Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym.
Zamawiający Gmina Borek Wielkopolski (Borek Wielkopolski, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z…”. Termin składania ofert minął 14 listopada 2024, 09:00. Wadium: 5000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
- Wadium
- 5000 zł
- Termin składania ofert
- 14 listopada 2024, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=540, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
15 października 2024
Termin ofert: 14 listopada 2024 09:00 - Wynik: wybrano wykonawców
24 grudnia 2024
3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Krajowa Izba Odwoławcza |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym. |
| Główny Kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| Część nr LOT-0001 | Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym. - część I |
| Część nr LOT-0002 | Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym. - część II |
| Część nr LOT-0003 | Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym. - część III |
| Część nr LOT-0004 | Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli położonych na terenie gminy Borek Wlkp. wraz z zapewnieniem opieki podczas dowożenia w dni nauki szkolnej w 2025 roku, dla których – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe – Gmina Borek Wlkp. jest organem prowadzącym. - część IV |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 5000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie formułuje warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający wymaga posiadania zezwolenia lub licencji na wykonywanie transportu drogowego w zakresie przewozu osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 2201 z późn. zm.)
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej będzie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia niniejszy warunek, jeżeli wykaże, że posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca:
a) wykaże się doświadczeniem zawodowym, polegającym na należytym wykonaniu (w ciągu ostatnich trzech lat, licząc do terminu składania ofert) co najmniej jednej regularnej usługi przewozowej świadczonej dla placówek oświatowych przez okres jednego roku szkolnego lub roku kalendarzowego;
b) wykaże, iż dysponuje pojazdami do przewozu dzieci o ilości miejsc siedzących wskazanej w opisie poszczególnych części zamówienia, sprawnymi technicznie i złoży wykaz pojazdów przewidzianych do realizacji przedmiotu zamówienia z podaniem roku produkcji pojazdów i aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia.
II. Termin związania ofertą.
1. Termin związania ofertą wynosi 90 dni i upływa w dniu 11 lutego 2025 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
III. Sposób i termin składania oraz otwarcia ofert.
1. Ofertę należy złożyć na Platformie Zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/borek_wlkp w zakładce „OFERTY" do dnia 14 listopada 2024 do godz. 9:00.
2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 14 listopada 2024 r. o godz. 9:10.
IV. Wymagania dotyczące wadium.
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości:
5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).
2. Wykonawca wnosi wadium odrębnie, dla każdej części, w której składa ofertę.
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj, przed 14.11.2024, godz. 9:00.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.