- Umowa zawartaCzęść 1Zakład Usług Drogowych i Komunalnych DROMAR Marian Kaliściak· StanicaCena wybranej oferty17 475 200 zł
- Umowa zawartaCzęść 2Zakład Usług Drogowych i Komunalnych DROMAR Marian Kaliściak· StanicaCena wybranej oferty19 669 900 zł
Zimowe i letnie utrzymanie miasta Bielska-Białej w latach 2025-2027
Zamawiający Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe i letnie utrzymanie miasta Bielska-Białej w latach 2025-2027”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usług Drogowych i Komunalnych DROMAR Marian Kaliściak. Łączna wartość ofert: 37 145 100 zł.
- Łączna wartość ofert
- 37 145 100 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
21 lutego 2025
Termin ofert: 27 marca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
29 września 2025
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usług Drogowych i Komunalnych DROMAR Marian Kaliściak (Stanica).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 37 145 100,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej |
| Miejscowość | Bielsko-Biała |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zimowe i letnie utrzymanie miasta Bielska-Białej w latach 2025-2027 |
| Główny Kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| Część nr LOT-0001 | Zimowe i letnie utrzymanie miasta Bielska-Białej w latach 2025 – 2027 - Zadanie 1 - Strefa wschodnia |
| Część nr LOT-0002 | Zimowe i letnie utrzymanie miasta Bielska-Białej w latach 2025 – 2027 - Zadanie 2 - Strefa zachodnia |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie eZamówienia; g) wszystkie wiadomości wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy eZamówienia widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”; h) Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików; i) Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”) – jedynie jeden plik. W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) Wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub inne pliki składane wraz z ofertą. W przypadku, gdy formularz oferty opatrzony jest podpisem generującym oddzielny plik podpisu („xades”), plik podpisu należy przekazać poprzez dodanie go do pola „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”; j) Zamawiający nie udostępnia interaktywnego formularza ofertowego na platformie eZamówienia i należy zignorować komunikat pojawiający się przy składaniu oferty, iż „Postępowanie nie posiada opublikowanego formularza do tego etapu postępowania. Plik nazwa_pliku.pdf nie jest poprawnym formularzem interaktywnym wygenerowanym na Platformie”; k) Wykonawca, po upływie terminu do składania ofert, nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty; l) komunikacja w postępowaniu – inna niż składanie ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności składanie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi na przesłane wezwania. Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”); ł) minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. (II) Informacje dotyczące sporządzania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej zwanego "JEDZ"): a) Wykonawca składa JEDZ w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podst. art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE; b) JEDZ przygotowany wstępnie przez Zamawiającego jest dostępny na stronie internetowej prowadzonego postępowania, w miejscu zamieszczenia SWZ; c) szczegółowe informacje dotyczące wypełnienia JEDZ, znajdują się także w wyjaśnieniach Urzędu Zamówień Publicznych dostępnych na jego stronie internetowej, w Repozytorium Wiedzy; d) JEDZ należy sporządzić w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. e) oświadczenia podmiotów składających ofertę wspólnie na formularzu JEDZ powinny mieć formę dokumentu elektronicznego, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez każdego z nich w zakresie w jakim potwierdzają okoliczności w zakresie podstawy wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. Rozpoczęcie (początek obowiązywania umowy): od 16 kwietnia 2025 r. lub od dnia zawarcia umowy;
Zakończenie: 15 maja 2027 r., z zastrzeżeniem pkt. 2. i 3 oraz § 4 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ).
2. Zamawiający zakłada, że zawarcie umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia nastąpi w kwietniu 2025 r. W przypadku przedłużenia się procedury przetargowej, w szczególności wskutek skorzystania przez Wykonawców ze środków ochrony prawnej, umowa będzie obowiązywała od dnia faktycznego jej zawarcia.
3. Zamawiający przyjmuje następujące okresy wykonywania zamówienia:
3.1. okres zimowy – okres realizacji usługi z zakresu zimowego utrzymania miasta ustalony orientacyjnie na:
a.) 15 listopada 2025 r. – 31 marca 2026 r.,
b.) 15 listopada 2026 r. – 31 marca 2027 r., z zastrzeżeniem§ 4 ust. 5 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ).
3.2. okres letni – okres realizacji usługi z zakresu letniego utrzymania miasta ustalony orientacyjnie na:
a.) 16 kwietnia 2025 r. – 14 listopada 2025 r., z zastrzeżeniem § 4 ust. 2 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ),
b.) 1 kwietnia 2026 r. – 14 listopada 2026 r.,
c.) 1 kwietnia 2027 r. – 15 maja 2027 r.
3.2.1. przedzimowe utrzymanie miasta – okres, w którym Wykonawca realizuje usługi
z zakresu letniego utrzymania miasta, a jednocześnie jest zobowiązany na zlecenie Zamawiającego rozpocząć interwencyjną akcję zimową, ustalony orientacyjnie na:
a) 1 października 2025 r. – 14 listopada 2025 r.,
b) 1 października 2026 r. – 14 listopada 2026 r.,
3.2.2. pozimowe utrzymanie miasta – okres, w którym Wykonawca realizuje usługi z zakresu letniego utrzymania miasta, a jednocześnie jest zobowiązany na zlecenie Zamawiającego rozpocząć interwencyjną akcję zimową, ustalony orientacyjnie na:
a) 16 kwietnia 2025 r. – 15 maja 2025 r.,
b) 1 kwietnia 2026 r. – 15 maja 2026 r.,
c) 1 kwietnia 2027 r. do 15 maja 2027 r.
3.2.3. okres gracowania - okres realizacji usługi z zakresu gracowania ustalony orientacyjnie na:
a) 1 maja 2025 r. – 31 października 2025 r.
b) 1 maja 2026 r. – 31 października 2026 r.
c) 1 maja 2027 r. – 15 maja 2027 r.
3.2.4. okres utrzymania w czystości przystanków autobusowych - okres realizacji usługi z zakresu utrzymania przystanków autobusowych ustalony orientacyjnie na: 16 kwietnia 2025 r. – 15 maja 2027 r.
1. Rozpoczęcie (początek obowiązywania umowy): od 16 kwietnia 2025 r. lub od dnia zawarcia umowy;
Zakończenie: 15 maja 2027 r., z zastrzeżeniem pkt. 2. i 3 oraz § 4 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ).
2. Zamawiający zakłada, że zawarcie umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia nastąpi w kwietniu 2025 r. W przypadku przedłużenia się procedury przetargowej, w szczególności wskutek skorzystania przez Wykonawców ze środków ochrony prawnej, umowa będzie obowiązywała od dnia faktycznego jej zawarcia.
3. Zamawiający przyjmuje następujące okresy wykonywania zamówienia:
3.1. okres zimowy – okres realizacji usługi z zakresu zimowego utrzymania miasta ustalony orientacyjnie na:
a.) 15 listopada 2025 r. – 31 marca 2026 r.,
b.) 15 listopada 2026 r. – 31 marca 2027 r., z zastrzeżeniem§ 4 ust. 5 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ).
3.2. okres letni – okres realizacji usługi z zakresu letniego utrzymania miasta ustalony orientacyjnie na:
a.) 16 kwietnia 2025 r. – 14 listopada 2025 r., z zastrzeżeniem § 4 ust. 2 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ),
b.) 1 kwietnia 2026 r. – 14 listopada 2026 r.,
c.) 1 kwietnia 2027 r. – 15 maja 2027 r.
3.2.1. przedzimowe utrzymanie miasta – okres, w którym Wykonawca realizuje usługi
z zakresu letniego utrzymania miasta, a jednocześnie jest zobowiązany na zlecenie Zamawiającego rozpocząć interwencyjną akcję zimową, ustalony orientacyjnie na:
a) 1 października 2025 r. – 14 listopada 2025 r.,
b) 1 października 2026 r. – 14 listopada 2026 r.,
3.2.2. pozimowe utrzymanie miasta – okres, w którym Wykonawca realizuje usługi z zakresu letniego utrzymania miasta, a jednocześnie jest zobowiązany na zlecenie Zamawiającego rozpocząć interwencyjną akcję zimową, ustalony orientacyjnie na:
a) 16 kwietnia 2025 r. – 15 maja 2025 r.,
b) 1 kwietnia 2026 r. – 15 maja 2026 r.,
c) 1 kwietnia 2027 r. do 15 maja 2027 r.
3.2.3. okres gracowania - okres realizacji usługi z zakresu gracowania ustalony orientacyjnie na:
a) 1 maja 2025 r. – 31 października 2025 r.
b) 1 maja 2026 r. – 31 października 2026 r.
c) 1 maja 2027 r. – 15 maja 2027 r.
3.2.4. okres utrzymania w czystości przystanków autobusowych - okres realizacji usługi z zakresu utrzymania przystanków autobusowych ustalony orientacyjnie na: 16 kwietnia 2025 r. – 15 maja 2027 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.