AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie systemu IT w modelu chmurowym (SaaS), przeznaczonego do obsługi procesów konkursowych i naboru wniosków przez okres 36 miesięcy”

Zamawiający Województwo Opolskie (Opole, Opolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie systemu IT w modelu chmurowym (SaaS), przeznaczonego…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Województwo OpolskieOpole, Opolskieopublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 515 178 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 08:00
5d 1h
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie personelu - osoba odpowiedzialna za testowanie Aplikacji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 08:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje dostawę, wdrożenie oraz utrzymanie systemu IT w modelu chmurowym (SaaS) do obsługi procesów konkursowych i naboru wniosków przez okres 36 miesięcy, przy czym dostarczenie licencji, uruchomienie środowiska aplikacyjnego i zapewnienie dostępu dla Zamawiającego mają nastąpić w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy.

    Źródło: Zał_nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) 21.2026
  • 2

    ZakresZakres obejmuje licencję, uruchomienie środowiska, wdrożenie modułów, asystę techniczną i szkolenie użytkowników; uruchomienie dostępu ma nastąpić do 5 dni roboczych od zawarcia umowy, a moduł dla otwartych konkursów ofert i trybu 19a do 30 dni.

  • 3

    ZakresSystem musi zapewniać zgodność z ustawą o dostępności cyfrowej i WCAG 2.1 na poziomie co najmniej AA, poprawne działanie w aktualnych wersjach najpopularniejszych przeglądarek, dostępność miesięczną co najmniej 99% oraz obsługę minimum 500 użytkowników.

    Źródło: Zał_nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) 21.2026
  • 4

    ZakresWarunek techniczny obejmuje łącznie 2 wdrożenia systemów teleinformatycznych wspierających nabory lub konkursy o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każde, utrzymanie lub wsparcie systemu obsługującego co najmniej 1 000 wniosków, ofert lub formularzy rocznie oraz obsługę minimum 4 odrębnych procedur naborowych u jednego zamawiającego.

  • 5

    ZakresZamówienie jest bez podziału na części i bez opcji; zamawiający wymaga rozwiązań dostępnych dla osób niepełnosprawnych oraz projektowanych dla wszystkich użytkowników.

  • 6

    ZakresWykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za działania i zaniechania podwykonawców oraz osób, którymi się posługują, jak za działania własne, a Zamawiający dopuszcza wykonanie części przedmiotu umowy przy udziale podwykonawców.

    Źródło: Zał_nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy (PPU) 21.2026

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 5,1 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 19% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Opolskie

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412421

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ostrówek 5

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-088

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 77 54 16 468

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@opolskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.opolskie.pl/typy-tresci/zamowienia-publiczne/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie systemu IT w modelu chmurowym (SaaS), przeznaczonego do obsługi procesów konkursowych i naboru wniosków przez okres 36 miesięcy”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a0892d31-2903-465f-8a5e-cfb1ed0f6f17

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418310

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037167/22/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.36 DOSTAWA, WDROŻENIE ORAZ UTRZYMANIE SYSTEMU IT W MODELU CHMUROWYM (SaaS), PRZEZNACZONEGO DO OBSŁUGI PROCESÓW KONKURSOWYCH I NABORU WNIOSKÓW PRZEZ OKRES 36 MIESIĘCY

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a0892d31-2903-465f-8a5e-cfb1ed0f6f17

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej zamowieniapubliczne@opolskie.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty następuje wyłącznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia.
Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): znajduje się w punkcie 3.1.) niniejszego ogłoszenia.

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

- Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: znajduje się w punkcie 2.4.) niniejszego ogłoszenia.
- Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
- Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
- Komunikacja w postępowaniu między Zamawiającym, a Wykonawcą, w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji na Platformie e-Zamówienia, dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej na adres: zamowieniapubliczne@opolskie.pl. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub
rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym , mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej
wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
- Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
- Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
- Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
- Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Zaleca się stosowanie aktualnie wspieranych wersji oprogramowania.
- W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w kafelku „Moje zgłoszenia w Centrum pomocy” – „Nowe zgłoszenie" lub w kafelku "FAQ" - "Nie znalazłem rozwiązania, chcę zgłosić problem".

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zostały zawarte w dokumentach zamówienia, w szczególności w Rozdziale XXXIX SWZ pt. "OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH I KLAUZULA
INFORMACYJNA Z ART. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), zwane dalej „rozporządzeniem 2016/679”.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DOA-ZP.272.21.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie oraz utrzymanie systemu IT w modelu chmurowym (SaaS), przeznaczonego do obsługi procesów konkursowych i naboru wniosków przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, w szczególności:
a) licencja na Aplikację na okres obowiązywania umowy - dostarczenie licencji, uruchomienie środowiska aplikacyjnego i zapewnienie dostępu dla Zamawiającego nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy,
b) wdrożenie modułów Aplikacji - uruchomienie systemu, konfiguracja startowa, asysta techniczna oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego i użytkowników zewnętrznych. Wdrożenie poszczególnych modułów Aplikacji będzie realizowane etapowo (do ustalenia w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy), z zastrzeżeniem, że wdrożenie modułu dotyczącego realizacji otwartych konkursów ofert oraz trybu 19a (zakres wynikający z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), nastąpi w terminie do 30 dni od daty zawarcia umowy. Wykaz zakresów działania Urzędu planowanych do wdrożenia stanowi załącznik do OPZ.
System umożliwi obsługę procesów konkursowych i nabory wniosków realizowanych na podstawie właściwych przepisów prawa, w szczególności:
a) ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (w tym trybu 19a, otwartych konkursów ofert oraz naboru członków do komisji konkursowych, oceniających oferty w otwartych konkursach ofert),
b) ustawy o zdrowiu publicznym (obejmującej konkursy ofert oraz konkursy wieloletnie),
c) uchwał jednostki samorządu terytorialnego, m.in w zakresie programów stypendialnych, programów dotacyjnych, przyznawania nagród indywidualnych/zbiorowych ogłaszanych na podstawie wewnętrznych regulaminów.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.

W Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) zawarte są elementy dotyczące przedmiotu i zasad realizacji zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

72267100-0 - Konserwacja oprogramowania technologii informacji

72262000-9 - Usługi rozbudowy oprogramowania

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferta zostanie oceniona w sposób i na zasadach określonych w Rozdziale XVII SWZ "Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert".

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie personelu - osoba odpowiedzialna za testowanie Aplikacji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunek udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający stawia następujący warunek w powyższym zakresie:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie spełnił warunek składający się z trzech elementów tj.:
1. należycie wykonał co najmniej 2 zamówienia polegające na budowie i wdrożeniu systemów teleinformatycznych wspierających obsługę procesów naborów, konkursów lub programów o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każde, przy czym systemy te posiadały architekturę modułową i zapewniały funkcjonalności odpowiadające przedmiotowi zamówienia;
2. świadczył usługi utrzymania lub wsparcia technicznego dla co najmniej 1 systemu teleinformatycznego, który obejmował obsługę pełnego cyklu życia dokumentu (od złożenia wniosku do sprawozdania) i obsługiwał co najmniej 1 000 wniosków, ofert lub formularzy elektronicznych rocznie;
3. realizował usługę utrzymania lub wsparcia technicznego dla co najmniej 1 systemu teleinformatycznego, który u jednego zamawiającego obsługiwał równocześnie minimum 4 odrębne procedury naborowe (np. konkursów, programów stypendialnych lub naborów wniosków).
Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący doświadczenia Wykonawcy, odnoszący się do aspektów wiedzy i doświadczenia niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
Każdy z trzech elementów warunku może zostać wykazany na podstawie doświadczenia zdobytego w ramach odrębnych umów (zamówień), realizowanych na rzecz jednego lub różnych zamawiających.
Wykonawca może wykazać spełnienie wszystkich elementów warunku w ramach jednej umowy albo w ramach odrębnych umów.
Warunek udziału w postępowaniu zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże łącznie spełnienie wszystkich trzech elementów warunku.

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

- Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 5 do SWZ (składany na wezwanie Zamawiającego).
- Na podstawie § 2 ust. 1 pkt 7 oraz § 3 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zamawiający może żądać oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

- W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający - żąda podmiotowych środków dowodowych.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (wraz ze zmianami).
§ 9. 1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu (…) dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, zamawiający może, w zależności od charakteru, znaczenia, przeznaczenia lub zakresu robót budowlanych, dostaw lub usług, żądać następujących podmiotowych środków dowodowych:
- Wykazu dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - Załącznik nr 6 do SWZ (składany na wezwanie Zamawiającego).

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wszelkie wymagane do złożenia dokumenty opisano w SWZ.
Oferta musi składać się z:
a) Formularza ofertowego udostępnionego przez Zamawiającego stanowiącego – Załącznik nr 3 do SWZ;
b) oświadczeń, o których mowa w Rozdziale XXII SWZ;
c) zobowiązania innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XXII SWZ (jeżeli dotyczy);
d) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie z Rozdziałem XIII pkt II (jeżeli dotyczy);
e) dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do Oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale XXII pkt 1 SWZ, składa każdy z wykonawców.

Pozostałe informacje znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Opisany został w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego (Załącznik nr 2 do SWZ).
Ponadto:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp oraz w zakresie wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy.
Zmiany umowy zostały zawarte w § 12 Projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 08:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Umowa zostaje zawarta na czas określony wynoszący 36 miesięcy od dnia jej zawarcia (okres obowiązywania umowy).
  2. 2.
    W ramach okresu obowiązywania Umowy, Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac wdrożeniowych w następujących terminach:
  3. 1)
    dostarczenie licencji, uruchomienie środowiska aplikacyjnego i zapewnienie dostępu dla Zamawiającego nastąpi w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy,
  4. 2)
    Strony uzgodnią i zatwierdzą Harmonogram Wdrożenia pozostałych modułów w terminie do 5 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy,
  5. 3)
    wdrożenie modułu dotyczącego realizacji otwartych konkursów ofert oraz trybu 19a (w zakresie wynikającym z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie) wraz z konfiguracją i przeszkoleniem personelu nastąpi w terminie do 30 dni od daty zawarcia Umowy,
  6. 4)
    wdrożenie pozostałych modułów Aplikacji wskazanych w Załączniku do OPZ będzie realizowane etapowo, zgodnie z harmonogramem, o którym mowa w pkt 2. (…)”.


    Kompletne informacje dotyczące zamówienia znajdują się w SWZ i dokumentach zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
515 178 zł
Próbka: 176 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 541 579 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 289 804 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
515 178 zł
Górny kwartyl
1 541 579 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 08:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Województwo Opolskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.