Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 560824-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa odczynników do sekwencjonowania następnej generacji z wykorzystaniem sekwenatora NextSeq 1000, przygotowania bibliotek DNA i RNA, oceny ilości kopii i genów, diagnostyki zmian somatycznych techniką real-time PCR oraz dostawa akcesoriów zużywalnych.

Zamawiający Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli (Lublin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Dostawa odczynników do sekwencjonowania następnej generacji z wykorzystaniem sekwenatora…”. Termin składania ofert upływa 9 października 2026, 08:45.

Otwórz na TED
Zamawiający: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z DukliLublin, Lubelskieopublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
9 października 2026, 08:45
34d 23h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 600 542 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    13 sierpnia 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 08:45
    Zobacz treść tej wersji (archiwum) →
  2. SprostowanieBieżące

    01 września 2026

    Nowy termin: 9 października 2026 08:45

    Zmienia wersję 560824-2026

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników do sekwencjonowania następnej generacji z wykorzystaniem sekwenatora NextSeq 1000, odczynników do przygotowania bibliotek DNA i RNA, odczynników do oceny ilości kopii i genów, diagnostyki zmian somatycznych techniką real-time PCR oraz akcesoriów zużywalnych.

  • 2

    Zakresopisie wymagane są dokumenty producenta potwierdzające zgodność oferowanego asortymentu z wymaganiami zamawiającego, z zaznaczeniem części i pozycji, a dokumenty obcojęzyczne mają mieć tłumaczenie na język polski.

  • 3

    ZakresPostępowanie przewiduje liczne podstawy wykluczenia, w tym związane z wcześniejszym zakłóceniem konkurencji, zaległościami podatkowymi i składkowymi oraz przesłankami karnymi z art. 108 PZP.

  • 4

    ZakresZamówienie jest podzielone na 5 części, w tym NGS z NextSeq, przygotowanie bibliotek DNA, ocena ilości kopii eksonów, diagnostyka real-time PCR oraz akcesoria zużywalne.

  • 5

    ZakresCzas trwania umowy wynosi 24 miesiące.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 51% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,2 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO, w tym 3 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli

NIP

7122135822

Adres

ul. Dr K. Jaczewskiego 7, 20-090 Lublin

Region (NUTS)

PL814 – Lubelskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa odczynników do sekwencjonowania następnej generacji z wykorzystaniem sekwenatora NextSeq 1000, przygotowania bibliotek DNA i RNA, oceny ilości kopii i genów, diagnostyki zmian somatycznych techniką real-time PCR oraz dostawa akcesoriów zużywalnych.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu,
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, lub za odpowiedni czyn zabroniony o
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrow
  • 1. Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296307 Kodeksu karnego, prze
  • Zgodnie z art.108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szcz
  • Zgodnie z art.108 ust. 1 pkt 1 lit. b) i f) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego oraz przestępstwo powierz
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, dotyczące finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mając
  • Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie p
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-09 08:45

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
  2. 2.
    Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ.
  3. 3.
    Oferta składa się z :
    • Formularza Ofertowego - załącznik nr 1 do SWZ;
    • Kosztorysu Ofertowego– załącznik nr 2 do SWZ;
  4. 4.
    Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
    • Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – Jednolity Europejski Dokument Zamówienia;
    • Oświadczenie podmiotu trzeciego o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy);
    • Oświadczenie Wykonawcy uwzględniające regulacje sankcyjne - Załącznik nr 6 do SWZ
    • Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby uwzględniające regulacje sankcyjne (jeżeli dotyczy) - Załącznik Nr 7 do SWZ
    • Przedmiotowe środki dowodowe – pkt VI SWZ
    • Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy (wykonawców występujących wspólnie), o ile ofertę składa pełnomocnik.
  5. 5.
    Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, podpisanej podpisem kwalifikowanym.
    PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE
  6. 1.
    Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
    a) Podmiotowe środki dowodowe wymagane od wykonawcy obejmują oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ.
    b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
    c) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
    d) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
    e) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
    f) dokumentów dotyczących podmiotu trzeciego, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, warunków udziału w postępowaniu – jeżeli wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego;
    g) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ.
    PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE
    Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe środki dowodowe składane były wraz z ofertą.
    Katalogi/ulotki, prospekty, foldery itp. producenta, potwierdzające jednoznacznie zgodność oferowanego asortymentu z wymaganiami Zamawiającego, z zaznaczeniem której części i której pozycji dotyczą. Ich autentyczność musi zostać potwierdzona przez Wykonawcę na żądanie Zamawiającego. Jeżeli dokumenty te są w języku obcym wymagane jest tłumaczenie na język polski.
    Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
    Na mocy art. 107 ust. 2 pzp, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
    Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
600 542 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
275 153 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 012 820 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
275 153 zł
Mediana
600 542 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.