Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców
  • API dla programistów

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Warsaw 2026 - ogłoszenia i wyniki
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Warszawie
Strona głównaStrona główna
Warsaw

Przetargi Warsaw 2026

112 051 przetargów w Warszawie. Aktualne ogłoszenia o zamówieniach publicznych.

W bazie gromadzimy 112 051 ogłoszeń w mieście Warsaw, w tym miesiącu pojawiło się 1948 nowych (522 w ostatnim tygodniu). Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na4 września 2026 17:06ostatni dodany przetarg
W bazie
112 051
ogłoszeń dla miasta Warsaw
W tym mies.
1948
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Przetargi budowlane WarsawPrzetargi medyczne i farmaceutyczne WarsawPrzetargi na doradztwo i konsulting WarsawPrzetargi projektowe i dokumentacyjne Warsaw
Raport rynku: Warsaw
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 4 września 2026 17:06
112 051 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Konstrukcje i materiały budowlane

Remont zabezpieczeń techniczno-ochronnych polegający na wymianie siatek oraz przesłon okiennych w celach w pawilonach zbiorowego zakwaterowania osadzonych B oraz D na terenie AŚ w Warszawie-Służewcu.

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 8.09.2026Za 3 dni
WarszawaBZP
Areszt Śledczy w Warszawie Służewcu
Zobacz szczegóły
Sprzęt radiowy i telekomunikacyjny

Infrastruktura sieciowa

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 8.09.2026Za 3 dni
WarszawaTED
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
Zobacz szczegóły
Planowany budżet3 326 711 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa odczynników części 1-9

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 10.09.2026Za 5 dni
WarszawaTED
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa serwerów ze wsparciem posprzedażowym wraz z oprogramowaniem

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 10.09.2026Za 5 dni
WarszawaTED
Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa artykułów biurowych dla UCK WUM

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 10.09.2026Za 5 dni
WarszawaTED
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Zobacz szczegóły
Sprzęt laboratoryjny i optyczny

Dostawa czujników na potrzeby IMGW-PIB z podziałem na 10 części

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

Dostawa sprzętu medycznego do Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Przetarg nieograniczony PN/51SM/07/2026 na dostawy wyrobów medycznych sterylnych do Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o. o. Zadania 1-17

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Warszawski Szpital Południowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Dostawa samochodów specjalnych na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Akademia Pożarnicza
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Przetarg nieograniczony PN/51SM/07/2026 na dostawy wyrobów medycznych sterylnych do Warszawskiego Szpitala Południowego sp. z o. o. Zadania 18-33

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Warszawski Szpital Południowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Budowa budynku administracyjno - biurowego

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaTED
Akademia Sztuki Wojennej
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Dostawa samochodu osobowego o napędzie elektrycznym wraz ze stacją ładowania na potrzeby realizacji świadczeń środowiskowych Poradni Zdrowia Psychicznego

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
WarszawaBZP
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Południe
Zobacz szczegóły
Produkty chemiczne

16/2026 - AI: Sukcesywne zaopatrzenie laboratoriów chemicznego i biologicznego w Warszawie i w Łodzi w gazy techniczne, gazy specjalnego przeznaczenia oraz ciekły azot przez okres 12 miesięcy od daty obowiązywania umowy.

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 7 dni
WarszawaBK
MOLECURE SA
Zobacz szczegóły
Sprzęt laboratoryjny i optyczny

Zapytanie ofertowe- Miernik – termohigrometr – 2 szt. 04.09.2026

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 7 dni
WarszawaBK
3N SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Zobacz szczegóły
Catering i usługi hotelarskie

“Laboratorium Aktywnej Spójności - wsparcie włączenia społecznego w regionach”

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 7 dni
WarszawaBK
FUNDACJA OCALENIE
Zobacz szczegóły
Catering i usługi hotelarskie

Zapytanie ofertowe nr ŚARZ2/01/2026

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 7 dni
WarszawaBK
Certes Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Catering i usługi hotelarskie

Zapytanie ofertowe nr ŚARZ2/02/2026

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 7 dni
WarszawaBK
Certes Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

Opracowanie dokumentacji przedmiarowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych na remonty 20 pustostanów lokali mieszkalnych administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBZP
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
Zobacz szczegóły
Budowlane

REMONT STACJI BADAWCZEJ UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO W PAFOS (REPUBLIKA CYPRYJSKA)

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBZP
Uniwersytet Warszawski
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

Przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej dla ludności w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 55/ZP/26

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBZP
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
Zobacz szczegóły
Catering i usługi hotelarskie

239/BF/26/MR/FBW Zakup usługi cateringowej w ramach organizacji szkoleń w terminie 01-02.10. 2026 r realizowanego w ramach projektu „STOS+ Realizacja szkoleń dla trenerów, operatorów systemu (...)

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBZP
Komenda Główna Policji
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa pierwszego wyposażenia budynku w integrator systemów CCTV wraz z montażem.

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaTED
Służba Ochrony Państwa
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

Realizacja usług aktywnej integracji poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia zawodowego z zakresu fryzjerstwa męskiego dla Jednego Uczestnika/Uczestniczki Projektu

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBK
Habitat for Humanity Poland
Zobacz szczegóły
Catering i usługi hotelarskie

„Monitorowanie procesu legislacyjnego w zakresie tworzenia przepisów ułatwiających podnoszenie kwalifikacji w zawodach rzemieślniczych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS)

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 14.09.2026
WarszawaBK
Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Przetargi publiczne w Warszawie

Warsaw to aktywny rynek zamówień publicznych. Gromadzimy 112 051 przetargów z tego ośrodka. Miesięcznie pojawia się tu około 1948 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Warszawie z alertami na poziomie województwa.

Unikalny obraz rynku w Warszawie

Warsaw to aktywny rynek lokalny z 112 051 ogłoszeniami w bazie (11.09% rynku krajowego).

W ostatnim okresie w Warszawie pojawia się średnio 1948 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 522 w tym tygodniu. Tempo napływu jest stabilne.

Rynek zamawiających jest rozproszony. Miasto Stołeczne Warszawa, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Politechnika Warszawska — to najaktywniejsi gracze, ale ich łączny udział (7.8%) pokazuje, że zamówienia publikuje wiele niezależnych instytucji.

Dominujące branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi biznesowe. Trzy najaktywniejsze kategorie obejmują 30.7% rynku, więc warto rozdzielić alerty branżowe zamiast monitorować miasto jednym szerokim filtrem.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Dla mniejszych rynków sprawdza się stały monitoring na poziomie miasta + 2-3 kluczowe kategorie CPV. Szybka selekcja nowych postępowań ogranicza szum i skraca czas analizy.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Warszawie

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Warszawie

Roboty budowlane15 975Urządzenia medyczne11 269Usługi biznesowe7186Usługi architektoniczne i inżynieryjne6220Maszyny biurowe i komputery6205Usługi informatyczne4974Usługi naprawcze4945Usługi środowiskowe4627
Alert
Monitoring przetargów Warsaw
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Miasto Stołeczne Warszawa
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.
112 051
Wszystkich przetargów
1948
Średnio miesięcznie
11,1%
Rynku krajowego
—
Województwa

Struktura rynku zamówień w Warszawie

Największym zamawiającym w Warszawie jest Miasto Stołeczne Warszawa, który odpowiada za 3802 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (2869 ogłoszeń) oraz Politechnika Warszawska (2121 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Warszawie dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi biznesowe. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 14% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Warszawie

1
Miasto Stołeczne Warszawa
3802 przetargów
2
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
2869 przetargów
3
Politechnika Warszawska
2121 przetargów
4
Agencja Mienia Wojskowego
2001 przetargów
5
Uniwersytet Warszawski
1341 przetargów
6
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1247 przetargów

Najczęstsze kategorie CPV w Warszawie

Roboty budowlane14%Urządzenia medyczne10%Usługi biznesowe6%Usługi architektoniczne i inżynieryjne6%Maszyny biurowe i komputery6%Usługi informatyczne4%Usługi naprawcze4%Usługi środowiskowe4%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Warszawie

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Warszawie

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Warsaw i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: WarsawBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Strategia pozyskiwania zamówień w Warszawie

Udział kraju
11,1%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
7,8%
TOP 3 CPV
30,7%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 7,8% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 30,7% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 1948 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 522 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Warszawie?

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Warszawie:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Warszawie czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Warszawie?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 112 051 ogłoszeń w Warszawie. W ostatnim okresie pojawia się średnio 1948 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 522 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Warszawie?▼
Największymi zamawiającymi w Warszawie są: Miasto Stołeczne Warszawa (3802 przetargów), Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (2869 przetargów), Politechnika Warszawska (2121 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Warszawie?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi biznesowe.
Jak śledzić nowe przetargi w Warszawie?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Warsaw i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Warszawie

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 4 września 2026 17:06

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Warsaw

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

21 100▼ 12,6% r/r
nowych postępowań
239,8 mld zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~3,9
ofert na postępowanie
34,8% z jedną ofertą

Trend rynku

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl