„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2025”
Zamawiający Gmina Somianka (Somianka, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2025”. Termin składania ofert minął 2 grudnia 2024, 10:00.
- Termin składania ofert
- 2 grudnia 2024, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 października 2024
Termin ofert: 2 grudnia 2024 10:00 - Wynik: wybrano wykonawców
22 stycznia 2025
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2025, zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
- 2
ZakresOferent musi działać zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi gospodarki odpadami.
- 3
RyzykoWymagane jest wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | GMINA SOMIANKA |
| Miejscowość | SOMIANKA |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2025” |
| Główny Kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Część nr LOT-0001 | „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Somianka w roku 2025” |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza wymagane będzie wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy musi być dostarczony do Zamawiającego przed zawarciem umowy. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w innej formie niż wymienione powyżej. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wnosi przelewem na rachunek bankowy zamawiającego nr konta: 28 8923 1076 0600 0824 2006 0006. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy winno być wniesione na okres od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru i uznania przez Zamawiającego, że umowa była wykonana należycie. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Wykaz oświadczeń lub dokumentów jakie wykonawcy powinni dołączyć do składanych ofert.
Wykonawca powinien złożyć:
1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ;
2. Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ
3. Dokument potwierdzający wniesienie wadium;
Jeżeli dotyczy:
4. Dokument potwierdzający, że Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów, w szczególności innego podmiotu do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia (dotyczy wyłącznie sytuacji, w której Wykonawca przy wykazaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, polegał będzie na zasobach innego podmiotu); (Załącznik nr 10 do SWZ);
5. pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy. (załącznik nr 6 do SWZ);
6. Wypełniony Wykaz posiadanych pojazdów (załącznik nr 9 do SWZ);
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są elektronicznie za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/pn/somianka i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” dostępnego na stronie dotyczącej danego postępowania (nie dotyczy składania ofert).
2. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku nie działania Platformy, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres: m.borkowska@somianka.pl (nie dotyczy składania ofert).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.