Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A.· Warszawa
Cena wybranej oferty
3 332 292 zł
Umowa zawarta
21 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
3 oferty
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników jednostek organizacyjnych Miasta Piotrków Trybunalski oraz członków ich rodzin

Zamawiający Miasto Piotrków Trybunalski (Piotrków Trybunalski, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników jednostek organizacyjnych Miasta Piotrków…”, wybierając ofertę wykonawcy Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A. Cena wybranej oferty: 3 332 292 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto Piotrków TrybunalskiPiotrków Trybunalski, Łódzkieopublikowano 27 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
3 332 292 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    22 maja 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 332 292,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Piotrków Trybunalski

NIP

7712798771

Adres

ul. Pasaż Karola Rudowskiego 10, 97-300 Piotrków Trybunalski

Region (NUTS)

PL713 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników jednostek organizacyjnych Miasta Piotrków Trybunalski oraz członków ich rodzin

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

66511000-5 - Usługi ubezpieczeń na życie

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrany wykonawca

Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A., Warszawa (NIP: 5270206056)

Wartość wybranej oferty

3 332 292 PLN

Liczba złożonych ofert

3

Data wyboru wykonawcy

2026-07-21+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie
podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art.
108 ustawy Pzp oraz tzw. przesłanki fakultatywnej z art. 109 ust 1 pkt 4) ustawy Pzp a także
na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy
sankcyjnej. Przesłanki wykluczenia z postępowania zostały opisane w Specyfikacji Warunków
Zamówienia. II. O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się
wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez
zamawiającego, dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień
do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile wynika to z
odrębnych przepisów) oraz zdolności technicznej lub zawodowej w postaci posiadania
potencjału technicznego do realizacji zamówienia na odpowiednim poziomie jakości.
Przesłanki dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w
Specyfikacji Warunków Zamówienia. III. W postępowaniu o udzielenie zamówienia
zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw
wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków
dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od
wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). IV. Do oferty Wykonawca powinien dołączyć oświadczenie o
niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie
wskazanym przez zamawiającego. Oświadczenie Wykonawca powinien złożyć na formularzu
jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód
potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu na
dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe
środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców
JEDZ, składa każdy z wykonawców. Do oferty wykonawca dołącza także oświadczenie o
niepodleganiu wykluczeniu w zakresie wskazanym przez zamawiającego w pkt. 9.2. i 9.3.
SWZ, tj. oświadczenie w zakresie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich
wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. V. Ocena w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz
spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie według formuły „spełnia",
„nie spełnia" z zastrzeżeniem art. 128 ust 1 ustawy Pzp na podstawie podmiotowych środków
dowodowych, innych dokumentów i oświadczeń przedstawionych przez Wykonawcę. VI.
Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja
między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w
ramach Platformy zakupowej EIB:
https://eib-pzp.logintrade.net/oraz
Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. Adres strony internetowej
prowadzonego postępowania:
poczty elektronicznej.
gdzie znajduje się specjalny
www.eib.com.pl#Przetargi,
odnośnik do niniejszego postępowania zawierający również link do Platformy Zakupowej EIB,
dzięki której wykonawca może uzyskać dostęp do części poufnej SWZ oraz złożyć ofertę. VII.
Wykonawca informacje o charakterze poufnym (Część poufną SWZ) może uzyskać poprzez
Platformę zakupową EIB. Wykonawca uzyskuje dostęp do Platformy zakupowej EIB poprzez
rejestrację konta lub zalogowanie, jeżeli posiada wcześniej zarejestrowane konto. Rejestracja
Wykonawcy na platformie odbywa się poprzez wypełnienie odpowiedniego kwestionariusza
dostępnego pod adresem:
VIII.
https://eib-pzp.logintrade.net/rejestracja/rejestracja.html.
Umowy ubezpieczenia będące przedmiotem niniejszego postępowania zostaną zawarte i
wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. z siedzibą
w Toruniu, ul. Jęczmienna 21. IX. Klauzula informacyjna zgodnie z art. 13 ust. 1 - 3
rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w
sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) jest
dostępna pod adresem:
W celu zapewnienia, że wykonawca
www.eib.com.pl/#Przetargi.
wypełnił obowiązki informacyjne wynikające z RODO, w szczególności obowiązek
informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe
dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał oraz obowiązek informacyjny
wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje
zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia
wraz z ofertą oświadczenia o ich wypełnieniu. Wzór oświadczenia ujęty jest w formularzu
ofertowym.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Piotrków Trybunalski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Trybunalski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 332 292 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66511000-5 - Usługi ubezpieczeń na życie. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.