Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →przetarg nieograniczony
Zamawiający Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „przetarg nieograniczony”. Termin składania ofert minął 21 stycznia 2026, 12:00. Wadium: 1 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 442 128 zł
- Wadium
- 1 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 stycznia 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
09 grudnia 2025
Termin ofert: 21 stycznia 2026 12:00 - Sprostowanie
19 stycznia 2026
Nowy termin: 11 lutego 2026 12:00Zmienia wersję 815177-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 lutego 2026
Nowy termin: 25 lutego 2026 12:00Zmienia wersję 35684-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 lutego 2026
Nowy termin: 17 marca 2026 12:00Zmienia wersję 93526-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 marca 2026
Nowy termin: 27 marca 2026 12:00Zmienia wersję 130006-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
25 marca 2026
Nowy termin: 15 kwietnia 2026 12:00Zmienia wersję 175453-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowania
27 lipca 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Polska Agencja Żeglugi Powietrznej |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | przetarg nieograniczony |
| Główny Kod CPV | 45213330-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z transportem lotniczym |
| Część nr LOT-0001 | Zaprojektowanie i wybudowanie Nowego Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym – nCZRL w Warszawie |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1e+06 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany maksymalnie w terminie 220 tygodni liczonych od dnia zawarcia umowy do dnia podpisania Protokołu Odbioru Końcowego Przedmiotu Umowy bez wad istotnych (tj. po uzyskaniu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie Obiektu) stanowiący kryterium oceny ofert (nie może być krótszy niż 190 tygodni i dłuższy niż 220 tygodni).
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Zakres zamówienia podobnego: wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych podobnych do zakresu objętego wymaganiami określonymi w PFU oraz wymaganiami, które mogą pojawić się na etapie realizacji ściśle związanymi z realizacją niniejszej inwestycji, w tym realizacja robót instalacyjnych związanych z systemem zabezpieczeń technicznych oraz miejsca ukrycia doraźnego, a łącznie do kwoty 99 500 000,00 PLN. Warunki (w tym płatności) oraz okres gwarancji dla zamówienia podobnego są takie same jak dla zamówienia podstawowego.
3. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający, przewiduje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
4. Warunki udziału w postępowaniu zostały opisane w Rozdziale VI SWZ dostępnej na stronie postepowania.
5. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Termin zaplanowanej wizji lokalnych zawarty został w KOMUNIKACIE na stronie postępowania.
6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie art. art. 108 ust. 1 oraz 2 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 6, 7, 8 i 10 ustawy, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
7. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają złożyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz niepodlegania wykluczeniu z udziału w postępowaniu zawarte są w rozdziale VII SWZ.
8. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Zamawiający dopuszcza składanie pytań w języku angielskim bez konieczności tłumaczenia na język polski. Jednocześnie Zamawiający informuje, że odpowiedzi będą udzielane w języku polskim.
9. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Przystępując do niniejszego postępowania, każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 1.000.000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych). Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 97 ust. 7 ustawy. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana wniósł przed zawarciem umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % Wynagrodzenia, zgodnie z § 18 istotnych postanowień umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
11. Wykonawca chcąc złożyć ofertę musi utworzyć darmowe konto na stronie oneplace.marketplanet.pl za pomocą przycisku „Załóż konto za darmo”. Rejestracja konta następuje automatycznie. Konto jest aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej. Platforma wymaga również konfiguracji stanowiska Wykonawcy pod podpis – szczegółowe informacje pod adresem: https://oneplace.marketplanet.pl/sprawdz-podpis.
12. Zalecenia Zamawiającego odnośnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
- dla dokumentów w formacie „pdf” zaleca się podpis w formacie PAdES,
- dokumenty w formacie innym niż „pdf” zaleca się podpisywać formatem XAdES.
UWAGA:
W zależności od użytego formatu kwalifikowanego podpisu (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny), Wykonawca dołącza uprzednio podpisane dokumenty i oświadczenia wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Zamawiający zaleca stosowanie podpisu wewnętrznego, który polega na tym, że jest zapisany łącznie z podpisywanym dokumentem (tworzą jeden plik), a nie oddzielnie (plik podpisywany i plik podpisu).
Szczegółowy sposób utworzenia podpisu wewnętrznego zawarty jest w instrukcji użytkownika programu, za pomocą którego składany jest kwalifikowany podpis elektroniczny.
Zamawiający dopuszcza formaty przesyłanych danych, tj. pojedynczych plików o wielkości do 2GB w formatach dopuszczalnych rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
13. Jednocześnie, działając na podstawie art. 133 ust. 3 w związku z art. 65 ust. 1 pkt 6 ustawy oraz z uwagi na charakter inwestycji, Zamawiający informuje, że Program Funkcjonalno-Użytkowy („PFU” / „OPZ”) zostanie udostępniony, po podpisaniu przez uprawnione osoby Oświadczenia o zachowaniu poufności (wg Załącznika nr 13 do SWZ). Również chęć wzięcia udziału w wizji lokalnej czy udziału w zebraniu Wykonawców, musi zostać poprzedzone złożeniem oświadczenia o zachowaniu poufności, podpisanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do tych czynności – sporządzone wg załącznika nr 13 do SWZ. Zgłoszenie chęci otrzymania dostępu do dokumentacji projektowej należy kierować poprzez zakładkę „Zadaj pytanie”, a dla Wykonawców, którzy przystąpili do postępowania przez moduł „Wiadomości”.
14. Zamawiający przewiduje zwołanie zebrania wszystkich Wykonawców, o którym mowa w art. 136 Ustawy.
15. Zamawiający mając na uwadze regulacje ustawy z dnia 09.07.2025 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi, określa szczególne postanowienia, o których mowa w Rozdziale IV i VII SWZ dotyczące „państw trzecich”. Przez „państwa trzecie” rozumie państwa inne niż objęte Porozumieniem Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub inne niż objęte innymi umowami międzynarodowymi gwarantującymi na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska.
16. Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych.
17. Zamawiający przewiduje, że wybór najkorzystniejszej oferty zostanie poprzedzony aukcją elektroniczną, na zasadach określonych w art. 227 – 238 Ustawy. Aukcja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem Platformy Marketplanet. Jedynym licytowanym kryterium oceny ofert w aukcji elektronicznej jest „cena oferty brutto” za realizację przedmiotowego zamówienia. Minimalna wysokość postąpienia wynosi 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych, 00/100). Maksymalna liczba postąpień podczas aukcji to 999. Pozostałe informacje dotyczące aukcji znajdują się w Rozdziale XVII SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).