„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.”
Zamawiający Gmina Kozielice (Kozielice, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości…”. Termin składania ofert minął 22 października 2025, 10:00.
- Termin składania ofert
- 22 października 2025, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=701, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 września 2025
Termin ofert: 22 października 2025 10:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
08 grudnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 do 31.12.2026, obejmujący nieruchomości zamieszkałe, niezamieszkałe, domki letniskowe, obiekty użyteczności publicznej i cmentarze komunalne.
- 2
ZakresWykonawca musi zapewnić Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oddalony maksymalnie 15 km od Urzędu Gminy Kozielice, spełniający wymogi Dyrektywy 2008/98/WE oraz Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami.
- 3
ZakresWykonawca musi zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- 4
ZakresZamówienie podzielone jest na dwie części: część I dotyczy nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym domków letniskowych, a część II obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części.
- 5
ZakresDo obowiązków wykonawcy należy wyposażenie nieruchomości w worki/pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów (tworzywa sztuczne/metale, szkło, papier, odpady biodegradowalne).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | GMINA KOZIELICE |
| Miejscowość | Kozielice |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.” |
| Główny Kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Część nr LOT-0001 | „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.” |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy: 1.1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed jej zawarciem, w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie w każdej części. 1.2. Zabezpieczenie będzie służyło pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 1.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w jednej lub kilku z następujących form: • pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Pyrzycko - Stargardzki Bank Spółdzielczy 61 9387 0003 0000 1078 2000 0030 z adnotacją "zabezpieczenie należytego wykonania umowy – odbiór odpadów z terenu Gminy Kozielice” • poręczeniach bankowych lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (przy czym zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym), • gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, • poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 1.4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczenia, treść gwarancji/poręczenia powinna wskazywać Gminę Kozielice jako beneficjenta gwarancji/poręczenia. 1.5. W przypadku, gdy wykonawca wnosi zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczenia, gwarancje/poręczenia muszą podlegać prawu polskiemu, a wszystkie spory dotyczące gwarancji/poręczeń będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich. 1.6. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczenia, treść tych dokumentów musi jednoznacznie określać: a) Zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłaty kwoty określonej w gwarancji/poręczeniu, nieodwołalnie i bezwarunkowo, na pierwsze żądanie beneficjenta gwarancji/poręczenia, zawierające oświadczenie o niewykonaniu lub nienależytym wykonaniu umowy. b) Termin obowiązywania gwarancji/poręczenia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.