Transport sanitarny
Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Transport sanitarny”, wybierając ofertę wykonawcy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Cena wybranej oferty: 3 562 055 zł. Złożono 2 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 3 562 055 zł
- Liczba ofert
- 2 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=540, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
22 czerwca 2026
Termin ofert: 24 lipca 2026 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 lipca 2026
Nowy termin: 5 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 426796-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
28 lipca 2026
Nowy termin: 7 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 507490-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 sierpnia 2026
Nowy termin: 13 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 521074-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
02 września 2026
2 oferty1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu (Poznań).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 562 055,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W POZNANIU |
| NIP | 7792033466 |
| Adres | Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Transport sanitarny |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Poznań |
| Wartość wybranej oferty | 3 562 055 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 2 |
Informacje dodatkowe
- 1.Oświadczenie dotyczące posiadania sprawnego systemu rejestracji rozmów na numer telefonu gdzie są zamawiane usługi
- 2.Wzór oferty elektronicznej
- 3.Oświadczenie o zatrudnianiu osób na podstawie umowy o pracę
- 4.Wykaz pojazdów przeznaczonych do realizacji usługi
- 5.Dokument poświadczający zgodność zaoferowanego pojazdu z normą PN-EN 1789
- 6.Zezwolenie MSWiA na używanie pojazdu jako uprzywilejowanego w ruchu drogowym
- 7.Dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia (Polisa OC).
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego: - 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- 2.Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
- 3.Jednolity europejski dokument zamówienia
- 4.Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia (procedura pełna)
- 5.Wykaz dostaw lub usług
- 6.Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (procedura pełna)
Warunki udziału w postępowaniu:
Sytuacja ekonomiczna lub finansowa - 1)Wykonawca zobowiązuje się do posiadania przez cały okres obowiązywania umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) deliktowo-kontraktowej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, z sumą gwarancyjną nie niższą niż 200 000,00 zł, obejmującego odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z wykonywaną działalnością, a także ubezpieczenia OC i NNW pojazdów samochodowych wykorzystywanych do realizacji umowy.
Zdolność techniczna lub zawodowa - 1)Wykonawca wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwie (2) usługi transportu sanitarnego każda o wartości minimum PLN (brutto): 967 275 zł
- 2)Wykonawca dysponuje pojazdami, które spełniają normę PN-EN 1789 "Pojazdy mechaniczne i ich wyposażenie - ambulanse drogowe", dla pojazdów odpowiednich dla danego przedmiotu zamówienia lub normę równoważną (jeżeli obowiązuje)
- 3)Wykonawca musi posiadać zezwolenie na użytkowanie pojazdu samochodowego jako uprzywilejowanego w ruchu drogowym zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251).
Od dnia 01.01.2027 r. nastąpi połączenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu z Ginekologiczno-Położniczym Szpitalem Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W związku z powyższym usługi objęte przedmiotem zamówienia będą realizowane na rzecz połączonej jednostki.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.