Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Sukcesywna dostawa odczynników, kontroli, płynów i akcesoriów wraz z dzierżawą aparatów do realizacji badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej i mikrobiologii w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 36 miesięcy
Zamawiający Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego (Wałbrzych, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa odczynników, kontroli, płynów i akcesoriów wraz z dzierżawą aparatów…”. Termin składania ofert minął 29 grudnia 2025, 08:00.
- Termin składania ofert
- 29 grudnia 2025, 08:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 600 542 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1529, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 listopada 2025
Termin ofert: 29 grudnia 2025 08:00 - Sprostowanie
23 grudnia 2025
Nowy termin: 7 stycznia 2026 08:00Zmienia wersję 778533-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
02 stycznia 2026
Zmienia wersję 856652-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
13 maja 2026
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego |
| Miejscowość | Wałbrzych |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Sukcesywna dostawa odczynników, kontroli, płynów i akcesoriów wraz z dzierżawą aparatów do realizacji badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej i mikrobiologii w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej na okres 36 miesięcy |
| Główny Kod CPV | 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne |
| Część nr LOT-0001 | Dzierżawa analizatora mikrobiologicznego do identyfikacji i określania lekowrażliwości drobnoustrojów, testy do identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości drobnoustrojów stosowane z analizatorem mikrobiologicznym, podłoża mikrobiologiczne, odczynniki, testy do identyfikacji drobnoustrojów do aparatu Vitek MS Prime, będącego własnością Zamawiającego, dzierżawa aparatu do monitorowania posiewów krwi |
| Część nr LOT-0002 | Sukcesywna dostawa kart, odczynników do badań, odczynników do konserwacji, materiałów kontrolnych i zużywalnych, wraz z dzierżawą analizatora głównego oraz back-up do wykonywania badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
A.I. Na podstawie załączonego do oferty przetargowej oświadczenia:
1. Oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. (JEDZ).
A.II.Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu. Dokumenty do których przekazania zostanie wezwany Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy P.z.p.:
1. Posiadanie zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie świadczenia dostaw w zakresie odpowiadającym swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia - na podstawie wykazu dostaw wykonanych (Załącznik nr 10 do SWZ), a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; tj. wykonanie co najmniej dwóch dostaw w zakresie odpowiadającym swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, polegające na dostawie odczynników laboratoryjnych na kwotę minimum :
Dla pakietu nr 1 – 1 400 000,00 zł brutto,
Dla pakietu nr 2 – 1 000 000,00 zł brutto,
każda z dostaw.
B.I. Na podstawie załączonych do oferty przetargowej oświadczeń:
1. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu zgodnie z art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ).
2. Oświadczenie wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz oświadczenie wykonawcy w zakresie podstawy wykluczenia przewidziane w art. 5k rozporządzenia (UE) 833/2014 (stanowi załącznik nr 4a do SWZ).
3. Oświadczenie podmiotu udostepniającego zasoby w zakresie podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz oświadczenie wykonawcy w zakresie podstawy wykluczenia przewidziane w art. 5k rozporządzenia (UE) 833/2014 (stanowi załącznik nr 4b do SWZ) – jeżeli dotyczy.
B.II. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia zgodnie z art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia (UE) 833/2014. Dokumenty do których przekazania zostanie wezwany Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy p.z.p.:
1. Zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
2. Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
3. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
4. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
5. Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1170) (załącznik nr 5).
6. Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 6).
Przedmiotowe środki dowodowe:
1. Foldery, opisy, katalogi i/lub inne materiały producenta lub autoryzowanego dystrybutora/przedstawiciela/importera oferowanych produktów potwierdzające spełnienie wymagań Zamawiającego w zakresie opisu przedmiotu zamówienia w języku polskim. Zamawiający dopuszcza złożenie oświadczenia producenta lub autoryzowanego dystrybutora/przedstawiciela/importera potwierdzającego spełnienie parametrów technicznych nie wyszczególnionych w folderach katalogowych. Wszystkie dokumenty potwierdzające posiadanie przez oferowane towary wymaganych parametrów muszą być wyraźnie oznakowane numerem pakietu i pozycji.
2. Oświadczenie Wykonawcy, iż oferowany przedmiot zamówienia dopuszczony jest do obrotu na terenie RP zgodnie z Ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022r. poz. 974) - zał. nr 9 do SWZ.
3. Certyfikat CE IVD-R lub równoważny lub aktualnie obowiązującą deklarację zgodności producenta lub równoważną potwierdzające zakwalifikowanie oferowanego produktu jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2022r. poz. 974) potwierdzające spełnienie przez wyrób wymagań zasadniczych, o których mowa w tejże ustawie, lub w zakresie, w jakim stwierdzono ich zgodność z odpowiednimi krajowymi normami przyjętymi na podstawie norm ogłoszonych w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej – dotyczy analizatorów i sortera (pakiet nr 1 i 2).
• Wykonawca gwarantuje najwyższą jakość dostarczanych testów, odczynników/podłóż mikrobiologicznych do urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i samych urządzeń, potwierdzoną wymaganymi Certyfikatami.
• Wykonawca zobowiązuje się dostarczać przedmiot umowy, sukcesywnie na podstawie zamówień składanych przez Zamawiającego drogą elektroniczną na podany przez Wykonawcę mail w ilościach podanych każdorazowo przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się realizować dostawy w terminie nie przekraczającym 3 dni roboczych od daty przyjęcia zamówienia.
• Zamówienie w trybie „cito“ wykonane do godziny 12.00 w dzień roboczy będzie zrealizowane w ciągu 24 godzin.
• Przedmiot umowy dostarczany będzie przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko, w opakowaniach zabezpieczających przed uszkodzeniem mechanicznym, termicznym itp. w warunkach zgodnych z warunkami przechowywania, określonymi przez producenta na opakowaniach jednostkowych, a ponadto spełniających warunki transportu określone przez producenta. W przypadku transportu w nieodpowiednich warunkach dostawa może być zwrócona na koszt Wykonawcy.
• Odbiór przedmiotu umowy następować będzie na terenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala w dni robocze w godz. 8.00 – 14.00.
• Wykonawca zapewnia przechowywanie odczynników laboratoryjnych w hurtowni i transport w odpowiednim opakowaniu oraz w odpowiednich warunkach – zgodnie z zaleceniami producenta. Opakowania jednostkowe i zbiorcze oznaczone będą zgodnie z polskimi normami.
• Wykonawca dostarczy wraz z pierwszą dostawą lub po podpisaniu umowy instrukcje/ulotki metodyczne oraz karty charakterystyki wszystkich odczynników w formie elektronicznej (CD lub na pendrive), a karty charakterystyki odczynników zawierających substancje niebezpieczne oraz metodyki wykonywania badań, w formie wydruku pod rygorem odstąpienia od umowy lub udostępni karty charakterystyki na stronie internetowej producenta 24h/7 dni w tygodniu.
• W przypadku jakiejkolwiek zmiany treści ulotek zawierających informacje o sposobie stosowania, przechowywania i utylizacji oraz innych informacji (w tym zmiany zakresów referencyjnych) niezbędnych do bezpośredniego używania produktu Wykonawca zobowiązuje się pisemnie poinformować Zamawiającego o zmianie i dostarczyć zaktualizowaną ulotkę z następną partią asortymentu.
• Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego pisemnie lub e-mailem z 30–dniowym wyprzedzeniem o spodziewanych brakach produkcyjnych, zakończeniu produkcji danego odczynnika lub o wygaśnięciu ważności dokumentów dopuszczających do obrotu w celu podjęcia odpowiednich działań ze strony Zamawiającego.
• Wykonawca zapewnia termin ważności dostarczonych odczynników – co najmniej 3 miesiące, liczone od daty realizacji dostawy z wyjątkiem gotowych podłoży mikrobiologicznych, które są produkowane w określonych cyklach i mają krótszy termin ważności. Dla pakietu 2 termin ważności odczynników minimum 6 miesięcy od daty dostawy.
• W przypadku , gdy Wykonawca w trakcie trwania umowy zmieni numery katalogowe odczynników, ich nazwę lub konfekcjonowanie – Zamawiający przyjmie taką zmianę pod warunkiem, że jest ona podyktowana troską Wykonawcy o stałe podnoszenie jakości oferowanych produktów z zachowaniem wynegocjowanych cen netto. W przypadku mniejszej ilości oznaczeń w opakowaniu odczynnika cena powinna być proporcjonalnie niższa w stosunku do ceny z umowy.
• W przypadku jeżeli Wykonawca nie uwzględnił w ofercie wszystkich odczynników laboratoryjnych bądź materiałów eksploatacyjnych do analizatorów wyszczególnionych w zał. Nr 1 do swz – niezbędnych do wykonania przez Zamawiającego ilości badań podanych w SWZ – wówczas Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego dostarczenia Zamawiającemu, na jego żądanie, brakujących odczynników bądź materiałów eksploatacyjnych, w terminie określonym w §3 umowy.
• Podczas trwania umowy Wykonawca zapewni udział w kontrolach zewnątrzlaboratoryjnych dla:
a) pakietu nr 1 dwa razy w roku :
- choroby układu oddechowego (multiplex) – wykrywanie kwasów nukleinowych - nr kontroli 5300 (lub równoważny),
- zapalenie opon mózgowych i mózgu (multiplex) – wykrywanie kwasów nukleinowych - nr kontroli 5303 (lub równoważny),
- multiplexowe metody diagnozowania sepsy - nr kontroli 5100 (lub równoważny),
b) dla pakietu nr 2 cztery cykle kontroli na rok.
• Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt zabezpieczyć dostawy i ponosi z tego tytułu pełną odpowiedzialność do momentu ich odebrania przez Zamawiającego. Wykonawca odpowiedzialny jest za wybór środka transportu, jak i za właściwe opakowanie towarów dające zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, uszkodzeniami, itp.
• Zamawiający może odmówić przyjęcia dostawy w przypadku:
-nie spełnienia wymagań zawartych w umowie
-stwierdzenia rozbieżności pomiędzy zamawianym a dostarczonym przedmiotem zamówienia
-uszkodzenia lub wady uniemożliwiającej użycie, w tym z tytułu niezachowania właściwej temperatury podczas transportu
-dostawy przedmiotu zamówienia bez uprzedniego uzgodnienia terminu z Zamawiającym
- nie spełnienia warunków dotyczących minimalnego terminu ważności odczynników zawartej w umowie
• Wykonawca zobowiązuje się do dostawy urządzeń, własnym transportem i na własny koszt oraz zainstalowania ich w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Zamawiającego – w terminie 30 dni od daty podpisania umowy.
•Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego przeszkolenia wszystkich pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonych urządzeń bezpośrednio po instalacji urządzeń, wg harmonogramu ustalonego przez kierownika laboratorium w zakresie umożliwiającym samodzielną pracę przy w/w urządzeniach.
•Wykonawca dołączy również aktualną listę z nazwiskami i telefonami inżynierów serwisowych, opiekującymi się poszczególnymi analizatorami wraz z ich godzinami pracy, a także wszelkimi numerami telefonów kontaktowych potrzebnych do sprawnej realizacji umowy.
• Wykonawca zapewnia gwarancję i bezpłatny serwis dzierżawionych analizatorów wraz z oprogramowaniem, obejmujący również bezpłatną wymianę części zamiennych i innych akcesoriów nie wymienionych w specyfikacjach do poszczególnych pakietów jako części zużywalne w okresie trwania niniejszej umowy oraz bezpłatne przeglądy techniczne wraz z bezpłatną wymianą niezbędnych do przeglądu części zamiennych i akcesoriów raz w roku chyba, że producent wymaga inaczej.
• Serwis aparatów dostępny 24h w dni robocze. Czas reakcji serwisu na awarię analizatora do 1h w dni robocze, naprawa w ciągu kolejnych 48h w dni robocze od momentu zgłoszenia awarii. W przypadku braku możliwości naprawy analizatora do 7 dni od dnia zgłoszenia awarii Wykonawca zobowiązany jest do wymiany analizatora na nowy o tych samych parametrach. Dla pakietu 1 w dni wolne od pracy, dostęp do serwisu przez całą dobę, dla pakietu 2 w dni wolne dostęp do serwisu od 8.00 do 20.00. Wykonawca dostarczy numery kontaktowe do serwisu lub mail do zgłaszania awarii aparatów.
• Wykonawca zapewnia uruchamianie wstawianych urządzeń w taki sposób, aby nie zakłócało to bieżącej pracy laboratorium.
• Jeżeli przetarg wygra inna firma niż dotychczas zaopatrująca laboratorium w aparaturę i odczynniki, to firma wygrywająca przetarg musi porozumieć się z firmą ustępującą, co do sposobu wymiany aparatury tak, aby praca diagnostyczna laboratorium nie została przerwana.
• Zamawiający wymaga spełnienia wszystkich warunków granicznych zawartych w poszczególnych pakietach.
• Wykonawca zapewnia dostosowanie pracowni do wykonywania badań z zakresu mikrobiologii i immunolgii transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.
•Zamawiający wymaga w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest analizator stabilnej temperatury w pomieszczeniu i zainstalowanie klimatyzatora. Koszty związane z zainstalowaniem, konserwacją i naprawą w czasie trwania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga klimatyzator ścienny zapewniający utrzymanie odpowiedniej temperatury w otoczeniu nie starszy niż z 2022r. Wykonawca zobowiązuje się do instalacji urządzenia oraz bezpłatnego przeglądu (konserwacja, czyszczenie) 2x w każdym roku kalendarzowym dla obu pakietów.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wartości zamówienia nie mniej jednak niż do 60% dla pakietu nr 1 i 2, zaś Wykonawca wyraża na to zgodę oraz oświadcza, że w stosunku do Zamawiającego nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
• Wykonawca gwarantuje najwyższą jakość dostarczanych testów, odczynników/podłóż mikrobiologicznych do urządzeń, materiałów eksploatacyjnych i samych urządzeń, potwierdzoną wymaganymi Certyfikatami.
• Wykonawca zobowiązuje się dostarczać przedmiot umowy, sukcesywnie na podstawie zamówień składanych przez Zamawiającego drogą elektroniczną na podany przez Wykonawcę mail w ilościach podanych każdorazowo przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się realizować dostawy w terminie nie przekraczającym 3 dni roboczych od daty przyjęcia zamówienia.
• Zamówienie w trybie „cito“ wykonane do godziny 12.00 w dzień roboczy będzie zrealizowane w ciągu 24 godzin.
• Przedmiot umowy dostarczany będzie przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko, w opakowaniach zabezpieczających przed uszkodzeniem mechanicznym, termicznym itp. w warunkach zgodnych z warunkami przechowywania, określonymi przez producenta na opakowaniach jednostkowych, a ponadto spełniających warunki transportu określone przez producenta. W przypadku transportu w nieodpowiednich warunkach dostawa może być zwrócona na koszt Wykonawcy.
• Odbiór przedmiotu umowy następować będzie na terenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala w dni robocze w godz. 8.00 – 14.00.
• Wykonawca zapewnia przechowywanie odczynników laboratoryjnych w hurtowni i transport w odpowiednim opakowaniu oraz w odpowiednich warunkach – zgodnie z zaleceniami producenta. Opakowania jednostkowe i zbiorcze oznaczone będą zgodnie z polskimi normami.
• Wykonawca dostarczy wraz z pierwszą dostawą lub po podpisaniu umowy instrukcje/ulotki metodyczne oraz karty charakterystyki wszystkich odczynników w formie elektronicznej (CD lub na pendrive), a karty charakterystyki odczynników zawierających substancje niebezpieczne oraz metodyki wykonywania badań, w formie wydruku pod rygorem odstąpienia od umowy lub udostępni karty charakterystyki na stronie internetowej producenta 24h/7 dni w tygodniu.
• W przypadku jakiejkolwiek zmiany treści ulotek zawierających informacje o sposobie stosowania, przechowywania i utylizacji oraz innych informacji (w tym zmiany zakresów referencyjnych) niezbędnych do bezpośredniego używania produktu Wykonawca zobowiązuje się pisemnie poinformować Zamawiającego o zmianie i dostarczyć zaktualizowaną ulotkę z następną partią asortymentu.
• Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego pisemnie lub e-mailem z 30–dniowym wyprzedzeniem o spodziewanych brakach produkcyjnych, zakończeniu produkcji danego odczynnika lub o wygaśnięciu ważności dokumentów dopuszczających do obrotu w celu podjęcia odpowiednich działań ze strony Zamawiającego.
• Wykonawca zapewnia termin ważności dostarczonych odczynników – co najmniej 3 miesiące, liczone od daty realizacji dostawy z wyjątkiem gotowych podłoży mikrobiologicznych, które są produkowane w określonych cyklach i mają krótszy termin ważności. Dla pakietu 2 termin ważności odczynników minimum 6 miesięcy od daty dostawy.
• W przypadku , gdy Wykonawca w trakcie trwania umowy zmieni numery katalogowe odczynników, ich nazwę lub konfekcjonowanie – Zamawiający przyjmie taką zmianę pod warunkiem, że jest ona podyktowana troską Wykonawcy o stałe podnoszenie jakości oferowanych produktów z zachowaniem wynegocjowanych cen netto. W przypadku mniejszej ilości oznaczeń w opakowaniu odczynnika cena powinna być proporcjonalnie niższa w stosunku do ceny z umowy.
• W przypadku jeżeli Wykonawca nie uwzględnił w ofercie wszystkich odczynników laboratoryjnych bądź materiałów eksploatacyjnych do analizatorów wyszczególnionych w zał. Nr 1 do swz – niezbędnych do wykonania przez Zamawiającego ilości badań podanych w SWZ – wówczas Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego dostarczenia Zamawiającemu, na jego żądanie, brakujących odczynników bądź materiałów eksploatacyjnych, w terminie określonym w §3 umowy.
• Podczas trwania umowy Wykonawca zapewni udział w kontrolach zewnątrzlaboratoryjnych dla:
a) pakietu nr 1 dwa razy w roku :
- choroby układu oddechowego (multiplex) – wykrywanie kwasów nukleinowych - nr kontroli 5300 (lub równoważny),
- zapalenie opon mózgowych i mózgu (multiplex) – wykrywanie kwasów nukleinowych - nr kontroli 5303 (lub równoważny),
- multiplexowe metody diagnozowania sepsy - nr kontroli 5100 (lub równoważny),
b) dla pakietu nr 2 cztery cykle kontroli na rok.
• Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt zabezpieczyć dostawy i ponosi z tego tytułu pełną odpowiedzialność do momentu ich odebrania przez Zamawiającego. Wykonawca odpowiedzialny jest za wybór środka transportu, jak i za właściwe opakowanie towarów dające zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, uszkodzeniami, itp.
• Zamawiający może odmówić przyjęcia dostawy w przypadku:
-nie spełnienia wymagań zawartych w umowie
-stwierdzenia rozbieżności pomiędzy zamawianym a dostarczonym przedmiotem zamówienia
-uszkodzenia lub wady uniemożliwiającej użycie, w tym z tytułu niezachowania właściwej temperatury podczas transportu
-dostawy przedmiotu zamówienia bez uprzedniego uzgodnienia terminu z Zamawiającym
- nie spełnienia warunków dotyczących minimalnego terminu ważności odczynników zawartej w umowie
• Wykonawca zobowiązuje się do dostawy urządzeń, własnym transportem i na własny koszt oraz zainstalowania ich w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Zamawiającego – w terminie 30 dni od daty podpisania umowy.
•Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego przeszkolenia wszystkich pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonych urządzeń bezpośrednio po instalacji urządzeń, wg harmonogramu ustalonego przez kierownika laboratorium w zakresie umożliwiającym samodzielną pracę przy w/w urządzeniach.
•Wykonawca dołączy również aktualną listę z nazwiskami i telefonami inżynierów serwisowych, opiekującymi się poszczególnymi analizatorami wraz z ich godzinami pracy, a także wszelkimi numerami telefonów kontaktowych potrzebnych do sprawnej realizacji umowy.
• Wykonawca zapewnia gwarancję i bezpłatny serwis dzierżawionych analizatorów wraz z oprogramowaniem, obejmujący również bezpłatną wymianę części zamiennych i innych akcesoriów nie wymienionych w specyfikacjach do poszczególnych pakietów jako części zużywalne w okresie trwania niniejszej umowy oraz bezpłatne przeglądy techniczne wraz z bezpłatną wymianą niezbędnych do przeglądu części zamiennych i akcesoriów raz w roku chyba, że producent wymaga inaczej.
• Serwis aparatów dostępny 24h w dni robocze. Czas reakcji serwisu na awarię analizatora do 1h w dni robocze, naprawa w ciągu kolejnych 48h w dni robocze od momentu zgłoszenia awarii. W przypadku braku możliwości naprawy analizatora do 7 dni od dnia zgłoszenia awarii Wykonawca zobowiązany jest do wymiany analizatora na nowy o tych samych parametrach. Dla pakietu 1 w dni wolne od pracy, dostęp do serwisu przez całą dobę, dla pakietu 2 w dni wolne dostęp do serwisu od 8.00 do 20.00. Wykonawca dostarczy numery kontaktowe do serwisu lub mail do zgłaszania awarii aparatów.
• Wykonawca zapewnia uruchamianie wstawianych urządzeń w taki sposób, aby nie zakłócało to bieżącej pracy laboratorium.
• Jeżeli przetarg wygra inna firma niż dotychczas zaopatrująca laboratorium w aparaturę i odczynniki, to firma wygrywająca przetarg musi porozumieć się z firmą ustępującą, co do sposobu wymiany aparatury tak, aby praca diagnostyczna laboratorium nie została przerwana.
• Zamawiający wymaga spełnienia wszystkich warunków granicznych zawartych w poszczególnych pakietach.
• Wykonawca zapewnia dostosowanie pracowni do wykonywania badań z zakresu mikrobiologii i immunolgii transfuzjologicznej z Bankiem Krwi.
•Zamawiający wymaga w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest analizator stabilnej temperatury w pomieszczeniu i zainstalowanie klimatyzatora. Koszty związane z zainstalowaniem, konserwacją i naprawą w czasie trwania umowy po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga klimatyzator ścienny zapewniający utrzymanie odpowiedniej temperatury w otoczeniu nie starszy niż z 2022r. Wykonawca zobowiązuje się do instalacji urządzenia oraz bezpłatnego przeglądu (konserwacja, czyszczenie) 2x w każdym roku kalendarzowym dla obu pakietów.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wartości zamówienia nie mniej jednak niż do 60% dla pakietu nr 1 i 2, zaś Wykonawca wyraża na to zgodę oraz oświadcza, że w stosunku do Zamawiającego nie będzie dochodził jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.