Dostawa wyrobów medycznych ogólnoszpitalnych
Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej (Nysa, Opolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa wyrobów medycznych ogólnoszpitalnych”. Termin składania ofert upływa 7 października 2026, 08:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 7 października 2026, 08:0032d 21h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=626, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
02 września 2026
Termin ofert: 7 października 2026 08:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych ogólnoszpitalnych zgodnie z wykazem asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje 35 części, a w opisie wymieniono między innymi strzykawki, kaniule, obturatory, kraniki trójdrożne, cewniki i worki do dobowej zbiórki moczu.
- 3
ZakresZamawiający nie stawia warunków w zakresie zdolności do występowania w obrocie, uprawnień, sytuacji ekonomicznej ani zdolności technicznej lub zawodowej.
- 4
ZakresUmowa ma trwać 12 miesięcy, a w postępowaniu stosowana jest uprzednia ocena ofert.
- 5
WarunkiWykonawca składa JEDZ, formularz oferty i wykaz asortymentowo-cenowy, a także oświadczenie dotyczące art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz przesłanek z ustawy z 13 kwietnia 2022 r.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Skamex Spółka Akcyjna, ul. Częstochowska38/52 ,93-121 Łódź, który złożył jedyną ofertę.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 60% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,8 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zespół Opieki Zdrowotnej |
| REGON | 000313443 |
| Adres | ul. Bohaterów Warszawy 34, 48-300 Nysa |
| Region (NUTS) | PL523 – Opolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa wyrobów medycznych ogólnoszpitalnych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
- dotyczy art.108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych
- dotyczy art.108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
- dotyczy art.108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
- 1) dotyczy art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych 2) dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dz.U. z 2025r.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-07 08:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Zamawiający stosuje w niniejszym postępowaniu uprzednią ocenę ofert (odwróconą kolejność oceny), o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. 2.Treść oferty stanowi wypełniony | -formularz „Formularz oferty” (załącznik nr 1 do SWZ), - „Wykaz asortymentowo-cenowy” (załącznik nr 2 do SWZ) 3. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1). Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – załącznik nr 4 do SWZ. 2) pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z pełnomocnictwem w postaci papierowej, może dokonać mocodawca (osoba/osoby wystawiające pełnomocnictwo) lub notariusz. 3) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów 4) przedmiotowe środki dowodowe wymienione w rozdz. IV SWZ. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych do oferty lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia ich w wyznaczonym terminie. 4. Zamawiający, przed udzieleniem zamówienia a po ocenie wszystkich ofert, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych: 1) oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym w rozdziale VII SWZ, składanym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (w skrócie JEDZ) 2) aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia, tj.: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym: - w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, - w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2024 poz. 1616 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ. W przypadku gdy zostanie złożona tylko jedna oferta, Zamawiający odstąpi od wymogu złożenia powyższego oświadczenia. c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ. Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia i dokumenty w zakresie pkt 1 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 2. Zgodnie z art. 124 ust.2 Pzp w zw. z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. 2025r. poz. 1235), Zamawiający dopuszcza złożenie przez Wykonawcę, zamiast podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia, ważnego certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych. 3. Certyfikat, o którym mowa w pkt. 2, musi być wydany przez akredytowany podmiot certyfikujący, zgodnie z wymaganiami określonymi w powołanej ustawie o certyfikacji. 4. Certyfikat musi być aktualny i obejmować zakres odpowiadający przedmiotowi zamówienia oraz kryteriom postawionym przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ. 5. Zamawiający informuje, że złożenie certyfikatu nie wyłącza prawa Zamawiającego do żądania od Wykonawcy wyjaśnień w przypadkach przewidzianych przepisami Pzp oraz ustawy o certyfikacji wykonawców, w szczególności w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do zakresu certyfikacji, jej ważności lub zgodności z wymaganiami postępowania. 6. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcjum), certyfikat może zostać złożony przez każdego z wykonawców w zakresie, w jakim wykazuje on spełnianie warunków udziału/brak podstaw wykluczenia, lub w sposób wspólny, jeżeli certyfikat obejmuje wszystkich członków konsorcjum. 5. Dokumenty składane przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP określa § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30.12.2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 7. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zostały opisane w rozdziale XV SWZ. 8. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej oraz https://ezamowienia.gov.plinformacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 9. ZMIANY UMOWY zawarte są we Wzorze Umowy w paragrafie "Zmiana Umowy" oraz w paragrafie "Waloryzacja". 10. Wykonawca, stosownie do treści art. 220 ust. 1 Pzp jest związany ofertą 90 dni od upływu terminu składania ofert do dnia 04.01.2027 r. 11. Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu, 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2. Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp: 2.1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2.3. Ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2.4. Zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.