wyżej wynikają z wartości szacowanych wraz z podatkiem VAT. Ponadto kwoty podane w sekcji VI pkt 6.3.), 6.4.) oraz w sekcji VIII pkt 8.2.) są sumą ww. kwot.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09310000-5Elektryczność
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
824 842 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
382 899 zł4 794 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 411 101 zł
Źródło próbki
CPV 09310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
382 899 zł
Mediana
824 842 zł
Górny kwartyl
4 794 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 472 819 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09310000-5 (Elektryczność). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAURON Dystrybucja S.A. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.