Budowa budynku wraz z przebudową bloku D1 Kliniki Rehabilitacji wraz z łącznikami.
Zamawiający Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku wraz z przebudową bloku D1 Kliniki Rehabilitacji wraz z łącznikami”, wybierając ofertę wykonawcy "ATLAS WARD POLSKA" Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 49 153 135 zł. Złożono 5 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 49 153 135 zł
- Liczba ofert
- 5 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 kwietnia 2025
Termin ofert: 26 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
01 grudnia 2025
5 ofert1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy "ATLAS WARD POLSKA" Sp. z o.o. (Wrocław).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 49 153 134,76 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Budowa budynku wraz z przebudową bloku D1 Kliniki Rehabilitacji wraz z łącznikami. |
| Główny Kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków |
| Część nr LOT-0001 | Budowa budynku wraz z przebudową bloku D1 Kliniki Rehabilitacji wraz z łącznikami. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowniu, na dzień składania ofert, wykonawca złoży wraz z ofertą aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w formie JEDZ oraz oświadczenie zgodnie z Rozdz. nr 7 ust. 1 pkt 2 SWZ.
2. Żaden z wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu na podstawie okoliczności wymienionych w Rozdziale 5 ust. 1 swz.
3.Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych na dzień złożenia środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu zgodnie z Rozdz. nr 7 swz.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w Rozdziale 7 ust. 6 pkt 1 SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w Rozdziale 7 ust. 6 pkt 1 SWZ. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w Rozdziale 7 ust. 7 SWZ, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
1. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawca nie później niż w dniu zawarcia umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych jak w zamówieniu podstawowym, objętych tymi samymi kodami CPV 45210000-2, 45215140-0, 45310000-3, 45311000-0, 45312100-8, 45312200-9, 45314320-0,45331000-6, 45332000-3,45400000-145333000-0. Łączna wartość przewidywanych zamówień nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.