Migracja systemu FUDO do środowiska wirtualnego wraz z dostawą licencji i wsparciem technicznym
Zamawiający Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Migracja systemu FUDO do środowiska wirtualnego wraz z dostawą licencji i wsparciem…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 10:008d 7h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
27 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest migracja systemu FUDO do środowiska wirtualnego wraz z dostawą licencji i wsparciem technicznym.
- 2
ZakresSzczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają OPZ i wzór umowy, a umowa trwa 37 miesięcy.
- 3
ZakresWśród warunków udziału wskazano podstawy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4, art. 108 ust. 1 pkt 6, pkt 1 i 2, pkt 1 lit. h, pkt 3 oraz pkt 5 ustawy Pzp.
- 4
ZakresWykonawca składa ofertę w języku polskim, w formie elektronicznej, w formatach wskazanych w SWZ, z wyraźnym wskazaniem na plik .pdf i podpisem elektronicznym zgodnym z wymaganiami ogłoszenia.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji |
| NIP | 5261042106 |
| Adres | ul. Adolfa Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Migracja systemu FUDO do środowiska wirtualnego wraz z dostawą licencji i wsparciem technicznym |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów; 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania; 72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania; 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania; 72267000-4 - Usługi w zakresie konserwacji i napraw oprogramowania |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.formularz oferty – sporządzony zgodnie ze wzorem w Załączniku nr 2 do SWZ;
- 2.aktualne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia – zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ;
- 3.dokument stwierdzający prawo osoby/osób podpisującej(-ych) ofertę do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o uzyskanie przedmiotowego zamówienia publicznego, ale tylko wtedy, kiedy prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z treści odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – pełnomocnictwo, w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik;
- 4.zobowiązanie (lub inny dokument) podmiotów trzecich do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji tych podmiotów – jeżeli dotyczy;
- 5.oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. EU nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, z późn. zm.) oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ;
- 6.oświadczenie dotyczące elementów ICT – zgodnie ze wzorem w Załączniku nr 9 do SWZ.
Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej OpenNexus. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem ww. platformy zakupowej.
Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej.
Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
Z uwagi na brak dedykowanej rubryki, służącej wskazaniu podstawy wykluczenia wskazanej w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki określone w art. 5k rozporządzenia 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Szczegółowe informacje w powyższym zakresie znajdują się w dokumentach zamówienia.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
Oświadczenie, o którym mowa w pkt 12.1.1 i 12.1.3 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, celem wstępnego potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zapisy określone we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.