Zamawiający

Gdańskie Nieruchomości

Gminne samorządowe jednostki organizacyjne

GdańskŹródło: BZPOstatnie ogłoszenie: 21.09.2026
NIP9570844969
Rejestr umów: 153 · 22 mln zł
Dane rejestrowe

Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie · PKD 68.32.Z

REGON
192817769
Rok powstania
2002

Dane z rejestru REGON (GUS)

Alert e-mail

Śledź: Gdańskie Nieruchomości

Powiadomienie e-mail, gdy pojawi się nowe ogłoszenie tego podmiotu. Bez konta.

Ogłoszenia o zamówieniu
502
Ogłoszenia wynikowe
572
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
322 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
776 tys. zł
Umowy w rejestrze CRU
153
22 mln zł · od 1.07.2026 →

Aktywne postępowania

Konkurencja w postępowaniachumiarkowana

44% postępowań tego zamawiającego kończy się jedną ofertą wobec 36% w kraju.

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 2,4 oferty. To więcej niż w większości podobnych urzędów.

Słupki poziome: udział postępowań z jedną ofertą, ten urząd 44%, średnia krajowa 36%ten urząd44%średnia krajowa36%kraj 36%

udział postępowań z jedną ofertą

Plan postępowań 2026 w BZP

Planowane zamówienia: Gdańskie Nieruchomości

Plan postępowań na 2026 obejmuje 119 pozycji o orientacyjnej wartości 194,9 mln zł. 97 pozycji pozostaje bez powiązanego ogłoszenia w Atlasie. Brak powiązania nie potwierdza, że postępowanie nie zostało ogłoszone. Plan wskazuje przewidywany termin wszczęcia. Wartości i terminy są orientacyjne, a zamawiający może aktualizować plan w ciągu roku.

97bez powiązanego ogłoszenia
22z powiązanym ogłoszeniem
183 mln złorientacyjna wartość pozycji bez powiązania
I kwartał: 30II kwartał: 42III kwartał: 18IV kwartał: 29
  • 2.1.3
    Remont, przebudowa (obejmująca termomodernizacje) budynków gminnych mieszczących się w Gdańsku przy ul. Aksamitna 4 i Aksamitna 4A, realizowanych w ramach projektu "Kompleksowa modernizacja (...)
    roboty budowlanepowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    7 400 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.1.5
    Remont budynku - ul. Pobiedzisko 18 realizowane w ramach programu"Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, (...)
    roboty budowlanepowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    5 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.3.1
    Sprzątanie terenów i budynków komunalnych w okresie od 01.04.2026 do 31.03.2027
    usługipowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    4 500 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.1.2
    Remont, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gminnego mieszczącego się przy Al. Grunwaldzka 117
    roboty budowlanepowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    4 300 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.1.1
    Remont, przebudowa (obejmująca termomodernizacje) budynku mieszkalnego przy ul. Turystyczna 12 w Gdańsku, realizowana w ramach projektu "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków (...)
    roboty budowlanepowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    4 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.1.4
    Remont budynku - ul. Pobiedzisko 12 realizowane w ramach programu"Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, (...)
    roboty budowlanepowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    4 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 1.1.7
    Wykonywanie w 2026 r. napraw oraz usuwanie przecieków na dachach budynków mieszkalnych i użytkowych w latach 2026/2027
    roboty budowlaneodpowiednie dla MŚP
    3 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 2.3.3
    Wykonywanie usług kominiarskich w 2026 roku
    usługipowyżej progów UEodpowiednie dla MŚP
    1 200 000 złI kw. 2026w planie
  • 1.1.9
    Remonty przewodów kominowych - cz. II
    roboty budowlaneodpowiednie dla MŚP
    1 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 1.1.13
    Roboty zduńskie w 2026 r.
    roboty budowlaneodpowiednie dla MŚP
    1 000 000 złI kw. 2026w planie
  • 1.3.9
    Wykonanie ekspertyz technicznych
    usługiodpowiednie dla MŚP
    770 000 złI kw. 2026w planie
  • 1.1.12
    Remont chodników w Brzeźnie
    roboty budowlaneodpowiednie dla MŚP
    300 000 złI kw. 2026w planie

Źródło: plan postępowań nr 2026/BZP 00039224/05/P w Biuletynie Zamówień Publicznych, wersja 5 z 06.08.2026. Powiązanie z ogłoszeniami po numerze planu i pozycji podanych w ogłoszeniu (pkt 2.9 i 2.10).

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gdańskie Nieruchomości

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty pokazują sumę kwalifikowanych części rozstrzygnięć; dla starszych wyników bez części używamy wartości całego wyniku.

64 dni
mediana: ogłoszenie → wynik
w całym kraju: 50 dni
45,1%
potwierdzonej wartości przypada na 3 dostawców
umiarkowana koncentracja
8
kategorie wracają cyklicznie
szczegóły poniżej

Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć rocznie

2025: kwota z 103 z 143 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (36 mc).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: listopad, grudzień.

Najwięksi dostawcy (24 mc)

  1. Dream Home Marcin Lawrenc30,2% · 2,3 mln zł · 9 przyp.
  2. Obsługa Inwestycji Budowlanych "OLDOM' Piotr Zięć8% · 624 tys. zł · 1 przyp.
  3. ELAR Sp. z o.o.6,9% · 539 tys. zł · 1 przyp.

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Materiały konstrukcyjneco ~2,6 mcostatnio 13.08.2026spodziewane okno: paź 2026 – lis 2026przetargi →alert
  2. Usługi naprawcze i konserwacyjneco ~2,2 mcostatnio 17.12.2025przetargi →alert
  3. Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowychco ~4,5 mcostatnio 20.02.2026przetargi →alert
  4. Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaco ~3,8 mcostatnio 9.01.2026przetargi →alert
  5. Doradcze usługi inżynieryjne i budowlaneco ~5,4 mcostatnio 5.08.2026spodziewane okno: gru 2026 – lut 2027przetargi →alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Profil zamawiającego · Gdańskie Nieruchomości

Gdańskie Nieruchomości kupuje od 63 firm; 66% wartości trafia do ośmiu największych.

Wykonawcy z największą łączną wartością rozstrzygnięć od września 2024 (24 miesiące): 8,8 mln zł u 63 firm, 123 przypisań do wyników.

Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gdańskie Nieruchomości u 8 największych wykonawców (66% z 8,8 mln zł) i u pozostałych 55 firmDream Home Marcin Lawrenc2,3 mln„Instalatorstwo Sanitarne Co i Gaz Ryszard Włodarczyk”„Instalatorstwo Sanitarne…700 tys.Obsługa Inwestycji Budowlanych "OLDOM' Piotr ZięćObsługa Inwestycji Budowl…624 tys.ELAR Sp. z o.o.538,8 tys.Anbud Roboty Ziemne, Drogowe i Rozbiórkowe" Sp. z o.o.Anbud Roboty Ziemne, Drog…438,4 tys.Firma Budowlana EFAK Andrzej Kotecki spółka jawnaFirma Budowlana EFAK Andr…420,8 tys.Przedsiębiorstwo Usługowe Clean-Bud Sp.J. Jarosław Romanowski, Hanna RomanowskaPrzedsiębiorstwo Usługowe…409,3 tys.DAN-REX Sp. z o.o.350,6 tys.Pozostałych 55 firm2,9 mln
Atlas Przetargów · BZP i TED, wartości z rozstrzygnięć (atrybucja potwierdzona), stan 23.09.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, atlasprzetargow.pl, stan 23.09.2026
Tabela
WykonawcaRozstrzygnięćWartość (zł)Udział
Dream Home Marcin Lawrenc92 345 99627%
„Instalatorstwo Sanitarne Co i Gaz Ryszard Włodarczyk”1700 0008%
Obsługa Inwestycji Budowlanych "OLDOM' Piotr Zięć1624 0497%
ELAR Sp. z o.o.1538 7616%
Anbud Roboty Ziemne, Drogowe i Rozbiórkowe" Sp. z o.o.1438 4305%
Firma Budowlana EFAK Andrzej Kotecki spółka jawna1420 7575%
Przedsiębiorstwo Usługowe Clean-Bud Sp.J. Jarosław Romanowski, Hanna Romanowska7409 2605%
DAN-REX Sp. z o.o.1350 5504%
Pozostałych 55 firm1012 949 86334%
Profil zamawiającego · Gdańskie Nieruchomości

48 umów zamawiającego Gdańskie Nieruchomości wygasa w ciągu 12 miesięcy, najwięcej w grudniu.

Umowy z rozstrzygniętych postępowań, które wygasają w kolejnych 12 miesiącach, wg miesiąca końca. Łącznie 48 umów, 866,4 mln zł, w szczytowym miesiącu 18. Bez umów krótszych niż 150 dni.

Kolumny: liczba wygasających umów zamawiającego Gdańskie Nieruchomości w miesiącach wrz 26 do sie, najwięcej w grudniu (18)051015wrz 26paźlis18grusty 27lutmarkwimajczelipsie
Atlas Przetargów · BZP i TED, koniec umowy = data zawarcia + okres realizacji, stan 23.09.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, atlasprzetargow.pl, stan 23.09.2026
Tabela
MiesiącUmowyWartość (zł)
wrzesień 20261165 435
październik 202662 068 342
listopad 20264200 000 000
grudzień 202618306 190 152
styczeń 2027653 055 554
luty 202700
marzec 20276151 738 000
kwiecień 202700
maj 20272100 000 000
czerwiec 2027553 165 826
lipiec 202700
sierpień 202700

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy publiczne podmiotu Gdańskie Nieruchomości

Jednostki sektora finansów publicznych publikują wszystkie zawierane umowy, także te spoza przetargów. Wpisy powiązane po NIP, aktualizacja kilka razy dziennie.

Wszystkie umowy podmiotu →
145
umów jako zamawiający
21,1 mln zł
0
umów jako wykonawca

Dla roli zamawiającego wartość obejmuje jawne kwoty całych umów. Umowy z utajnioną wartością pozostają w liczniku, ale nie wchodzą do sumy.

Wartość umów miesiąc po miesiącu

  • 2026-077,2 mln zł(62)
  • 2026-0812,5 mln zł(58)
  • 2026-091,5 mln zł(25)

Ostatnie wpisy

Największe umowy

Umowy wygasające

Umowy, które kończą się w najbliższych miesiącach: Gdańskie Nieruchomości

Koniec umowy zwykle oznacza nowe postępowanie na to samo zamówienie. Termin liczymy z daty zawarcia umowy i okresu realizacji podanych w ogłoszeniu o wyniku, więc jest przybliżony: aneksy i opcje mogą go przesunąć.

48umów kończy się w 12 mies.
35w 6 mies.
866,4 mln złwartość umów (12 mies.)
najbliższy koniec: 27.09.2026
Pokaż pozostałe 41 umów

Źródło: ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP (data zawarcia umowy i okres realizacji per część). Wartości umów bez winsoryzacji, pojedyncze pozycje mogą zawierać błędy zamawiającego.

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
12485%Profil
2
Gmina Miasta Puck
NIP 5871566983Puck
2284%Profil
3
Gmina Tczew
NIP 5931004764Tczew
1984%Profil
42083%Profil
5
Gmina Miastko
NIP 8421771911Miastko
2083%Profil
6
Miasto Słupsk
NIP 8391005507Słupsk
2482%Profil
7
Miasto Malbork
NIP 5792230763Malbork
2182%Profil
8
Gmina Wejherowo
NIP 5882375850Wejherowo
2182%Profil
9
Gmina Potęgowo
NIP 8411338704Potęgowo
2182%Profil
10
Gmina Somonino
NIP 5891031191Somonino
2081%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego20

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 21.09.2026Jak liczymy statystyki

Dane dotyczą Ciebie? Jak przetwarzamy dane · Zgłoś sprostowanie, sprzeciw lub żądanie usunięcia

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gdańskie Nieruchomości to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gdańskie Nieruchomości: opublikowano ostatnio 502 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Roboty budowlane. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.. Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 776 157 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Na podstawie danych z Atlasu Przetargów Gdańskie Nieruchomości plasuje się w grupie TOP 1% zamawiających w Polsce — porównanie względem 27 154 aktywnych podmiotów w bazie.
Największa aktywność Gdańskie Nieruchomości dotyczy miasta Gdańsk (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gdańskie Nieruchomości to 9570844969.

Konkurencyjność zamówień: Gdańsk

Jak konkurencyjne są przetargi w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 48,5% postępowań kończy się jedną ofertą (Polska: 33,7%), a do przetargu staje średnio 2,91 firmy.

Pełny profil powiatu w Indeksie Konkurencyjności
4,6E

344. miejsce na 354 powiatów