206PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych do żywienia dojelitowego, igieł iniekcyjnych do znieczuleń przy biopsji oraz resuscytatorów dla UCK
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „206PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych do żywienia dojelitowego, igieł iniekcyjnych do…”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 09:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 4 września 2026, 09:303d 2h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 803 670 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
28 lipca 2026
Termin ofert: 2 września 2026 09:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Nowy termin: 4 września 2026 09:30Zmienia wersję 522403-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 09:30.
- 2
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: 206PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych do żywienia dojelitowego, igieł iniekcyjnych do znieczuleń przy biopsji oraz resuscytatorów dla UCK.
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 3,6 oferty na postępowanie przy 259 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 55% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 11 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 6 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne |
| NIP | 9570730409 |
| Adres | ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | 206PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych do żywienia dojelitowego, igieł iniekcyjnych do znieczuleń przy biopsji oraz resuscytatorów dla UCK |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Pakiet 1 | Rozdział XXII SWZ - Wymagania dotyczące wadium. |
| Wadium — Pakiet 2 | Rozdział XXII SWZ - Wymagania dotyczące wadium. |
| Wadium — Pakiet 3 | Rozdział XXII SWZ - Wymagania dotyczące wadium. |
| Wadium — Pakiet 4 | Rozdział XXII SWZ - Wymagania dotyczące wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-04 09:30 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/308766/notice/public/details 2. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określone w dokumentacji postępowania. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający wymaga złożenia ofert w postaci elektronicznej. Szczegółowy opis (instrukcja) składania ofert w postaci elektronicznej zawarty został w rozdz. XIV SWZ. Informacje o sposobie komunikowania się zamawiającego z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w tym przypadku zaistnienia jednej z sytuacji określonych w art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69 zawiera Rozdział XI SWZ. 5. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art.139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514). - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014 ) na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 7. Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ. 8. Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ. 9. Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP. 10. Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455 ustawy PZP. 11. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ. 12. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości, zgodnie z Rozdziałem XXII SWZ. 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale X SWZ. 14. Opis sposobu przygotowania i złożenia oferty został wskazany w Rozdziale XIV SWZ. 15. Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający umieścił w SWZ. 16. Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w ust. XXVI SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.