ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Lasocicach”

Zamawiający Gmina Łambinowice (Łambinowice, Opolskie) prowadził postępowanie „Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Lasocicach”. Termin składania ofert minął 1 grudnia 2025, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina ŁambinowiceŁambinowice, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 3 listopada 2025
Termin składania ofert
1 grudnia 2025, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 298 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    03 listopada 2025

    Termin ofert: 1 grudnia 2025 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    19 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Gmina Łambinowice

Miejscowość

Łambinowice

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

„Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Lasocicach”

Główny Kod CPV

34114110-3 - Pojazdy ratownicze

Część nr LOT-0001

„Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla OSP w Lasocicach”

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

1.Zamawiający nie będzie stosował fakultatywnych przesłanek wykluczenia Wykonawcy, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp. 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczy się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ustawy Pzp.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu:
1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
-art.108 ust.1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp;
-art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
2)Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art.108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1689 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg załącznika nr 4 do SWZ,
3)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa: art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp wg Załącznika Nr 10 do SWZ. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, składa na wezwanie 4) Zamawiającego oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu podmiotu udostępniającego zasoby, że (jeśli dotyczy):
a) nie podlega on wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie,
b) nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
– wg Załącznika Nr 10 do SWZ.3.W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Wykonawca przekłada dokument dot.:

1) Sytuacji ekonomicznej i finansowej – warunek będzie spełniony jeżeli Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną (sumę ubezpieczenia) nie mniejszą niż 200 000.00 zł. W przypadku określenia sumy ubezpieczenia w walucie innej niż złoty, Zamawiający przeliczy ją na złote po kursie średnim danej waluty NBP z dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub jej zmiany. Wykonawcy zobowiązany jest dostarczyć również potwierdzenia opłaconej polisy, jeśli jej płatność jest warunkiem ważności polisy lub jeśli minął termin płatności składki, a jest ona wymagana.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć wymaganego przez zamawiającego dokumentu, o którym mowa w powyższym zapisie dotyczącego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, zamawiający dopuszcza złożenie przez wykonawcę innego podmiotowego środka dowodowego, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu lub kryterium selekcji.4.3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania – Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie jednolitego dokumentu sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem” lub „JEDZ”. - zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniach, o którym mowa uprzednio stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.6.Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie, że: 1) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, 2) nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, - według załącznika nr 3 do SWZ 7.W przypadku, o którym mowa w rozdziale XI SWZ. . 7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu wskazanego w dziale IX SWZ rozdz.II ust.1 b) pkt 1) SWZ - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w dziale IX SWZ rozdz.IIust.1 b) pkt 1) SWZ - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 9. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 19 SWZ, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem (wystawionym w wymaganym w pkt. 8 SWZ terminie) zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. 10. W zakresie nieuregulowanym ustawą Pzp lub niniejsza SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy (dz. U.200.2415 z dn. 2020.12.30) oraz Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020.2452 z dnia2020.12.31).
Szczegółowe zasady płatności zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114110-3Pojazdy ratownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 298 zł
Próbka: 104 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 345 zł1 184 753 zł
Rozstęp międzykwartylowy
885 408 zł
Źródło próbki
CPV 34114· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
299 345 zł
Mediana
551 298 zł
Górny kwartyl
1 184 753 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.