Zakup i dostawy sprzętu jednorazowego i wielorazowego niezbędnego podczas zabiegów endoskopowych i klasycznych w chirurgii, ginekologii i neurochirurgii oraz kotwic i implantów do szycia łąkotki, narzędzia do uszczelniania naczyń krwionośnych.
Zamawiający Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „Zakup i dostawy sprzętu jednorazowego i wielorazowego niezbędnego podczas zabiegów…”. Termin składania ofert upływa 29 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 29 września 2026, 10:0029d 8h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 685 762 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1366, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
24 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 29 września 2026 10:00Zmienia wersję 582535-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 29 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup i dostawy sprzętu jednorazowego i wielorazowego niezbędnego podczas zabiegów endoskopowych i klasycznych w chirurgii, ginekologii i neurochirurgii oraz kotwic i implantów do….
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 46% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,9 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 8 orzeczeń KIO, w tym 2 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie |
| NIP | 8131502114 |
| Adres | ul. Lwowska 60, 35-301 Rzeszów |
| Region (NUTS) | PL823 – Podkarpackie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup i dostawy sprzętu jednorazowego i wielorazowego niezbędnego podczas zabiegów endoskopowych i klasycznych w chirurgii, ginekologii i neurochirurgii oraz kotwic i implantów do szycia łąkotki, narzędzia do uszczelniania naczyń krwionośnych. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141120-7 - Zaciski, szwy, podwiązki naczyniowe |
| Dodatkowe kody CPV | 33141220-8 - Kaniula; 33141126-9 - Podwiązki naczyniowe; 33161000-6 - Urządzenia elektrochirurgiczne; 33141642-2 - Akcesoria do drenażu; 33141621-9 - Zestawy używane w przypadku nietrzymania moczu; 33169000-2 - Przyrządy chirurgiczne; 33168000-5 - Przyrządy do endoskopii, endochirurgii; 33183100-7 - Implanty ortopedyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 108 ust. 2 ustawy Pzp oraz podstaw wykluczenia wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt2 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art.108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp - szczegółowo podano w SWZ
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-29 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o
której mowa w art. 139 ust.1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający może najpierw dokonać badania i
oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została
najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału
w postępowaniu. - 2.DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ:
- 1)Formularz oferty zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
- 2)Formularz cenowy/Opis przedmiotu zamówienia osobny dla każdego zaoferowanego pakietu Załącznik nr 5 do SWZ
- 3)Wykaz instrumentarium (jeżeli dotyczy)
- 4)Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; Załącznik nr 2 do SWZ.
- 5)Oświadczenie wykonawcy dotyczące braku przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514.) – (zawarte w Formularzu oferty).
- 6)Oświadczenie wykonawcy dotyczące braku przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 i z późn zm.– sporządzone w oparciu o wzór stanowiący – (zawarte w Formularzu oferty).
- 7)Oryginał pełnomocnictwa do podpisania oferty w postaci elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona do reprezentowania wykonawcy zgodnie z odpowiednimi dokumentami rejestrowymi. Wykonawca może złożyć kopię pełnomocnictwa, wówczas wymagane jest pozyskanie notarialnego uwierzytelnienia odpisu pełnomocnictwa. Elektroniczne poświadczenie zgodności odpisu lub kopii z okazanym dokumentem notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy do reprezentowania Wykonawcy wymagana jest reprezentacja łączna (więcej niż jedna osoba), do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo/a podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym łącznie przez wszystkie osoby uprawnione do reprezentacji.
- 8)Pełnomocnictwo – w przypadku podmiotów występujących wspólnie zgodnie z zapisami XI pkt.1
- 9)Przedmiotowe dokumenty:
Na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami Zamawiającego, Zamawiający żąda następujących przedmiotowych środków dowodowych: - 1.Oświadczenie, o posiadaniu aktualnych dopuszczeń do obrotu i używania dotyczy wyrobów medycznych zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r.. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. 2024r., poz.1620) – zawarte w Formularzu Oferta
- 2.Opisy, materiały informacyjne, katalogi producenta – w języku polskim, potwierdzające spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego w Załączniku nr 5 –Formularz cenowy/Opis przedmiotu zamówienia (W przypadku dokumentów sporządzonych w języku obcym, Wykonawca zobowiązany jest złożyć je wraz z tłumaczeniem na język polski) - W materiałach należy wskazać, której pozycji dotyczą.
UWAGA !!!
Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia na podst. art. 107 ust 2 ustawy PZP w wyznaczonym przez siebie terminie.
Termin realizacji zamówienia: 24 miesiące od dnia zawarcia umowy.
W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału
w postępowaniu: - 1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) Pzp – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4) Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne
tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 2)oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej
samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i
konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę
częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami
lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego
wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3A
do SWZ - 3)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa
w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych
przez Zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp, dotyczących prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzję
administracyjnej o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne
lub zdrowotne, chyba że wykonawca przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności
należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami
lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne
tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na
celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp, dotyczących zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego
zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy
kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów,
chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż
przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór
oświadczenia stanowi Załącznik nr 3B do SWZ. - 4)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu złożonym w celu
wykazania braku podstaw wykluczenia o których mowa w: – art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie
przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
(t.j. Dz.U. 2025 poz. 514),. – w okolicznościach, o których mowa o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014
dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na
Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 i z późn zm., Wzór
oświadczenia stanowi Załącznik nr 3B do SWZ. - 2.3 Zasada alternatywności (Certyfikacja):
Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w postępowaniu o udzielenie zamówienia wykonawca zamiast
odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający
udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa
w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień
publicznych (tj. braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu)
wydany przez uprawniony podmiot certyfikujący.
a) Certyfikat musi być ważny i obejmować zakres wymagany przez Zamawiającego w niniejszym
postępowaniu.
b) Certyfikat musi być zarejestrowany w Bazie Danych o Certyfikacji Wykonawców Zamówień
Publicznych.
c) W oświadczeniu (Załącznik nr 2 do SWZ) wykonawca wskazuje, czy będzie posługiwał się
certyfikatem, o którym mowa w art. 124 ust. 2.
d) W przypadku gdy wykonawca będzie posługiwał się tym certyfikatem, w oświadczeniu
(Załącznik nr 2 do SWZ) podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który wydał ten certyfikat, okres ważności certyfikacji wykonawców
zamówień publicznych oraz wskazuje, w zakresie których podstaw wykluczenia lub warunków
udziału w postępowaniu będzie posługiwał się tym certyfikatem.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale IX. pkt 2.4) - 3) SWZ, składa
odpowiednio dokumenty zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z
dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych
dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu
o udzielenie zamówienia (Dz.U. 2020 poz. 2415).
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz
oświadczeń, w tym oświadczenia JEDZ odbywa się przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej zapewnionych przez system obsługujący proces udzielania zamówień
publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej „systemem”.
System jest dostępny pod adresem: (https://pcm.ezamawiajacy.pl).
Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE
Ustawa z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz.793 t.j.) -
art. 132 PZP Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE Ustawa z 11 września 2019 r. - Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz.793 t.j.)
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).