ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026

Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Szubin (Szubin, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026”. Termin składania ofert minął 17 listopada 2025, 09:00. Planowany budżet: 14 005 185 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
14 005 185 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
17 listopada 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia są kompleksowe usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026, obejmujące m.in. hodowlę i ochronę lasu, pozyskanie drewna oraz prace szkółkarskie.

  • 2

    ZakresSzczegółowy zakres prac (ilości, lokalizacje, standardy jakościowe) określa SWZ wraz z załącznikami, w tym standardy technologii wykonawstwa prac leśnych i szkółkarskich.

  • 3

    ZakresNależy zapoznać się z załącznikiem nr 3 do SWZ, który szczegółowo opisuje standardy technologii wykonawstwa prac leśnych, szkółkarskich oraz ochrony przeciwpożarowej.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 14 005 184,78 zł. Należy dokładnie przeanalizować załącznik nr 2 do SWZ, ponieważ zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Szubin

Miejscowość

Szubin

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Szubin w roku 2026

Główny Kod CPV

77200000-2 - Usługi leśnictwa

Część nr LOT-0001

Pakiet nr 1: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Drogosław w 2026 roku

Część nr LOT-0002

Pakiet nr 2: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Gąbin w 2026 roku

Część nr LOT-0003

Pakiet nr 3: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Jaktórka w 2026 roku

Część nr LOT-0004

Pakiet nr 4: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Kowalewo w 2026 roku

Część nr LOT-0005

Pakiet nr 5: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Łabiszyn w 2026 roku

Część nr LOT-0006

Pakiet nr 6: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Pszczółczyn w 2026 roku

Część nr LOT-0007

Pakiet nr 7: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Załachowo w 2026 roku

Część nr LOT-0008

Pakiet nr 8: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Borek w 2026 roku

Część nr LOT-0009

Pakiet nr 9: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Dębogóra w 2026 roku

Część nr LOT-0010

Pakiet nr 10: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Glinki w 2026 roku

Część nr LOT-0011

Pakiet nr 11: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Laskownica w 2026 roku

Część nr LOT-0012

Pakiet nr 12: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Nakło w 2026 roku

Część nr LOT-0013

Pakiet nr 13: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Tupadły w 2026 roku

Część nr LOT-0014

Pakiet nr 14: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Leśnictwa Dziewierzewo w 2026 roku

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

Szczegółowy opis wymogów dotyczących wadium zamieszczony został w rozdziale 11 SWZ. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości określonej poniżej: dla Pakietu nr 22 – 7 000,00 zł Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 419). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Banku Ochrony Środowiska S.A. , nr konta 54 1540 1027 2102 7500 1551 0002, z dopiskiem: „Wadium na przetarg SA.270.1.3.2025, Pakiet _” Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Z treści wadium wnoszonego w formie: gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2)-4) należy przekazać Zamawiającemu wraz z Ofertą w oryginale w postaci elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznymi osób upoważnionych do jego wystawienia. Wadium musi zabezpieczać ofertę na daną część zamówienia przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona z postępowania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 PZP. Treść wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2) -4) SWZ musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib; 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta /poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga, aby w treści wadium wnoszonego w formach, o których mowa w pkt 11.2. ppkt 2)-4 ) SWZ zostali wymienieni wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia albo powinno z niej wynikać, że Wykonawca, na którego gwarancja /poręczenie zostały wystawione działa w imieniu innych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, bądź w ich treści powinien zostać ujęty szerszy zakres odpowiedzialności gwaranta/poręczyciela niż tylko dotyczący działań/zaniechań odnoszących się do Wykonawcy, na którego gwarancja/poręczenie to zostało wystawione (zob. wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 czerwca 2020 r. sygn. akt KIO 662/20; wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 15 czerwca 2020 r., sygn. akt KIO 970/20; wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 31 lipca 2020 r., sygn. akt KIO 1183/20, uchwała Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 11 marca 2021 r., sygn. akt KIO/KD 6/21). Zamawiający zwraca wadium na zasadach uregulowanych w art. 98 ust. 1 - 5 PZP

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Podana szacunkowa wartość zamówienia jest wartością netto (Szacunkowa wartość bez VAT (BT-27-Procedure))
Wartość zamówienia netto wraz z wartością opcji na poziomie 30 % oraz przewidywanych
zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1pkt.7 PZP (do 50% zamówienia netto) wynosi 25 209 332,64 zł bez podatku VAT.

1. Szczegółowy opis podstaw wykluczenia z postępowania zamieszczony został w rozdziale 6 SWZ. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1¬6 PZP, w art. 109 ust. 1 pkt 15 i 710 PZP, w art. 7 ust. 1 pkt 1¬3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.

2. Szczegółowy opis warunków udziału w postępowaniu zamieszczony został w rozdziale 7 SWZ.

3. Szczegółowy opis oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych składanych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zamieszczony zostały w rozdziale 9 SWZ.

4. Szczegółowy opis sposobu przygotowania i składania oferty zamieszczony został w rozdziale 13 SWZ.

5. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Szczegółowy opis zasad dotyczących wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w rozdziale 20 SWZ.
[ZAMÓWIENIA PODOBNE] 3.7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.

3.8. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Szubin bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi.

3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3 do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50% wartości niniejszego zamówienia. 3.11. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 3.12. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 3.13. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 3.7. będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa.
Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy JOSEPHINE dostępnej pod adresem internetowym https://josephine.proebiz.com oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty oraz wszelka korespondencja po terminie składania ofert następuje wyłącznie przy użyciu platformy JOSEPHINE. Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw
wykluczenia z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ. Warunki realizacji umowy: Wykonawca zobowiązany będzie do zrealizowania zamówienia na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr

12 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzania zmian do zawartej umowy w sposób i na warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ.
Szacunkowa wartość bez VAT (BT-27-Lot) podana jest bez wartości
opcji oraz bez wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP 3.7.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.

3.8. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami
stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie
technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot
zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,
ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane
rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu
obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Szubin bądź które w związku z
zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w
następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub
atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac
wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3
do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. 3.11. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 3.12. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków
przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia
Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku
możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach
podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego
wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących
wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 3.13.
Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 3.7. będzie obszar administracyjny
Nadleśnictwa Szubin.
Szacunkowa wartość bez VAT (BT-27-Lot) podana jest bez wartości
opcji oraz bez wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP 3.7.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.

3.8. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami
stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie
technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot
zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,
ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane
rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu
obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Szubin bądź które w związku z
zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w
następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub
atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac
wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3
do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. 3.11. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 3.12. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków
przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia
Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku
możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach
podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego
wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących
wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 3.13.
Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 3.7. będzie obszar administracyjny
Nadleśnictwa Szubin.
Szacunkowa wartość bez VAT (BT-27-Lot) podana jest bez wartości
opcji oraz bez wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP 3.7.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.

3.8. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami
stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie
technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot
zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,
ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane
rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu
obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Szubin bądź które w związku z
zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w
następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub
atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac
wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3
do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. 3.11. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 3.12. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków
przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia
Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku
możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach
podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego
wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących
wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 3.13.
Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 3.7. będzie obszar administracyjny
Nadleśnictwa Szubin.
Szacunkowa wartość bez VAT (BT-27-Lot) podana jest bez wartości
opcji oraz bez wartości zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP 3.7.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1
pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.
Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.

3.8. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami
stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie
technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot
zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,
ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane
rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu
obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Szubin bądź które w związku z
zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w
następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub
atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac
wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załączniku nr 3
do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w
pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. 3.11. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o
udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 3.12. Zamówienia, o
których mowa w pkt 3.7. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków
przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia
Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku
możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach
podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego
wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących
wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę. 3.13.
Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 3.7. będzie obszar administracyjny
Nadleśnictwa Szubin.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77200000-2Usługi leśnictwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
16 966 582 zł
Próbka: 295 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
4 703 515 zł23 707 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
19 004 459 zł
Źródło próbki
CPV 77200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
4 703 515 zł
Mediana
16 966 582 zł
Górny kwartyl
23 707 974 zł
Ten przetarg (14 005 185 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. -17% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.