Dostawa i montaż mebli laboratoryjnych oraz dygestoriów do Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, znak sprawy: DZPZ.282.41.2026.AP
Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i montaż mebli laboratoryjnych oraz dygestoriów do Wydziału Chemicznego…”, wybierając ofertę wykonawcy Matrix Infralab Sp. z o.o., Sp. K.,. Cena wybranej oferty: 876 990 zł. Złożono 3 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 876 990 zł
- Liczba ofert
- 3 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=749, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
11 czerwca 2026
Termin ofert: 14 lipca 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Matrix Infralab Sp. z o.o., Sp. K. (Mysłowice).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 876 990,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Politechnika Śląska |
| REGON | 000001637 |
| Adres | ul. Akademicka 2A, 44-100 Gliwice |
| Region (NUTS) | PL229 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa i montaż mebli laboratoryjnych oraz dygestoriów do Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, znak sprawy: DZPZ.282.41.2026.AP |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 39180000-7 - Meble laboratoryjne |
| Dodatkowe kody CPV | 51430000-5 - Usługi instalowania sprzętu laboratoryjnego |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Matrix Infralab Sp. z o.o., Sp. K.,, Mysłowice (NIP: 6762411242) |
| Wartość wybranej oferty | 876 990 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 3 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-04+02:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Przedmiotowe środki dowodowe | 1.) Na potwierdzenie, że oferowana dostawa jest zgodna z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: A. Dla blatów ceramicznych wymagane są następujące dokumenty: -Atest higieniczny - Wydany przez akredytowaną i upoważnioną do tego jednostkę -Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej -Raport badań wydany przez akredytowane w tym zakresie laboratorium badawcze przeprowadzony zgodnie z normą EN 101 lub równoważną „Płytki i płyty ceramiczne. Oznaczanie twardości powierzchni wg skali Mohsa.” Wymaga się aby klasa twardości materiału wynosiła minimum 6 w skali Mohsa. -Certyfikat lub zaświadczenie wydane przez niezależną od producenta instytucję badawczą, potwierdzające, że zaoferowany przez Wykonawcę materiał jest spiekiem ceramicznym o parametrach użytkowych gwarantujących co najmniej zgodność z normami: a) PN-EN ISO 10545-5 lub równoważną - Oznaczanie odporności na uderzenie metodą pomiaru współczynnika odbicia b) PN-EN ISO 10545-7 lub równoważną - Oznaczanie odporności na ścieranie powierzchni płytek szkliwionych c) PN-EN ISO 10545-8 lub równoważną - Oznaczanie cieplnej rozszerzalności liniowej d) PN-EN ISO 10545-11 lub równoważną - Oznaczanie odporności na pęknięcia włoskowate płytek szkliwionych e) PN-EN ISO 10545-15 lub równoważną - Oznaczanie uwalnianego ołowiu i kadmu z płytek szkliwionych - Deklarację producenta blatów lub raport z badań wydany przez niezależne laboratorium, potwierdzający odporność na typowe substancje chemiczne (min. 25 substancji chemicznych) używane w laboratorium w tym: aceton, kwas siarkowy min. 96%, kwas azotowy min 65%, kwas fosforowy/ortofosforowy min. 85%, wodorotlenek sodu min. 40%, rozpuszczalniki chlorowane (np. chloroform lub dichlorometan), węglowodory aromatyczne (np. benzen lub ksylen lub toluen), formaldehyd min. 37%, roztwór amoniaku (wodorotlenek amonu) min. 25%, fenol, oleje mineralne, terpentyny. B. Dla blatów z żywicy fenolowej wymagane są następujące dokumenty: -Atest higieniczny -Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej -Oświadczenie producenta o zastosowaniu technologii EBC C. Dla dygestoriów wymagany jest certyfikat wydany przez jednostkę akredytowaną w tym zakresie, potwierdzający wykonanie dygestoriów zgodne z normami PN-EN 14175-2:2006 Wyciągi laboratoryjne - Część 2: Wymagania bezpieczeństwa i sprawności działania, PN-EN 14175-3:2019-07 Wyciągi laboratoryjne - Część 3: Metody badania typu, PN-EN 14175-6:2007 Wyciągi laboratoryjne - Część 6: Wyciągi laboratoryjne o zmiennej objętości powietrza – lub równoważnymi. D. Dla konstrukcji nośnych/stelaż typu A wymagane jest potwierdzenie zabezpieczenia antykorozyjnego zastosowanej powłoki farby potwierdzone raportem z badań przeprowadzonych zgodnie z normą PN-EN ISO 9227:2017-06 lub równoważnej, potwierdzający wynik po badaniu w atmosferze kwaśnej mgły solnej po 96 h jako bez wad, sklasyfikowany wskaźnikiem wyglądu Ri0 w sześciostopniowej skali. 2.) Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia. 3.) Zamawiający może żądać również wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 4.) Informacje dotyczące formy składania przedmiotowych środków dowodowych zawarto w rozdz. VI, pkt 7 SWZ. 2. Podstawy wykluczenia z postępowania: art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 i 7 ustawy Pzp, a także art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa oraz ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014. 3. Do oferty Wykonawca musi dołączyć OŚWIADCZENIE, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Do oferty Wykonawca musi dołączyć również oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy, stanowiące dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert. 4. Procedura „odwrócona”: Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy; 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej w pkt 1, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1.) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie określonym: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 2.) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3.) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy; 4.) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składanym na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy. 5.) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Informacje dot. dokumentów zagranicznych znajdują się w SWZ i w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (§ 4) |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →