Obsługa serwisowa robotów chirurgicznych da Vinci
Zamawiający Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Obsługa serwisowa robotów chirurgicznych da Vinci”, wybierając ofertę wykonawcy Synektik S.A. Cena wybranej oferty: 2 287 037 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 2 287 037 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1484, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 czerwca 2026
Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
02 września 2026
1 oferta1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Synektik S.A. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 2 287 036,80 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy |
| REGON | 015294487 |
| Adres | ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Obsługa serwisowa robotów chirurgicznych da Vinci |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego |
| Dodatkowe kody CPV | 71356100-9 - Usługi kontroli technicznej; 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Synektik S.A., Warszawa (NIP: 5213197880) |
| Wartość wybranej oferty | 2 287 037 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
Informacje dodatkowe
- 1.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia, spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert wykonawca dołączy do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w formie JEDZ oraz oświadczenie zgodnie z Rozdz. nr 7 ust. 1 pkt 2 swz.
- 2.Żaden z wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać z osobna wykluczeniu z postępowania na podstawie okoliczności wymienionych w ust. 1 Rozdziału 5 swz.
- 3.Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnych na dzień złożenia środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu zgodnie z Rozdz. nr 7 swz.
- 4.Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 6 pkt 1 Rozdz. 7 swz – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 6 pkt 1 Rozdz. 7 swz.
- 5.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 7 Rozdz. 7 swz, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Postanowienie ust. 8 Rozdziału 7 swz stosuje się.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.