- Umowa zawartaCzęść 3Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty310 749 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 7"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty41 506 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 10"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty30 437 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 11"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty41 441 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 12Lek S.A.· StrykówCena wybranej oferty8970 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 13"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty1757 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 14"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty3314 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 18"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty30 462 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 20"ASCLEPIOS" S.A.· WrocławCena wybranej oferty89 980 zł4 oferty
Dostawa produktów farmaceutycznych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Zamawiający Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży (Łomża, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa produktów farmaceutycznych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość ofert: 558 616 zł. Złożono 32 oferty.
- Łączna wartość ofert
- 558 616 zł
- Liczba ofert
- 32 ofertłącznie, 9 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1065, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,7 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
11 czerwca 2026
Termin ofert: 26 czerwca 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 czerwca 2026
Nowy termin: 30 czerwca 2026 09:00Zmienia wersję 402292-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
28 sierpnia 2026
2 oferty2 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawców
28 sierpnia 2026
6 ofert5 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawców
31 sierpnia 2026
9 ofert3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: bez wyboru
31 sierpnia 2026
3 ofertyOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
31 sierpnia 2026
32 ofert3 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 3 wykonawców: Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. (Warszawa), "asclepios" S.A. (Wrocław) oraz Lek S.A. (Stryków).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 558 616,35 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 32 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży |
| NIP | 7181689321 |
| Adres | Al. Piłsudskiego 11, 18-404 Łomża |
| Region (NUTS) | PL842 – Podlaskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa produktów farmaceutycznych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne; 15880000-0 - Specjalne produkty odżywcze |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 4 347 985 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o., Warszawa |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 310 749 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 41 506 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0010 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0010 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0010 – Wartość wybranej oferty | 30 437 PLN |
| Część LOT-0010 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0010 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0011 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0011 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0011 – Wartość wybranej oferty | 41 441 PLN |
| Część LOT-0011 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0011 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0012 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0012 – Wybrany wykonawca | Lek S.A., Stryków |
| Część LOT-0012 – Wartość wybranej oferty | 8 970 PLN |
| Część LOT-0012 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0012 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0013 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0013 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0013 – Wartość wybranej oferty | 1 757 PLN |
| Część LOT-0013 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0013 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0014 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0014 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0014 – Wartość wybranej oferty | 3 314 PLN |
| Część LOT-0014 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0014 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0018 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0018 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0018 – Wartość wybranej oferty | 30 462 PLN |
| Część LOT-0018 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0018 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
| Część LOT-0020 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0020 – Wybrany wykonawca | "ASCLEPIOS" S.A., Wrocław |
| Część LOT-0020 – Wartość wybranej oferty | 89 980 PLN |
| Część LOT-0020 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0020 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-23+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; - 2)jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
- 3)wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności
należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; - 4)wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
- 5)jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
- 6)jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
b) art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP,
w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
c) art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835),
d) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) dalej: rozporządzenie 2022/576. - 2.Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy PZP.
IX. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu określone w Rozdziale VII SWZ.
X. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 27.09.2026 r.
XI. Termin realizacji zamówienia: od daty zawarcia Umowy przez okres 12 miesięcy.
XII. Ofertę, w tym JEDZ, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym
podpisem elektronicznym. Zamawiający dopuszcza komunikację w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, za pośrednictwem poczty elektronicznej; adres e-mail
Zamawiającego: przetargi@szpital-lomza.pl.
XIII. Wartość szacunkowa przedmiotu zamówienia i poszczególnych Pakietów - podana w ogłoszeniu jest wartością wraz z opcją.
XIV. Zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Nie stosuje się art. 107 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.