Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- Niewymagane (wg ogłoszenia)
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 10:0025d 15h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=93, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej w 9 grupach asortymentowych.
- 2
ZakresWzory trzeba dostarczyć najpóźniej w dniu 28.09.2026 r. do godz. 9.00 do Magazynu Odzieżowego MPK w Poznaniu przy ul. Fortecznej 2.
- 3
ZakresZamawiający dopuszcza oferty częściowe na poszczególne grupy, ale nie dopuszcza ofert częściowych w ramach danej grupy ani ofert wariantowych.
- 4
Ryzykopostępowaniu wymagane jest wadium dla poszczególnych grup, wykonawca może korzystać z podwykonawców, a zasady finansowania i płatności są opisane w Projektowanych postanowieniach umowy.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. |
| NIP | 7770005132 |
| Adres | ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa odzieży roboczej i ochronnej, obuwia roboczego i ochronnego, obuwia i rękawiczek do ubiorów służbowych oraz sprzętu ochrony indywidualnej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 18110000-3 - Odzież branżowa |
| Dodatkowe kody CPV | 18140000-2 - Dodatki do odzieży roboczej |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Odzież robocza i ochronna | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5 |
| Wadium — Odzież robocza dla Zakładowej Służby Ratowniczej | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Obuwie robocze i ochronne | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Obuwie i rękawiczki do ubiorów służbowych | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Sprzęt ochrony indywidualnej I | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Sprzęt ochrony indywidualnej II | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Sprzęt ochrony indywidualnej III | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Odzież ochronna o wysokiej widzialności | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
| Wadium — Odzież robocza dla Wydziału Utrzymania Infrastruktury | WADIUM: 1. Przystępujący do przetargu Wykonawcy zobowiązani są do wniesienia wadium w wysokości: 1) Grupa I – 1 600,00 zł (słownie: jeden tysiąc sześćset złotych 00/100), 2) Grupa II – 5 500,00 zł (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), 3) Grupa III – 3 500,00 zł (słownie: trzy tysiące pięćset złotych 00/100), 4) Grupa IV – 3 700,00 zł (słownie: trzy tysiące siedemset złotych 00/100), 5) |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wykonawca jest związany ofertą do dnia 26.12.2026 r., przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
- 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
- 2.1.Nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdz.VI SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
- 2.2.Posiadają zdolność do występowania w obrocie gospodarczym - Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji wpisu do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym Wykonawcy mają siedzibę lub miejsce zamieszkania.
- 2.3.Posiadają uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
- 2.4.Są w sytuacji finansowej lub ekonomicznej, zapewniającej wykonanie zamówienia - Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
- 2.5.Posiadają zdolność techniczną lub zawodową - Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
- 3.Zgodnie z art.118 ustawy Pzp, Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
- 4.Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art.118 ust.1 ustawy, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby ma potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
- 4.1.zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
- 4.2.sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia.
Rozliczenia związane z wykonaniem umowy będą realizowane w złotych polskich, zgodnie z warunkami zapłaty określonymi w umowie.
- 1.W celu wykazania spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia określonych w niniejszej SWZ, należy wraz z ofertą złożyć niżej wymienione oświadczenia i dokumenty:
- 1.1.oświadczenie złożone w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”) aktualne na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, stanowiące potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, z uwzględnieniem następujących zasad:
- 1.1.1.JEDZ powinien być sporządzony zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 roku ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Instrukcję wypełnienia formularza oraz edytowalną wersję formularza można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia.
Pod adresem https://espd.uzp.gov.pl/ udostępnione zostało narzędzie umożliwiające wykonawcom utworzenie, wypełnienie i ponowne wykorzystanie standardowego formularza JEDZ w wersji elektronicznej (eESPD). - 1.1.2.Zamawiający żąda uzupełnienia również Sekcji D, Część II JEDZ;
- 1.1.3.JEDZ należy sporządzić w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności;
- 1.1.4.w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców występujących wspólnie wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji;
- 1.1.5.w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa również JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby - w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby;
- 1.1.6.Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe.
- 1.2.oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym - zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie składa każdy z Wykonawców);
- 1.3.oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej, składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy Pzp w celu w celu wykazania braku istnienia wobec podmiotu udostępniającego zasoby podstaw wykluczenia, sporządzone w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli Wykonawca przy wykazywaniu warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innego podmiotu);
- 2.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 124 ustawy Pzp:
- 2.1.w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu – Wykonawca składa:
- 2.1.1.informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz pkt 4 ustawy Pzp (z wyjątkami określonymi w art. 393 ust. 4 ustawy Pzp), sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
- 2.1.2.oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ,
- 2.1.3.informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzoną nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
- 2.1.4.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wy-kluczenia, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, - 2.1.5.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej.
- 3.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty wskazane w pkt 2.4 powyżej składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
- 4.W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby na zasadach art. 118 ustawy Pzp, Wykonawca składa oświadczenia i dokumenty wskazane w pkt 2.4 powyżej w zakresie ppkt. 2.4.1., 2.4.3. – 2.4.5. dotyczące każdego z tych podmiotów, potwierdzające, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania.
- 5.Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, Zamawiający może w każdym czasie wezwać Wykonawcę lub Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
- 6.Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia należy przekazać Zamawiającemu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej dopuszczonych w SWZ, w formie, zakresie i w sposób określony w przepisach rozporządzenia wydanego na podstawie art. 70 ustawy Pzp. Podmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
- 1.W celu wykazania spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia określonych w niniejszej SWZ, należy wraz z ofertą złożyć niżej wymienione oświadczenia i dokumenty:
- 1.1.oświadczenie złożone w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”) aktualne na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, stanowiące potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, z uwzględnieniem następujących zasad:
- 1.1.1.JEDZ powinien być sporządzony zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 roku ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Instrukcję wypełnienia formularza oraz edytowalną wersję formularza można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia.
Pod adresem https://espd.uzp.gov.pl/ udostępnione zostało narzędzie umożliwiające wykonawcom utworzenie, wypełnienie i ponowne wykorzystanie standardowego formularza JEDZ w wersji elektronicznej (eESPD). - 1.1.2.Zamawiający żąda uzupełnienia również Sekcji D, Część II JEDZ;
- 1.1.3.JEDZ należy sporządzić w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności;
- 1.1.4.w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców występujących wspólnie wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji;
- 1.1.5.w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa również JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby - w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełniania warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby;
- 1.1.6.Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe.
- 1.2.oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzone w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym - zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ (w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie składa każdy z Wykonawców);
- 1.3.oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej, składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy Pzp w celu w celu wykazania braku istnienia wobec podmiotu udostępniającego zasoby podstaw wykluczenia, sporządzone w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli Wykonawca przy wykazywaniu warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innego podmiotu);
- 2.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 124 ustawy Pzp:
- 2.1.w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu – Wykonawca składa:
- 2.1.1.informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz pkt 4 ustawy Pzp (z wyjątkami określonymi w art. 393 ust. 4 ustawy Pzp), sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
- 2.1.2.oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapi-tałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ,
- 2.1.3.informację z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzoną nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
- 2.1.4.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wy-kluczenia, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, - 2.1.5.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej.
- 3.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty wskazane w pkt 2.4 powyżej składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
- 4.W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby na zasadach art. 118 ustawy Pzp, Wykonawca składa oświadczenia i dokumenty wskazane w pkt 2.4 powyżej w zakresie ppkt. 2.4.1., 2.4.3. – 2.4.5. dotyczące każdego z tych podmiotów, potwierdzające, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania.
- 5.Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, Zamawiający może w każdym czasie wezwać Wykonawcę lub Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
- 6.Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia należy przekazać Zamawiającemu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej dopuszczonych w SWZ, w formie, zakresie i w sposób określony w przepisach rozporządzenia wydanego na podstawie art. 70 ustawy Pzp. Podmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →