Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brodnica w roku 2026
Zamawiający Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Brodnica (Brodnica, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brodnica w roku 2026”. Termin składania ofert minął 17 listopada 2025, 10:00. Planowany budżet: 27 747 670 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 27 747 670 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 17 listopada 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=134, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 października 2025
Termin ofert: 17 listopada 2025 10:00 - Wynik: bez wyboru
30 grudnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
30 stycznia 2026
10 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Zmiana umowy
12 sierpnia 2026
Zmienia wersję 69942-2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Brodnica |
| Miejscowość | Brodnica |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brodnica w roku 2026 |
| Główny Kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Część nr LOT-0001 | Pakiet 1 Leśnictwo Bachotek |
| Część nr LOT-0002 | Pakiet 2 Leśnictwo Karbowo |
| Część nr LOT-0003 | Pakiet 3 Leśnictwo Ostrówki |
| Część nr LOT-0004 | Pakiet 4 Leśnictwo Tęgowiec |
| Część nr LOT-0005 | Pakiet 5 Leśnictwo Górale |
| Część nr LOT-0006 | Pakiet 6 Leśnictwo Grabiny |
| Część nr LOT-0007 | Pakiet 7 Leśnictwo Małki |
| Część nr LOT-0008 | Pakiet 8 Leśnictwo Rytebłota |
| Część nr LOT-0009 | Pakiet 9 Leśnictwo Szabda |
| Część nr LOT-0010 | Pakiet 10 Leśnictwo Zarośle |
| Część nr LOT-0011 | Pakiet 11 Leśnictwo Borek |
| Część nr LOT-0012 | Pakiet 12 Leśnictwo Bryńsk |
| Część nr LOT-0013 | Pakiet 14 Leśnictwo Długi Most |
| Część nr LOT-0014 | Pakiet 15 Leśnictwo Górzno |
| Część nr LOT-0015 | Pakiet 16 Leśnictwo Nowy Świat |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Szczegółowe informacje na temat sposobu wniesienia wadium oraz zabezpieczenia, a także ich wartości zostały opisane w dokumentach zamówienia Specyfikacji Warunków Zamówienia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie.
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Brodnica bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.
Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3 do SWZ.
Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.