Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 871081-2025Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia

Zamawiający Szpital Ogólny w Kolnie (Kolno, Podlaskie) prowadził postępowanie „Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie…”. Termin składania ofert minął 11 lutego 2026, 11:00. Planowany budżet: 1 733 619 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Szpital Ogólny w KolnieKolno, Podlaskie (powiat Kolneński →)opublikowano 30 stycznia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
1 733 619 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
11 lutego 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,7 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 4 miesiące.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 1 733 618,74 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Szpital Ogólny w Kolnie

Miejscowość

Kolno

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Wyposażenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w niezbędny sprzęt medyczny i wyposażenie konieczne do jego uruchomienia

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

Dodatkowe kody CPV

39100000-3 - Meble; 39300000-5 - Różny sprzęt

Szacunkowa wartość zamówienia

1 733 619 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010r. o sporcie (Dz. U.
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010r. o sporcie (Dz. U.
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; (Wykonawca/y/ podmiot trzeci składa stosowne oświadczenie w dokumencie (JEDZ/ESPD).
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonaw
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonaw
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wyklucza Wykonawcę: pkt 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarb
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: pkt 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej gru
  • art. 109 ust. 1pkt 5) Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależ
  • art. 108 ust. 1 Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: pkt 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego; f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-02-11 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    Informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w:
    • art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy PZP,
    • art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego (Wykonawca/podmiot trzeci składa stosowną informację w JEDZ/ESPD w części III/A oraz III/D),
  2. 2)
    Wykaz wykonywanych przez wykonawcę w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) dostaw wraz z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotu, na rzecz którego dostawy zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Wykonawca w ww. wykazie wskazuje wyłącznie dostawy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
    Do wykazu Wykonawca winien załączyć dowód, iż dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie tj. referencje bądź inne dokumenty sporządzane przez podmiot, na rzecz którego dostawy były lub są wykonywane. W przypadku, gdy Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego jest w stanie uzyskać tego dokumentu - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (wzór wykazu dostaw stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ).
  3. 3)
    Oświadczenie Wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP - (Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ).
  4. 4)
    Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w SWZ (wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 10 do SWZ), o których mowa:
    • w art. 108 ust. 1 pkt. 3 i 6 ustawy PZP,
    • art. 109 ust. 1 pkt. 5 oraz pkt 7 – 8 ustawy PZP,
    • art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024r. poz. 507).
    • art. 5k rozporządzenia 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).
  5. 5)
    jeżeli wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia podmiotów udostępniających zasoby w następującym zakresie:
    a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym w:
    • art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy PZP,
    • art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    b) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w SWZ (wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 10 do SWZ), o których mowa:
    • w art. 108 ust. 1 pkt. 3 i 6 ustawy PZP,
    • art. 109 ust. 1 pkt. 5 oraz pkt. 7 - 8 ustawy PZP,
    • art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U z 2024r. poz. 507),
    • art. 5k rozporządzenia 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).

Sposób płatności i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały określone w § 3 Załącznika Nr 13 do SWZ - Wzór Umowy (dotyczy Pakietów Nr 1-4) oraz w § 3 Załącznika Nr 14 do SWZ - Wzór Umowy (dotyczy Pakietów Nr 5-6)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
942 958 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
281 019 zł2 320 632 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 039 613 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
281 019 zł
Mediana
942 958 zł
Górny kwartyl
2 320 632 zł
Ten przetarg (1 733 619 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +84% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 11.02.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Ogólny w Kolnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kolno.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 1 733 619 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.