Dostawa tramwajów jednokierunkowych niskopodłogowych
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa tramwajów jednokierunkowych niskopodłogowych”, wybierając ofertę wykonawcy Modertrans Poznań Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 494 213 000 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 494 213 000 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=751, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
04 sierpnia 2025
Termin ofert: 9 września 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o. (Poznań).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 494 213 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. |
| NIP | 7770005132 |
| Adres | ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa tramwajów jednokierunkowych niskopodłogowych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34622100-4 - Tramwajowe wagony pasażerskie |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Modertrans Poznań Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7822343267) |
| Wartość wybranej oferty | 494 213 000 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
| Data wyboru wykonawcy | 2025-11-19+01:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →