Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
974 700 zł
Umowa zawarta
9 listopada 2021
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Czas gotowości Wykonawcy do wyjazdu od momentu otrzymania polecenia przez Zamawiającego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Koluszki oraz na drogach powiatowych położonych na terenie Gminy Andrespol w sezonie 2021 / 2022

Zamawiający Gmina Koluszki (Koluszki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Koluszki oraz na drogach powiatowych położonych…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma NEDAP Sebastian Polus. Wartość umowy: 974 700 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina KoluszkiKoluszki, Łódzkie (powiat Łódzki wschodni →)opublikowano 15 listopada 2021
Wartość umowy
974 700 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 października 2021

    Termin ofert: 18 października 2021 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 listopada 2021

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma NEDAP Sebastian Polus (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 974 700,00 zł (umowę zawarto 9 listopada 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Koluszki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648362

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

11 Listopada 65

1.5.2.)Miejscowość

Koluszki

1.5.3.)Kod pocztowy

95-040

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

44 725 67 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@koluszki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.koluszki.samorzady.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.koluszki.samorzady.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Koluszki oraz na drogach powiatowych położonych na terenie Gminy Andrespol w sezonie 2021 / 2022

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d49a60a-2813-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00268915

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00003061/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych, gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Koluszki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00225779/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GIZ 271. 185. (25). 2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

902500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg

powiatowych, gminnych i wewnętrznych położonych na terenie Gminy Koluszki o szacunkowej długości ulic około 197 km, oraz świadczenia usług zimowego utrzymania dróg powiatowych położonych na terenie Gminy Andrespol o szacunkowej długości dróg powiatowych ok.15 km. Ogółem długość dróg objętych niniejszym zamówieniem wynosi około 212 km. 2. Zimowe utrzymanie dróg – są to prace mające na celu zmniejszenie lub wyeliminowanie zakłóceń dla ruchu drogowego wywołanych takimi czynnikami atmosferycznymi, jak: opady śniegu oraz śliskość zimowa. 3. Obowiązki Wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia: 1) usuwanie śniegu z jezdni i dróg, odśnieżanie miejsc trudno dostępnych ( zatoki autobusowe, przystanki komunikacyjne), 2) zwalczanie śliskości zimowej i pośniegowej ( szczególnie na wzniesieniach, skrzyżowaniach i łukach), 3) przygotowanie pojazdów i sprzętu Wykonawcy, zakup i przygotowanie środków chemicznych i kruszyw naturalnych do posypywania dróg oraz załadunek w/w materiałów na piaskarki Wykonawcy, 4) prowadzenie ,,Dziennego raportu zimowego utrzymania dróg" i składanie go w siedzibie Zamawiającego. 4. Obowiązki stron związane z montażem systemu GPS: 1) Wykonawca zobowiązany jest do przystosowania w pojazdach użytych do realizacji umowy na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2021 / 2022 dodatkowego gniazda zasilającego ( np. zapalniczkowe) wyprowadzonego bezpośrednio z akumulatora do zamontowania systemu GPS. Gniazdo zasilania o napięciu 12-24 V, 300 mA zasilane bez przerwy niezależnie od stanu przekręcenia kluczyka w stacyjce. 2) Wykonawca zobowiązany jest do zamontowania w pojazdach świadczących usługi zimowego utrzymania dróg nadajników GPS. 3) Wykonawca na okres realizacji umowy bezpłatnie udostępni Gminie Koluszki aplikację GPS do bieżącej kontroli tras pokonywanych przez pojazdy świadczące usługę na potrzeby Gminy Koluszki. 4) Zamawiający będzie kontrolował realizację zleconych prac m.in. za pośrednictwem zainstalowanego systemu. 5) Nieprawidłowe działanie systemu GPS powinno być natychmiast zgłoszone przedstawicielowi zamawiającego (do Biura Inżyniera Gminy). 6) System będzie generował wydruki – raporty, które wraz z załączonym potwierdzeniem należytego wykonania usługi, potwierdzonym przez przedstawiciela Zamawiającego będą podstawą do rozliczeń Wykonawcy z Zamawiającym. 7) W przypadku, gdy Wykonawca chciałby użyć sprzętu posiadającego zamontowany system GPS do innych celów lub na innym terenie, musi ten fakt zgłosić do Zamawiającego ( do Biura Inżyniera Gminy) i mieć potwierdzenie zgłoszenia tego faktu. 5. W trakcie świadczenia usług zimowego utrzymania dróg Wykonawca musi być wyposażony w: a) środki łączności bezprzewodowej ( telefony komórkowe ), b) mapy operacyjne odśnieżania i usuwania śliskości zimowej, c) wykaz z numerami telefonów do osób koordynujących pracami oraz do Biura Inżyniera Gminy. 6. Oznakowanie pojazdów. 1) Samochody świadczące usługi zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Koluszki powinny być przez Wykonawcę oznakowane tabliczkami lub w inny sposób ( np. folia samoprzylepna). 2) Powierzchnia tabliczki powinna wynosić minimum: 0,5 m2 3) Na tabliczce powinien być czytelnie umieszczony numer roboczy pojazdu świadczącego usługi zimowego utrzymania dróg, oraz telefon do Biura Inżyniera Gminy, który będzie miał za zadanie koordynowanie i nadzorowanie działań Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

974700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

974700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

974700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma NEDAP Sebastian Polus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7731502926

7.3.3)Ulica

ul. Piotrkowska 213 lok.4

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-451

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-11-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

974700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koluszki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koluszki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 974 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma NEDAP Sebastian Polus (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.