Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 556550-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu-Lotniczego Szczecin-Goleniów: Terminal i część techniczna” – II postępowanie

Zamawiający Port Lotniczy Szczecin-Goleniów sp. z o.o. (Goleniów, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu-Lotniczego…”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 10:00. Wadium: 1 000 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Port Lotniczy Szczecin-Goleniów sp. z o.o.Goleniów, Zachodniopomorskie (powiat Goleniowski →)opublikowano 28 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
1 000 000 zł
Termin składania ofert
18 września 2026, 10:00
15d 10h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    11 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:00
    Zobacz treść tej wersji (archiwum) →
  2. SprostowanieBieżące

    28 sierpnia 2026

    Nowy termin: 18 września 2026 10:00

    Zmienia wersję 556550-2026

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, poprzedzona wykonaniem projektów wykonawczych, w jednej części na 24 miesięcy.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje realizację zintegrowanego kompleksu terminalowego lotniska z nowym terminalem w miejscu istniejących budynków A, C i E oraz zmodernizowanym budynkiem B.

  • 3

    RyzykoWadium wynosi 1 000 000 zł i musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert oraz utrzymywane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.

Kontekst Atlasu

  • Lokalny rynek tej branży: w województwie zachodniopomorskim postępowania przyciągały średnio 3,7 ofert, w całym kraju 4,6.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów sp. z o.o.

Adres

Glewice 1a, 72-100 Goleniów

Region (NUTS)

PL428 – Zachodniopomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu-Lotniczego Szczecin-Goleniów: Terminal i część techniczna” – II postępowanie

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

45213330-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z transportem lotniczym; 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne; 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe; 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby; 45113000-2 - Roboty na placu budowy; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne; 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne; 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania; 45331210-1 - Instalowanie wentylacji; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych; 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania; 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71246000-4 - Określenie i spisanie ilości do budowy

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Szczegółowe informacje na temat wymagań dotyczących wadium zostały opisane w rozdziale 10 SWZ. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 1 000 000 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100) Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-18 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Szczegółowy opis podstaw wykluczenia z postępowania zamieszczony został w rozdziale 5 SWZ.
  2. 2.
    Szczegółowy opis warunków udziału w postępowaniu zamieszczony został w rozdziale 6 SWZ.
  3. 3.
    Szczegółowy opis oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych składanych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zamieszczony zostały w rozdziale 8 SWZ.
  4. 4.
    Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 101 ust. 5 i 6 PZP. Ewentualne przedmiotowe środki dowodowe składane w związku z art. 101 ust. 5 i 6 PZP Wykonawca składa wraz z ofertą. Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w niniejszym punkcie lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 PZP.
  5. 5.
    Szczegółowy opis sposobu przygotowania i składania ofert zamieszczony został w rozdziale 11 SWZ.
  6. 6.
    Wykonawca związany jest ofertą przez 120 dni od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
  7. 7.
    Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Szczegółowy opis zasad dotyczących wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w rozdziale 19 SWZ.
  8. 8.
    Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.

Szczegółowe informacje zostały przedstawione w dokumentach zamówienia, w szczególności w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ

Zamawiający wskazuje, że szczegółowe warunki zamówienia odnoszące się do terminu realizacji zamówienia, w tym etapów realizacji zamówienia, zostały opisane w dokumentach zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 18.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goleniów.
Tak. Wadium określono na 1 000 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.