Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o.· Warszawa
Cena wybranej oferty
24 573 881 zł
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i zużywalnych do oznaczania parametrów biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów oraz urządzeń pomocniczych na okres 36 miesięcy dla UCK WUM.

Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i zużywalnych do oznaczania…”, wybierając ofertę wykonawcy Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 24 573 881 zł. Złożono 1 ofertę.

Cena wybranej oferty
24 573 881 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 6 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 24 573 881,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

NIP

5220002529

Adres

ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i zużywalnych do oznaczania parametrów biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów oraz urządzeń pomocniczych na okres 36 miesięcy dla UCK WUM.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrany wykonawca

Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., Warszawa

Wartość wybranej oferty

24 573 881 PLN

Liczba złożonych ofert

1

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy.
  2. 2.
    Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium na przedmiotowe postępowanie.
  3. 3.
    Zamawiający nie żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana wniesienia przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
  4. 4.
    Przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania: art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4, 7, 8, 9 i 10 ustawy pzp oraz przepisy ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
    Podstawy wykluczenia wykonawcy z postępowania zostały szczegółowo określone w Rozdziale VI SWZ.
  5. 5.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
  6. 1)
    zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia wymagań;
  7. 2)
    uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia wymagań;
  8. 3)
    sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia wymagań;
  9. 4)
    zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia wymagań.
  10. 6.
    Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć: oświadczenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki określone w SWZ, zwane dalej „JEDZ” oraz przedmiotowe środki dowodowe określone w Rozdziale VII SWZ.
  11. 7.
    Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ.
  12. 8.
    Dokumentem tymczasowo zastępującym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa ust. 6 potwierdzającym brak podstaw wykluczenia z postępowania, na dzień składania ofert, jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składane na druku formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia „JEDZ”, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenie należy złożyć wraz z ofertą.
    Dokumentem potwierdzającym brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie okoliczności określonych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, jest oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ. Oświadczenie należy złożyć wraz z ofertą.
  13. 9.
    W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
  14. 10.
    Dokumenty w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski.
  15. 11.
    Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. przy użyciu Platformy zakupowej „e-zamawiający”, zgodnie z informacją zawartą w Rozdziale II pkt. 4, z zastrzeżeniem postanowień pkt. 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy dostępna jest po ww. adresem w zakładce „Baza Wiedzy”.
  16. 12.
    Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
  17. 13.
    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować na adres e-mail: iod@uckwum.pl Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych została zawarta w Rozdziale XXII SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
600 542 zł
Próbka: 168 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 541 zł1 287 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 013 433 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 541 zł
Mediana
600 542 zł
Górny kwartyl
1 287 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 573 881 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.