Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
167 895 zł
Umowa zawarta
14 lipca 2021
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 142 951 zł – 545 777 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 17% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty cząstkowe dróg powiatowych - grysami i emulsją

Zamawiający Powiat Nyski (Nysa, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty cząstkowe dróg powiatowych - grysami i emulsją”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiebiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. zo.o. Wartość umowy: 167 895 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat NyskiNysa, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 16 lipca 2021
Wartość umowy
167 895 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiebiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. zo.o. (Brzeg), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 167 895,00 zł (umowę zawarto 14 lipca 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 142 950,60 zł do 545 777,08 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Nyski

1.3.)Oddział zamawiającego

Starostwo Powiatowe w Nysie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412579

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piastowska 33

1.5.2.)Miejscowość

Nysa

1.5.3.)Kod pocztowy

48-300

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

774085065

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.spnysa.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://bip.spnysa.nv.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty cząstkowe dróg powiatowych - grysami i emulsją

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a4fb9ffb-8176-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00117413

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2021/BZP 00002617/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Remonty cząstkowe dróg powiatowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IP.272.2.4.2021.RM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

120900 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remonty cząstkowe dróg powiatowych- grysami i emulsją w ilości 390 ton
Do wykonania remontów cząstkowych należy stosować kruszywa bazaltowe płukane.
- Grysy bazaltowe 2-5,
- Grysy bazaltowe 5-8
- Kationowa emulsja asfaltowa modyfikowana polimerami.
Remont nawierzchni rozliczony będzie następująco:
Wyliczona będzie wartość wbudowanej masy z zastosowaniem ceny obliczonej na podstawie:
Ceny jednostkowej za 1 tonę/masy + podatek VAT 23%.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) Przedmiar robót,
2) Specyfikacja techniczna, wykonania i odbioru robót budowlanych w części budowlanych, obejmujące wymagania
w zakresie właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
3)Zakres i lokalizację robót określi Zamawiający.
4)Dyspozycję do wykonania robót przekazuje Zamawiający.
5)Realizacja robót uzależniona od warunków pogodowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

142950,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

545777,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

167895,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiebiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7471565567

7.3.3)Ulica

Oławska 26a

7.3.4)Miejscowość

Brzeg

7.3.5)Kod pocztowy

49-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

167895,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nyski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nysa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 167 895 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiebiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Sp. zo.o. (Brzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.