Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
586 800 zł
Umowa zawarta
13 września 2021
Okres realizacji
od 1 października 2021 do 30 września 2022
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 586 800 zł – 592 024 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury15%Termin realizacji dostawy25%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych na terenie gminy Rząśnik w sezonie grzewczym 2021/2022

Zamawiający Gmina Rząśnik (Rząśnik, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych na terenie gminy Rząśnik w sezonie…”, wybierając ofertę wykonawcy TERM-OIL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 586 800 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina RząśnikRząśnik, Mazowieckieopublikowano 13 września 2021
Wartość umowy
586 800 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TERM-OIL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 586 800,00 zł (umowę zawarto 13 września 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 586 800,00 zł do 592 023,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 października 2021 r. do 30 września 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RZĄŚNIK

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Rząśnik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668108

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jesionowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Rząśnik

1.5.3.)Kod pocztowy

07-205

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 59 29 260

1.5.8.)Numer faksu

29 59 29 285

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@rzasnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rzasnik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rzasnik

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych na terenie gminy Rząśnik w sezonie grzewczym 2021/2022

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04409ac5-00eb-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00177883

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-09-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00002074/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych na terenie gminy Rząśnik w sezonie grzewczym 2021/2022

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00155092/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325203,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opalowego o niskiej zawartości siarki w ilości około 180 000 litrów do kotłowni olejowych centralnego ogrzewania w nw. budynkach:
2) Szkoła Podstawowa w Rząśniku im. ks. J. Twardowskiego,
3) Szkoła Podstawowa w Bielinie,
4) Szkoła Podstawowa w Komorowie,
5) Szkoła Podstawowa w Porządziu,
6) Szkoła Podstawowa w Starym Lubielu,
7) budynek Punktu Rehabilitacji w Rząśniku,
8) budynek Urzędu Gminy w Rząśniku.
Dostawca zapewnia dostawy oleju wg zamówień w ilościach określonych przez Zamawiającego do:
- Bielino -2 zbiorniki po 1,6 tysiąca litów,
- Komorowo - 1 zbiornik po 4,5 tysiąca litrów,
- Porządzie - 4 zbiorniki po 2,5 tysiąca litrów,
- Stary Lubiel - 3 zbiorniki po 2,5 tysiąca litrów,
- Rząśnik - 4 zbiorniki po 2 tysiące litrów: ­ budynek Urzędu Gminy w Rząśniku ul. Jesionowa - 3 zbiorniki po 2 tysiące litrów, ­ budynek Punktu Rehabilitacji w Rząśniku przy ul. Kopernika - 1 zbiornik 1,2 tysiąca litrów.
Olej opalowy lekki należy dostarczyć transportem kołowym - auto cysterną zaopatrzoną w pompę rozładunkową z legalizowanym urządzeniem pomiarowym oraz wężem rozładunkowym i złączkami dostosowanymi do otworów wlewowych zbiorników paliwa. Dostawy będą rozliczane na podstawie wydruku z rozładunku paliwa w temperaturze rzeczywistej.
Sprzęt powinien posiadać aktualne badania techniczne odpowiadające wszelkim wymogom przy transporcie płynnych paliw. Dostawca jest zobowiązany dostarczyć olej opalowy własnym transportem i na własny koszt Wykonawca powinien przedstawić świadectwo jakości dostarczanego oleju. Olej opałowy lekki powinien spełniać wymogi określone normą PN-C-96024:2011.
2. Wskazane w pkt 1 ilości oleju opałowego, które zostały określone w SWZ oraz załącznikach są ilościami przewidywanymi (szacunkowymi) i mogą ulec zmianie w czasie obowiązywania umowy, w związku z tym Zamawiający zastrzega sobie prawo i możliwość zakupu oleju opałowego w ilości mniejszej.
3. Zakupiona mniejsza ilość oleju opałowego w czasie obowiązywania umowy nie może stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych/finansowych, w szczególności co do zapłaty za niewykorzystaną przez Zamawiającego jego ilość. Wykonawca nie jest uprawniony do żądania wynagrodzenia za różnicę między maksymalną ilością oleju, określoną w pkt 1, a ilością zagwarantowaną, wskazaną w pkt 2.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

586800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

592023,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

586800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TERM-OIL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7962880746

7.3.3)Ulica

Ofiar Firleja 7

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-09-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

586800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2021-10-01 do 2022-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rząśnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rząśnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 586 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TERM-OIL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.