Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chełm w roku 2026
Zamawiający Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm (Chełm, Lubelskie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chełm w roku 2026”. Termin składania ofert minął 20 listopada 2025, 08:00. Planowany budżet: 34 464 131 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 34 464 131 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 20 listopada 2025, 08:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=106, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~6,5 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 października 2025
Termin ofert: 20 listopada 2025 08:00 - Wynik postępowania
06 marca 2026
9 ofertZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawców
18 maja 2026
12 ofert8 wykonawcówZmienia wersję 156244-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Zmiana umowy
07 sierpnia 2026
Zmienia wersję 336782-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chełm w roku 2026, obejmujące hodowlę i ochronę lasu, ochronę przeciwpożarową, pozyskanie i zrywkę drewna oraz nasiennictwo i prace szkółkarskie.
- 2
ZakresWykonawca musi spełniać standardy jakościowe określone w Załączniku nr 3 do SWZ, w tym "Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej" i "Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
- 3
ZakresOferty należy składać do 20 listopada 2025 r. do godziny 08:00. Należy upewnić się, że oferta spełnia wszystkie wymagania formalne.
- 4
ZakresSzczegółowy zakres prac, standardy jakościowe i technologie wykonawstwa określa Załącznik nr 2 i 3 do SWZ. Należy zapoznać się z dokumentacją, aby prawidłowo wycenić ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm |
| Miejscowość | Chełm |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chełm w roku 2026 |
| Główny Kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Część nr LOT-0001 | Pakiet 1- Les.01,03,04 – leśnictwa: Husynne, Haliczany, Podlaski |
| Część nr LOT-0002 | Pakiet 2- Les.05,06,16 – leśnictwa: Kumów, Wojsławice, Wierzchowiny |
| Część nr LOT-0003 | Pakiet 3- Les.09,10,13 – leśnictwa: Sawin, Borek, Świerże |
| Część nr LOT-0004 | Pakiet 4- Les.11,12,15 – leśnictwa: Czułczyce, Stańków, Ostrowy |
| Część nr LOT-0005 | Pakiet 5- Les.07,17,18 – leśnictwa: Świerszczów, Góry, Pawłów |
| Część nr LOT-0006 | Pakiet 6- Szkółka leśna – Gospodarstwo Szkółkarsko-Selekcyjne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.