ul. Turystyczna 12 w Gdańsku - Remont, przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach projektu p.n. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska - w latach 2024-2027”.
Zamawiający Gdańskie Nieruchomości (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „ul. Turystyczna 12 w Gdańsku - Remont, przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w…”, wybierając ofertę wykonawcy FORI Spółka z o.o. Cena wybranej oferty: 4 729 764 zł. Złożono 5 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 4 729 764 zł
- Liczba ofert
- 5 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
23 kwietnia 2026
Termin ofert: 26 maja 2026 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
27 kwietnia 2026
Zmienia wersję 278660-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
20 maja 2026
Nowy termin: 28 maja 2026 12:00Zmienia wersję 287327-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy FORI Spółka z o.o. (Juszkowo).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 4 729 764,24 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gdańskie Nieruchomości |
| REGON | 192817769 |
| Adres | Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL634 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | ul. Turystyczna 12 w Gdańsku - Remont, przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ramach projektu p.n. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych i użytkowych objętych ochroną konserwatorską, zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Gdańska - w latach 2024-2027”. |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu; 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu; 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu; 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe; 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane; 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków; 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania; 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej; 45232460-4 - Roboty sanitarne; 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze; 45262300-4 - Betonowanie; 45262310-7 - Zbrojenie; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych; 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania; 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia; 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych; 45320000-6 - Roboty izolacyjne; 45321000-3 - Izolacja cieplna; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych; 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych; 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych; 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania; 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne; 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne; 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne; 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych; 45410000-4 - Tynkowanie; 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie; 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów; 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian; 45442100-8 - Roboty malarskie; 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe; 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne; 71351914-3 - Usługi archeologiczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | FORI Spółka z o.o., Juszkowo |
| Wartość wybranej oferty | 4 729 764 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 5 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-06+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.O udzielenie zamówienia ubiegać się może Wykonawca, który wykaże brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art.108 ust.1, art.109 i ust.1 pkt 4-10 i art.7 ust.1 ustawy z dnia 13.04.2022r.o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r.,poz. 514) oraz na podstawie art. 5k Rozporządzenia (UE)2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz złoży:
a)oświadczenie w formie JEDZ,
b)oświadczenie dotyczące przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę.
c)Formularz Ofertowy, zestawienie kosztorysów, kosztorysy ofertowe (uproszczone), wg przedmiarów robót Zamawiającego.
d)w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, odpis lub informację z KRS,CEIDG lub innego właściwego rejestru.
e)Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt. d), jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
f)pełnomocnictwo upoważniające do działania w imieniu Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia.
Szczegóły określono w pkt 11 i 16 SWZ. - 2.Podmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, tj. oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które roboty budowlane, wykonają poszczególni wykonawcy.
- 3.Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień ich złożenia, w celu:
- 3.1.spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej, tj.
a) Wykaz robót budowlanych.
b) Wykaz osób. - 3.2.potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy:
a)informacji z KRK w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 1,2 oraz 4 ustawy Pzp wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
b)oświadczenia o przynależności lub braku przynależności grupy kapitałowej, o której mowa w art.108 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
c)oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy Pzp,w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 3,4,5,6 ustawy;
d)odpisu lub informacji z KRS lub CEIDG, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art.109 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
e)oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy Pzp, w zakresie określonym w art. 109 ust. 1 pkt 5-10 ustawy. - 3.3.Szczegółowy opis podmiotowych środków dowodowych określono w pkt 24 SWZ.
- 4.Szczegółowy opis przedmiotowych środków dowodowych określono w pkt 25 SWZ.
- 5.Szczegółowy opis kryteriów określono w pkt 27 SWZ.
- 6.Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały szczegółowo opisane w paragrafie 16 projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym załącznik 2 do SWZ.
- 7.Zaleca się odbycie wizji lokalnej na budynku.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.