Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Umowa ramowa na utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń wodnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Białymstoku
Zamawiający Urząd Zamówień Publicznych (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Umowa ramowa na utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń…”. Termin składania ofert minął 18 grudnia 2025, 11:00.
- Termin składania ofert
- 18 grudnia 2025, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 466 157 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
14 listopada 2025
Termin ofert: 15 grudnia 2025 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
03 grudnia 2025
Nowy termin: 18 grudnia 2025 11:00Zmienia wersję 756987-2025
- Sprostowanie
15 grudnia 2025
Nowy termin: 29 grudnia 2025 11:00Zmienia wersję 801149-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 grudnia 2025
Nowy termin: 7 stycznia 2026 11:00Zmienia wersję 831322-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
12 sierpnia 2026
82 ofert17 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Umowa ramowa na utrzymanie publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz urządzeń wodnych na terenie działania Zarządu Zlewni w Białymstoku |
| Główny Kod CPV | 90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami |
| Część nr LOT-0001 | Utrzymanie powierzchniowych wód płynących i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Białymstoku - I część |
| Część nr LOT-0002 | Utrzymanie powierzchniowych wód płynących i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Bielsku Podlaskim – II część |
| Część nr LOT-0003 | Utrzymanie powierzchniowych wód płynących i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Łapach - III część |
| Część nr LOT-0004 | Utrzymanie powierzchniowych wód płynących i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Mońkach – IV część |
| Część nr LOT-0005 | Utrzymanie powierzchniowych wód płynących i urządzeń wodnych na terenie Nadzoru Wodnego w Sokółce - V część |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | KOMUNIKACJA | 1) Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą” – pod adresem: https://www.przetargi.wody.gov.pl 2) Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://przetargi.wody.gov.pl/wp /instrukcjadlawykonawc/4147,InstrukcjadlaWykonawcowdlaPlatformyZakupowej.html 3) Zamawiający zaleca zarejestrowanie konta na Platformie. 4) Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem. 5) Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, których sposób złożenia został opisany w pkt 16.1 – 16.6 specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”), Wykonawca korzysta z zakładki „Zapytaj” (na etapie do terminu składania ofert) lub „Wiadomości” (po otwarciu ofert). Zakładki te służy również Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami. 6) Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie. 7) Zamawiający zaleca sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc., .docx, .rtf, .pdf, .xls. 8) Zamawiający informuje, że adres email:kamil.dzieniszewski@wody.gov.pl wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu, służy jedynie do przesyłania ogłoszeń i otrzymywania informacji zwrotnej z Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz zwrotu wadiów wniesionych w formie niepieniężnej. Nie jest to adres do komunikacji z Wykonawcami. 8) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego są przetwarzane dane osobowe podlegające ochronie zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE. L. z 2016 r. Nr 119, stron.1). Szczegółowe klauzule dotyczące RODO zawarte są w pkt 1 SWZ. 3. INFORMACJE W ZAKRESIE OCHRONY SYGNALISTÓW: 1) Na podstawie art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz.U. poz. 928), w związku ze wszczęciem niniejszego postępowania informuję Pana/Panią, że w PGW Wody Polskie obowiązuje wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/8bce094d-d190-4c3c-97e8-2d4a56539dee 2) Może Pan/Pani dokonać zgłoszenia ewentualnego naruszenia prawa z obszaru wskazanego w art. 3 ust. 1 ustawy o ochronie sygnalistów, o którym dowiedział/a się Pan/Pani w związku z prowadzonym postępowaniem, na piśmie lub ustnie. 3) Informacje dotyczące sposobu dokonywania zgłoszeń zewnętrznych dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/wody-polskie/zgloszenia-zewnetrzne Uwaga! Powyższa procedura dotycząca sygnalistów jest odrębną od prowadzonego postępowania. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców złożenia jakichkolwiek oświadczeń czy dokumentów w tym zakresie. Zasady płatności zostały określone w §7 projektu umowy wykonawczej. Zamawiający udzieli zamówienia, którego przedmiot jest objęty umową ramową, zgodnie z art. 311 -315 Pzp. Aby udzielić zamówienia wykonawczego w oparciu o umowę ramową, Zamawiający będzie każdorazowo przeprowadzał procedurę, o której mowa w art. 314 ust. 4 Pzp (w przypadku zawarcia umowy ramowej od dwóch do dziesięciu wykonawców) lub wezwie wykonawcę do uzupełnienia oferty, zgodnie z art. 313 ust. 2 ustawy Pzp (w przypadku zawarcia umowy ramowej z jednym wykonawcą). Procedura udzielania zamówień wykonawczych została opisana w SWZ oraz projekcie umowy ramowej. Szczegółowe zakresy robót wykonywanych na podstawie umów wykonawczych będą ustalane każdorazowo przed udzieleniem konkretnego zamówienia jednostkowego. Zasady płatności zostały określone w §7 projektu umowy wykonawczej. Zamawiający udzieli zamówienia, którego przedmiot jest objęty umową ramową, zgodnie z art. 311 -315 Pzp. Aby udzielić zamówienia wykonawczego w oparciu o umowę ramową, Zamawiający będzie każdorazowo przeprowadzał procedurę, o której mowa w art. 314 ust. 4 Pzp (w przypadku zawarcia umowy ramowej od dwóch do dziesięciu wykonawców) lub wezwie wykonawcę do uzupełnienia oferty, zgodnie z art. 313 ust. 2 ustawy Pzp (w przypadku zawarcia umowy ramowej z jednym wykonawcą). Procedura udzielania zamówień wykonawczych została opisana w SWZ oraz projekcie umowy ramowej. Szczegółowe zakresy robót wykonywanych na podstawie umów wykonawczych będą ustalane każdorazowo przed udzieleniem konkretnego zamówienia jednostkowego. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.