Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028 wraz z aktualizacją PZO
Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska…”. Termin składania ofert upływa 1 października 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 1 października 2026, 10:0028d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 254 652 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=430, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
27 sierpnia 2026
Termin ofert: 1 października 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie badań terenowych, oceny stanu ochrony siedlisk i gatunków oraz opracowanie ekspertyzy przyrodniczej i projektów aktualizacji planu zadań ochronnych oraz Standardowego Formularza Danych dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028.
- 2
ZakresZakres projektu obejmuje cały obszar 3 456,41 ha i dotyczy siedlisk oraz gatunków wymienionych w ogłoszeniu, a zamówienie realizowane jest w jednej części.
- 3
ZakresCzas trwania zamówienia wynosi 12 miesięcy, a miejsce realizacji to województwo kujawsko-pomorskie.
- 4
Zakrestreści ogłoszenia wskazano liczne podstawy wykluczenia, w tym przepisy o sankcjach unijnych i ukraińskich oraz przesłanki z Pzp dotyczące zaległości publicznoprawnych, konfliktu interesów i wcześniejszego nienależytego wykonania umowy.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał Pracownia Badań i Analiz Przyrodniczych - Dariusz Płąchocki.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy |
| REGON | 340517837 |
| Adres | ul. Dworcowa 81, 85-009 Bydgoszcz |
| Region (NUTS) | PL613 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie ekspertyzy przyrodniczej dla obszaru Natura 2000 Ostoja Barcińsko-Gąsawska PLH040028 wraz z aktualizacją PZO |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 73110000-6 - Usługi badawcze |
| Dodatkowe kody CPV | 90720000-0 - Ochrona środowiska |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia należytego zabezpieczenia umowy. Informacje dotyczące wysokości i formy oraz terminu wniesienia zabezpieczenia należytego umowy zostały określone w Rozdziale XIV SWZ |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-01 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.