Usługa napraw i obsług pojazdów w roku 2026 w podziale na sześć części
Zamawiający 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Wędrzyn) prowadził postępowanie „Usługa napraw i obsług pojazdów w roku 2026 w podziale na sześć części”. Termin składania ofert minął 9 stycznia 2026, 08:00. Wadium: 3 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 853 659 zł
- Wadium
- 3 zł
- Termin składania ofert
- 9 stycznia 2026, 08:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6327, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
05 grudnia 2025
Termin ofert: 9 stycznia 2026 08:00
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | 45 Wojskowy Oddział Gospodarczy |
| Miejscowość | Wędrzyn |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Usługa napraw i obsług pojazdów w roku 2026 w podziale na sześć części |
| Główny Kod CPV | 50112100-4 - Usługi w zakresie napraw samochodów |
| Część nr LOT-0001 | Część nr 1 – naprawa i obsługa pojazdów osobowych, dostawczych, małej ładowności, ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności, mikrobusów, w tym interwencyjne oraz sanitarne |
| Część nr LOT-0002 | Część nr 2– naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności, tym p-pż i żurawi samochodowych |
| Część nr LOT-0003 | Część nr 3 - naprawa i obsługa pojazdów ogólnego przeznaczenia dużej ładowności |
| Część nr LOT-0004 | Część nr 4-naprawa i obsługa autobusów |
| Część nr LOT-0005 | Część nr 5 -naprawa i obsługa przyczep, naczep niskopodwoziowych, ciągników siodłowych, ciągników rolniczych |
| Część nr LOT-0006 | Część nr 6 - naprawa i obsługa motocykli i quadów |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Ustala się wadium w wysokości : Część nr 6 – 2 400,00 zł 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium można wnieść w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019r poz. 310, 836 i 1572) 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy: NBP oddział w Zielonej Górze nr 57 1010 1704 0060 0213 9120 3000 z dopiskiem: Przetarg nieograniczony: Usługi napraw i obsług pojazdów w roku 2026 w podziale na 6 części Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany powyżej, przed upływem terminu składania ofert. Stosowny dowód potwierdzający wniesienie wadium należy załączyć do oferty. 5. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia do oferty należy złożyć jej oryginał w postaci elektronicznej. 6. Wadium musi być wniesione przed terminem składania ofert na cały okres związania ofertą. 7. Przy wnoszeniu wadium Wykonawca powinien powołać się na oznaczenie postępowania. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1) wykazu usług załącznik nr 8 do SWZ, na którym wykaże, że zrealizował usługi zgodnie z zapisami w rozdziale VIII pkt.2 ppkt. 4 lit. a niniejszej SWZ oraz załączy dowody określające, że te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów- oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich trzech miesięcy.
2) Wykaz osób ( załącznik nr 9 do SWZ), że Wykonawca będzie dysponował pracownikami zatrudnianymi na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu, zdolnymi do wykonania przedmiotu umowy
3) Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp,
o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. 2024.0.594 t.j.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 4 do SWZ;
4) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 Pzp - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ;
5) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 4 Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).