Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
291 000 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2021
Okres realizacji
do 31 grudnia 2030
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 291 000 zł – 355 448 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wypłaty transzy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 600 000,00 zł na 9 lat na spłatę kredytów zaciągniętych w latach poprzednich oraz na nowo rozpoczynane inwestycje

Zamawiający Gmina Raba Wyżna (Raba Wyżna, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 600 000,00 zł na 9 lat na spłatę kredytów…”, wybierając ofertę wykonawcy BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO. Wartość umowy: 291 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Raba WyżnaRaba Wyżna, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 25 sierpnia 2021
Wartość umowy
291 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2021

    Termin ofert: 16 lipca 2021 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2021

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 291 000,08 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 291 000,08 zł do 355 447,60 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2030 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Raba Wyżna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892647

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

-

1.5.2.)Miejscowość

Raba Wyżna

1.5.3.)Kod pocztowy

34-721

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182691250

1.5.8.)Numer faksu

182691251

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabawyzna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabawyzna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.rabawyzna.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 600 000,00 zł na 9 lat na spłatę kredytów zaciągniętych w latach poprzednich oraz na nowo rozpoczynane inwestycje

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-868fb58f-def9-11eb-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00159420

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00001477/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 600 000,00 zł na 9 lat na spłatę kredytów zaciągniętych w latach poprzednich oraz na nowo rozpoczynane inwestycje

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00106853/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zaciągnięcie kredytu w wysokości 5 600 000,00 zł na 9 lat na spłatę kredytów zaciągniętych w latach poprzednich oraz na nowo rozpoczynane inwestycje.
1. Opis przedmiotu zamówienia.
a) Spłata zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów Gminy Raba Wyżna.
b) Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich [PLN].
c) Wykorzystanie kredytu będzie następować w trzech transzach:
a) pierwsza transza w wysokości 2 600 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 30.09.2021r.;
b) druga transza w wysokości 1 500 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 30.10.2021r.;
c) trzecia transza w wysokości 1 500 000,00 zł przekazana na rachunek bankowy Gminy Raba Wyżna w terminie do 30.11.2021r.
d) Uruchomienie każdej transzy kredytu nastąpi na pisemny wniosek złożony przez Zamawiającego, w terminie do 5 dni od dnia złożenia wniosku (termin ten będzie kryterium oceny ofert).
e) Spłata rat kapitałowych kredytu następować będzie kwartalnie w 36 ratach, a termin płatności raty następował będzie ostatniego dnia roboczego każdego kwartału, począwszy od 31.03.2022 r. do 31.12.2030 r.
f) Spłata odsetek następować będzie kwartalnie w 37 ratach – ostatniego dnia roboczego każdego kwartału. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Pierwsze odsetki będą płatne 31.12.2021r., a ostatnie 31.12.2030 r.
g) Oprocentowanie kredytu w okresie kredytowania oparte będzie na zmiennej stawce WIBOR 3M oraz stałej marży Wykonawcy.
h) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami.
2. Zabezpieczenie terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową z kontrasygnatą Skarbnika Gminy.
3. Zamawiający może wykorzystać mniejszą kwotę kredytu, a także dokonać wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki będą liczone za okres jego faktycznego wykorzystania.
4. Zamawiający przewiduje możliwość przedterminowej spłaty zaciągniętego kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu, jednocześnie powiadamiając bank o zamiarze dokonania takiej spłaty.
5. Wysokość rat kapitałowych od pierwszej do ósmej (łącznie 8 rat) płatnych od 31.03.2022 r. do 31.12.2023 r. wynosić będzie 52 500,00 zł (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych 00/100). Wysokość kolejnych rat (łącznie 28 rat) od 2024 r. będzie wynosić 185 000,00 zł (słownie: sto osiemdziesiąt pięć tysięcy złotych 00/100) . Karencja w spłacie rat kapitałowych – do dnia 31.03.2022 r.
6. Zamawiający w następujący sposób definiuje okres odsetkowy: rok kalendarzowy to 365 dni, miesiąc to rzeczywista liczba dni w miesiącu.
7. Stopa bazowa do ustalenia oprocentowania:
a) do oferty: według stawki WIBOR 3M = 0,21 %
b) do umowy: oprocentowanie kredytu w dniu zawarcia umowy to suma stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia kwartału obrachunkowego poprzedzającego kwartał, w którym zostanie zawarta umowa i stałej marży Wykonawcy,
c) przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 3M z ostatniego dnia kwartału poprzedzającego kwartał obrachunkowy, powiększoną o stałą marżę Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

291000,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

355447,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

291000,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

000017319

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-955

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

291000,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2030-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 217 675 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
975 217 zł3 719 693 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 744 475 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
975 217 zł
Mediana
2 217 675 zł
Górny kwartyl
3 719 693 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Raba Wyżna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raba Wyżna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 291 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.