Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 593207-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa gotowych podłoży agarowych i płynnych, testów, systemów do wytwarzania różnych typów atmosfery,krążków, testów studzienkowych, testów immunochromatograficznych, pasków nasączonych gradientem stężeń antybiotyku, analizatora do automatycznej identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości

Zamawiający Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich (Piekary Śląskie, Śląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa gotowych podłoży agarowych i płynnych, testów, systemów do wytwarzania różnych…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 11:45.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
10 września 2026, 11:45
7d 7h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 600 542 zł
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą materiałów eksploatacyjnych dla zakładu mikrobiologii oraz, w ramach Pakietu nr 1, dzierżawa analizatora do automatycznej identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości.

  • 2

    ZakresPakiet nr 1 obejmuje także serwisowanie i podłączenie do LIS analizatora mikrobiologicznego oraz systemy do wytwarzania różnych typów atmosfery, więc zakres nie ogranicza się do samych dostaw.

  • 3

    ZakresZamówienie jest podzielone na 9 pakietów, obejmujących m.in. testy do identyfikacji i lekowrażliwości, podłoża gotowe, krążki do oznaczania lekowrażliwości, testy studzienkowe, paski z gradientem antybiotyku i szczepy wzorcowe.

  • 4

    ZakresZamawiający prowadzi postępowanie elektronicznie przez platformę zakupową, a czas trwania zamówienia wynosi 36 miesięcy.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 4,2 oferty na postępowanie przy 103 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 54% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • W tej branży w województwie śląskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 5,5 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

NIP

4980107015

Adres

ul.Bytomska 62, 41-940 Piekary Śląskie

Region (NUTS)

PL228 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa gotowych podłoży agarowych i płynnych, testów, systemów do wytwarzania różnych typów atmosfery,krążków, testów studzienkowych, testów immunochromatograficznych, pasków nasączonych gradientem stężeń antybiotyku, analizatora do automatycznej identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b) i f) i pkt 2 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 3 pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 pzp
  • art. 109 ust. 1 pkt 4 pzp
  • art. 109 ust. 1 pkt 5 pzp
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-10 11:45

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składane wraz z ofertą pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
  2. 1)
    Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
  3. 2)
    Oświadczenie, o którym mowa w pkt. IX.1., składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16).
  4. 3)
    JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
  5. 4)
    Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z JEDZ także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby.
  6. 5)
    Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. Zamawiający zaleca wypełnienie ESPD za pomocą serwisu dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/. W tym celu przygotowany przez Zamawiającego Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) w formacie *.xml, stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ, należy zaimportować do wyżej wymienionego serwisu oraz postępując zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją wypełnić wzór elektronicznego formularza ESPD.
  7. 6)
    Jednocześnie Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca w zakresie Części IV „Kryteria kwalifikacji” ograniczył się do wypełnienia jedynie sekcji α (alfa) bez konieczności wypełniania pozostałych sekcji tej części.
  8. 7)
    Do oferty dołącza się oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 poz. 507) - zgodnie z treścią załącznika nr 8 do SWZ.
  9. 8)
    Do oferty dołącza się oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2026/124 UE - zgodnie z treścią załącznika nr 8 do SWZ.
    2. Podmiotowe środki dowodowe:
    Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
  10. 1)
    Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia:
    a) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
    b) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
    c) Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594, 1237 z późn zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z treścią załącznika nr 5 do SWZ.
    d) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w:
    • art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP,
    • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP dotyczących zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
    • art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
    • art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP,
    • art. 109 ust. 1 pkt 5-10, ustawy PZP
    zgodnie z treścią załącznika nr 4 do SWZ.
    e) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji
  11. 2)
    Posługiwanie się certyfikatem zamiast podmiotowych środków dowodowych:
    a) wykonawca może, zamiast podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ, złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu.
    b) Certyfikat wywołuje skutek wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1–5 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7–10 ustawy Pzp.
    c) W zakresie objętym ważnym certyfikatem Zamawiający nie żąda innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem:
    - okoliczności nieobjętych certyfikatem, tj. art. 108 ust. 1 pkt 6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
    - obowiązku złożenia oświadczenia o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej;
    - zawieszenia albo utraty ważności certyfikacji;
    - konieczności udostępnienia danych niejawnych lub nieogólnodostępnych w bazie certyfikacji (art. 31 ust. 6 uoc).
    d) zamawiający weryfikuje ważność i zakres certyfikatu w bazie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
    e) jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich podstaw wykluczenia wymaganych w SWZ, Wykonawca wykazuje pozostałe okoliczności przez złożenie podmiotowych środków dowodowych na wezwanie Zamawiającego.
    f) jeżeli Wykonawca wskazał, że będzie posługiwał się certyfikatem, ale nie podał danych umożliwiających jego jednoznaczną identyfikację, Zamawiający wezwie do złożenia podmiotowych środków dowodowych na zasadach ogólnych. Wykonawca może powołać się na certyfikat po wezwaniu, podając dane jednoznacznie go identyfikujące.
    g) jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości domniemania wynikającego z certyfikatu, w szczególności czy Wykonawca nie wprowadził podmiotu certyfikującego w błąd albo czy nadal spełnia warunki udzielenia certyfikacji, zastosuje procedurę określoną w art. 128a ustawy Pzp.
    h) w przypadku zawieszenia ważności certyfikacji Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia, w terminie nie krótszym niż 5 dni, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia.
    i) jeżeli certyfikacja utraciła ważność w całości albo w części, Wykonawca w tym zakresie wykazuje brak podstaw wykluczenia przez złożenie podmiotowych środków dowodowych.
    Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
    • W zakresie niepodlegania wykluczeniu każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia odrębnie, przez powołanie się na własny certyfikat albo złożenie podmiotowych środków dowodowych.
    • Oświadczenie o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej składa każdy z Wykonawców odrębnie.
    Informacja o zamiarze posługiwania się certyfikatem
    a) wykonawca wskazuje w formularzu oferty, czy zamierza posługiwać się certyfikatem, w celu umożliwienia jego weryfikacji w bazie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
    b) informacje dotyczące certyfikatu Wykonawca podaje w formularzu oferty oraz dodatkowo w JEDZ.
    c) w przypadku braku wskazania certyfikatu w formularzu oferty, Zamawiający dokonuje kwalifikacji podmiotowej na zasadach ogólnych. Wykonawca może skutecznie powołać się na certyfikat również po wezwaniu do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
    Wyjaśnienie: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia informacji z KRS lub CEiDG, jeżeli zamawiający może go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca dostarczył dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów, tzn. w szczególności w Części IV: Kryteria kwalifikacji, A: KOMPETENCJE, pkt 1) JEDZ wskazał odniesienie do tych danych dostępnych w formie elektronicznej.
    INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ PRZY UŻYCIU KTÓRYCH ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE KOMUNIKOWAŁ SIĘ Z WYKONAWCAMI ORAZ INFORMACJE O WYMAGANIACH TECHNICZNYCH I ORGANIZACYJNYCH SPORZĄDZANIA, WYSYŁANIA I ODBIERANIA KORESPODENCJI ELEKTRONICZNEJ
    1. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji:
    za pośrednictwem Platformy Marketplanet do obsługi postępowań,
    dostępnej pod adresem https://urazowka.ezamawiajacy.pl
    (dalej jako „Platforma” lub „System”).
    2. Adres strony internetowej, na której jest prowadzone postępowanie:
    https://urazowka.ezamawiajacy.pl/pn/urazowka/demand/309736/notice/public/details
    3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
    4. Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 8 niniejszego Rozdziału;
    4.1. zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich https://urazowka.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl

Zamówienie zostanie sfinansowane ze środków własnych Zamawiającego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
600 542 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 541 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 013 433 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 541 zł
Mediana
600 542 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 11:45. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piekary Śląskie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.