Usługa organizacji 2-dniowego VI Lubelskiego Forum Turystyki w dniach 28-29 października 2026 r.
Zamawiający Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Usługa organizacji 2-dniowego VI Lubelskiego Forum Turystyki w dniach 28-29 października…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 14 września 2026, 09:0010d 21h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 196 072 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=366, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu - usługi społeczne (UE)Bieżące
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 14 września 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 14 września 2026 roku o godzinie 09:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 21.09.2026 – 29.10.2026.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa organizacji 2-dniowego VI Lubelskiego Forum Turystyki w dniach 28-29 października 2026 r.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Event Studio s.c. Dąbrowski Kotłowski.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,0 ofert na postępowanie przy 189 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie |
| REGON | 431019170 |
| Adres | ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa organizacji 2-dniowego VI Lubelskiego Forum Turystyki w dniach 28-29 października 2026 r. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 79950000-8 - Usługi w zakresie organizowania wystaw, targów i kongresów |
| Dodatkowe kody CPV | 22462000-6 - Materiały reklamowe; 79822500-7 - Usługi projektów graficznych; 39294100-0 - Artykuły informacyjne i promocyjne; 55120000-7 - Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie p
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, lub za odpowiedni czyn zabroniony o
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mając
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, dotyczące finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art
- Zgodnie z ust. 1 pkt 1 lit. b) i f) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego oraz przestępstwo powierzenia wyko
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrow
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutk
- Zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza je
- Zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szc
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-14 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 360 pkt 2 ustawy, Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczeń, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Załączniki nr 4 i 5 do SWZ).
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- 3.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej –podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.
- 4.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust.1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
- 5.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy /usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.
- 6.Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
- 7.Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawia, wraz z oświadczeniami, o których mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale VII SWZ. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
- 8.Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
- 9.Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ.
- 10.Zamawiający określa w §7 projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ, wymagania określone w art. 95 ustawy
- 1.Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
- 2.Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ.
- 3.Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
- 1)wykaz osób - Załącznik nr 8 do SWZ na podstawie art. 126 ust. 2 ustawy z uwagi na fakt, iż jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia. Szczegółowe informacje w rozdz. XIV ust. 3 pkt 2 SWZ
- 2)oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 1) (Załącznik nr 4 do SWZ);
- 3)oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 2) (Załącznik nr 5 do SWZ);
- 4)oświadczenie o którym mowa w Rozdziale VII ust. 3 SWZ - (Załącznik nr 6 do SWZ) oraz oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VII ust. 1 pkt 2 (Załącznik nr 5 do SWZ), składane przez podmiot udostępniający zasoby (jeżeli dotyczy);
- 5)zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale V zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy);
- 6)dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
- 7)oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ (jeżeli dotyczy).
- 4.W przypadku zamiaru posługiwania się w postępowaniu certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. 2025 r. poz. 1235, z późn. zm.), wykonawca zobowiązany jest do podania w oświadczeniu o którym mowa w ust. 1, następujących danych: 1) numer i oznaczenie certyfikatu; 2) nazwy podmiotu certyfikującego; 3) okresu ważności certyfikatu; 4) zakresu podstaw wykluczenia, do których stosowany będzie certyfikat
II. Podmiotowe środki dowodowe składane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego: - 1.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
- 1)wykaz usług wykonanych (w formie elektronicznej), a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - Załącznik nr 7 do SWZ;
- 2)oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy, w art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 ustawy, a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ.
- 2.W przypadku gdy dowody, o których mowa w ust. 1 pkt 1 zostały wystawione przez upoważnione podmioty w postaci papierowej, Wykonawca przekazuje ich cyfrowe odwzorowanie opatrzone podpisem kwalifikowanym. W przypadku gdy dokumenty wskazane powyżej, zostały wystawione przez upoważnione podmioty jako dokument elektroniczny, przekazuje się ten dokument w postaci w jakiej został wystawiony, umożliwiającej weryfikację podpisu elektronicznego podmiotu wystawiającego.
- 3.W odniesieniu do podmiotowych środków dowodowych, wymaganych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania, określonych w ust. 1 pkt 2, Zamawiający dopuszcza posłużenie się certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. 2025 r. poz. 1235, z późn. zm.) i na zasadach w niej określonych.
4. W przypadku gdy certyfikat wykonawcy obejmuje wyłącznie część podstaw wykluczenia z postępowania określonych w Rozdziale VI SWZ, wykonawca zobowiązany jest do złożenia pozostałych środków dowodowych, na zasadach ogólnych, zgodnie z zakresem określonym w ust. 1.
Szacowany okres obowiązywania: Wskazana data początkowa jest orientacyjną datą zawarcia
umowy. Data ta może ulec zmianie w zależności od przebiegu procedury. Data zakończenia
jest datą zakończenia wydarzenia
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.